PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie poddasza



pete.c
14-01-2011, 16:59
mój domek ma mieć poddasze użytkowe i nieużytkowe (ok. 2 m wysokości)
zabieramy się za ocieplanie.
ma być 15 + 5 cm wełny
wykonawca zrobił wycenę - w skład ocieplenia wchodzi - połacie poddasza użytkowego, strop poddasza użytkowego, ściany poddasza nieużytkowego.
wyszło drogo jakby.
przejrzałem projekt i okazuje się że poddasze nieużytkowe nie jest przewidziane do ocieplania - strefa ciepła kończy się na stropie poddasza.
pokazałem wykonawcy - zdziwiony.
zadzwonilem do kierbuda - mówi wszystko jedno wg niego, ale tak to mi wiatr bedzie hulal.
prosze o opinie czy to dodatkowe docieplenie coś faktycznie nam da?
bo to sie przeliczy na jakies 50 m.kw. ocieplenia + robocizny czyli 2500-3000 zł.
to ma znaczenie - widzę dno skarbonki.
na poddaszu nieużytkowym zostałaby tylko dachówka i folia paraprzepuszczalna.

langerob25
14-01-2011, 17:57
Osobiście te 2-3 tys wolałbym wpakować w w dodatkowe ocieplenie skosów i stropu.Dodaj te 5 cm ,a pewnie nie będziesz żałował.25 cm w dzisiejszych czasach to raczej standard.

pete.c
14-01-2011, 19:52
ale jakiś konkretny argument za tym dodatkowym ociepleniem jest?
myślę żeby zostawić te 15+5 (niestety mam już kupiony materiał zadatek zapłacony, zjechał z Polski), góry nie ocieplać, kiedyś jak będą lepsze czasy i jeżeli faktycznie będzie zimno te skosy obłożyć czy styropianem czy wełną - prosta robota - zrobię to sam i będę na robociznie do przodu (bo stropów na bank sam nie zrobię).

DIY
14-01-2011, 23:06
15+5 fajnie powiedz tylko jakie ma parametry każda z warstw. Podaj Rd lub lambdę.
Strych nieużytkowy to pomieszczeni do którego nie ma dostępu. Ocieplanie takiej powierzchni mija się z celem.