PDA

Zobacz pełną wersję : Podwieszany syfit ze styropianu na wiązarach - POMOCY !!!!!



AlexM
14-01-2011, 15:08
Mam zamiar podwiesiś sufit ze styropianu na łatach 4cm. w garażu. Podczas zera firma zapomniała opuścić garaz o jeden bloczek niżej i ocieplenie podłogi w całym domu jest przewidziane na 10 cm. natomiast graż 4/5max z uwagi na wysokość do nadproża. Zamocowałem łaty 4cm. do wiązarów i do nich mam zamiar zamontować styropian twardy 10cm.
Od góry będzie wkładana wełna - góra jest nieużytkowa więc dach nie zostaje ocieplany. Ocieplenie pozostaje w podłodze.

Pytamie czy pomiędzy styropian a wełne dawać folie i jaką ???

Jak to sie ma do reszty pomieszczeń z wyjątkiem oczywiście kotłowni, pralni, łazienek i kuchni. Czy pokoje można tez zrobić tym systemem ???

Pozdrawiam i oczekuje na odpowiedź !!!!

DIY
14-01-2011, 16:17
W garażu nie ma stropu i tu jako izolację powinieneś wykorzystać wełne. Konstrukcja drewniana powinna być z drewna struganego i impregnowana ognioochronnie.
Tu wracy na ziemię i zrobisz pewnie tak od dołu folia - konstrukcja drewniana - styropian - wełna.
Łatwiejsze rozwiązanie to ruszt stalow od g-k i na nim wełna mineralna a od spodu folia.
Z czasem uzbierasz grosz i obłozysz to płytą może i nawet g-w

AlexM
17-01-2011, 09:25
Tak tak wiązary są strugane i nają ok. 15 cm. serokości więc tam jest przeznaczone ocieplenie wełną.
Natomiast syfit zamiast płyta g-k ocieplam dodatkowo styropianem 10cm

Nadal pozostaje dylemat co do reszty pokoju -
Jak to sie ma do reszty pomieszczeń z wyjątkiem oczywiście kotłowni, pralni, łazienek i kuchni. Czy pokoje można tez zrobić tym systemem ???

tojato
17-01-2011, 16:40
Można ,ale po co sobie utrudniać sprawe.
Łatwiej będzie tak jak napisał DIY,ale zamiast zwykłej wełny użyć granulatu.
Wysypiesz go bezposrednio na plyty,zrob tylko solidną konstrukcje.

AlexM
03-02-2011, 09:25
Skończyłem mocowanie łat oraz profili metalowych do płyt GK.
Moje pytanie brzmi czy dawać folie pomiędzy łatami a styropianem i miedzy profilami a zpłyta GK.
Poddasze mam nie użytkowe i ocieplenie idzie w podłodze a dokładnie pomiędzy wiązarami.

Proszę o porady !!!