PDA

Zobacz pełną wersję : co muszę ocieplać w nieużytkowanym poddaszu...?



Łukasz80
15-01-2011, 18:09
witajcie,

buduję domek parterowy + poddasze. Narazie chciałbym wykończyć parter, a poddasze dopiero w późniejszym czasie (z powodów finansowych, oraz że na obecną chwilę nie potrzeba nam tylu pokoi). Dom będzie ocieplony z zewnątrz, klatkę schodową zamknę u góry ścianką i drzwiami. Co muszę ocieplić na poddaszu, aby mieszkać na dole? Myślę nad ociepleniem płyty od góry (przygotowanie pod wylewki), żeby ciepło nie uciekało z parteru przez sufity, a co ze skosami i ściankami kolankowymi? Nic się nie będzie skraplać, albo coś innego?

compi
16-01-2011, 11:23
Zaizoluj dobrze strop dociepleniem, które ma iść na podłogę oraz tym, które docelowo później trafi między krokwie razem z paroizolacją. Pamiętaj, że piętro musisz odciąć szczelnie od parteru. Uciekające ciepło spowoduje wykraplanie się pary wodnej.

lukasz860910
16-01-2011, 11:49
tylko strop należy ocieplić dachu nie musisz, daj grubszy styropian an ocieplenie stropu minimum 10 cm bo nie wiadomo kiedy będziesz z góry korzystał i na styropian folie i wylewkę. Jeżeli masz zbiornik wyrównawczy na strych nie zapomni go ocieplić.

compi
16-01-2011, 11:58
Uważasz, że 10cm wystarczy? To co teoretycznie zaoszczędzi niekupując reszty na dach, wyda na ogrzewanie. Większość budujących parterówki ten element dociepla dwukrotnie większą warstwą izolacji niż ściany.

Łukasz80
16-01-2011, 19:11
dzięki, w takim razie ocieplam strop. Myślę, że bez ocieplenia skosów będzie to jeden sezon grzewczy. Na wiosnę 2012 zacznę sobie sam powoli docieplać poddasze...mam nadzieję że nie wydam zbyt wiele więcej na ogrzewanie :)

lukasz860910
23-01-2011, 05:47
Uważasz, że 10cm wystarczy? To co teoretycznie zaoszczędzi niekupując reszty na dach, wyda na ogrzewanie. Większość budujących parterówki ten element dociepla dwukrotnie większą warstwą izolacji niż ściany.

napisałem minimum 10 cm styro a nie że wystarczy

Łukasz80
02-03-2011, 18:11
Zaizoluj dobrze strop dociepleniem, które ma iść na podłogę oraz tym, które docelowo później trafi między krokwie razem z paroizolacją. Pamiętaj, że piętro musisz odciąć szczelnie od parteru. Uciekające ciepło spowoduje wykraplanie się pary wodnej.

a mam jeszcze pytanie, ocieple strop i na to wylewka, a jeśli chodzi o skosy to czy mogę ułożyć wełnę na grubość krokwi i tak zostawić do czasu, dopóki nie zacznę wykończać poddasza, tzn wtedy dam reszte wełny i paraizolację ... pytam bo chciałbym tylko zasłonić membranę przed UV.

Podsumowując:
Może być goła wełna za skosach czy musi być zakończona paraizolacją?