PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki silnik do stołu wibracyjnrgo?



darroo
15-01-2011, 13:00
Witam wszystkich, mam problem z wyborem silnika elektrycznego do samodzielnie wykonanego stołu wibracyjnego. Może ktoś na forum mógł by mi pomóc, stół ma wymiary 60cm x 50cm i ma służyć do wibrowania takich rzeczy jak: płytka elewacyjna ozdobna ,krawężniki,czy kostka brukowa. Za wszystkie rady z góry dziękuje.

twister718
27-02-2011, 09:19
(nie jestem specjalista od silnikow wiec jesli przekrece jakas nazwe to przez przypadek)
silnik jak silnik, wazna jest przeciw waga, najprostsza to wystarczy do walu przyspawac kawaleczek jakiegos metalu i przy dzialaniu silnika juz zacznie wytwarzac wibracje, lub poprostu dokupic jakas przeciw wage tylko taka zeby silnik mial sile nia obracac. cala regulacja drgan zalezy od przeciw wagi, a to co zalezy od silnika to to zeby za wolno nie chodzil bo nie bedzie wibrowal

darroo
27-02-2011, 09:40
(nie jestem specjalista od silnikow wiec jesli przekrece jakas nazwe to przez przypadek)
silnik jak silnik, wazna jest przeciw waga, najprostsza to wystarczy do walu przyspawac kawaleczek jakiegos metalu i przy dzialaniu silnika juz zacznie wytwarzac wibracje, lub poprostu dokupic jakas przeciw wage tylko taka zeby silnik mial sile nia obracac. cala regulacja drgan zalezy od przeciw wagi, a to co zalezy od silnika to to zeby za wolno nie chodzil bo nie bedzie wibrowal

Więc wnioskuje że nie musi mieć dużej mocy, ale żeby był wysokoobrotowy? A jeśli chodzi o przeciwwagę to obiło mi się o uszy że najlepiej zastosować ją z obydwu stron wału a żeby łożyska równomiernie się zużywały?

ANSE72
27-02-2011, 14:50
korbowód < silnik moż ebyć 2kw