PDA

Zobacz pełną wersję : Szczenięta Irish Soft Coated Wheaten Terrier - Teriera pszenicznego



rzyraf
15-01-2011, 19:19
Hodowla Psów Rasowych „Całkiem Inny Piesek”, z radościa informuje, iż w marcu 2011 spodziewamy się miotu Irish Soft Coated Whetaen Terrier (w Polsce popularnie zwanej terier pszeniczny) ,po doskonałej suce Ch.PL ASCHANTA Wheaten Lulaby oraz psie Multi CH Brosing's Orzoro for Iulius Planus.

Rasa jest mało znana i nie cieszy się dużą popularnością w Polsce. Zupełnie nie odzwierciedla to jej mozliwości.
Eksterier – rasa niewielka. Psy maksymalnie do 50cm, suki niższe. Waga do ok. 20 kg psy, suki z reguły 14-16kg. Włos długi,falujący z lekkim, jedwabnym połyskiem. Włos bez podszerstka, dlatego należy uważać na mrozy!Łatwy w pielęgnacji, niemniej wymaga systematycznego czesania co kilka dni. Mało uciązliwy do sprzatania. Strzyżenie – róznie,psy niewystawowe mogą nie być strzyżone. Małe rodzą się ciemne, stopniowo włos osiąga dojrzałośc – trwa to częstokroć ponad 3 lata. Uszy noszone w charakterystyczny sposób do przodu, załamane na wysopkości czubka głowy. Ogon nieciety, noszony do góry.
Ze względu na pokrój ciała i wygląd włosa dzielimy na typy:
-irlandzki – włos oryginalny, najmniej efektowny
-angielski, skandynawski, kontynentalny – włos bogatszy, gęstszy, częstokroć z mocniejszym blaskiem, mniej zakręcony.
-amerykański – psy wieksze, o mocniejszej budowie. Pies w typie wystawowym, włos prosty, zbliżony nieco wyglądem do pudla. Łatwo poznac po nogach czesanych w charakterystyczne słupy. Typ całkowicie niewłaściwy!!
Charakter – rasa wesoła, pełna energii, inteligentna, doskonale ucząca się, samodzielny. Znacznie mniej ciety niż inne rasy terierów. Pozbawiony jakiejkolwiek agresji – podchodzi przyjacielsko do swiata. Nadaje się jako stróż tylko w formie ostrzegawczej – nie będzie gryzła, ale świetnie da znac, iż ktoś obcy pojawił się obcy. Przydatny podstawowy trening – można szkolić we własnym zakresie, wykorzystując zasady szkolenia podstawowego (kliker). Niewskazany jakikolwiek trening z użyciem metod siłowych – pies wycofa się, będzie podchodził lekliwie do własciciela. Nie ma problemów we współpracy z dziećmi – nasza córka w I klasie podstawówki wychodziła a Aschantą (3 miesięczną) na spacery, nigdy nie było kłopotów z ucieczkami. Psy tej rasy przywiązują się do włascicieli – należy zapewnić im możliwośc przebywania z właścicielami.
Wymagania pielęgnacyjne - przynajmniej jeden porządny spacer dziennie, z możliwością wybiegania się, wg naszych doswiadczeń musi on trwac ok. 1-1,5 godziny. Dobrze, żeby był zapewniony kontakt z innymi psami. Czesanie co kilka dni, wg stanu siersci, należy pilnowac aby nie dochodziło do tworzenia kołtunów i filcu. Strzyżenie dla psów niewystawowych niewymagane, ale niewielka obróbka włosa poprawia jego stan i wygląd psa. Należy dbac o wyciecie okolic odbytu w celach higienicznych – łatwa sprawa do realizacji domowej.
Zdrowie- rasa generalnie zdrowa, rzadko dysplazja stawów. Nasza odwiedza weta tylko na szczepienia.
Żywienie – można karmić każdym rodzajem karmy – zarówno karmami suchymi jak i domowymi. Osobiście polecamy dietę BARF – pełna surowizna, oszczędna dla kieszeni włascicieli oraz doskonała dla samych psów. Pomagamy we wdrożeniu się do tego sposobu zywienia.



Szczenięta powinny urodzić się w okolicach 15 stycznia. Odbiór szczeniąt po ukończeniu 12 tygodni, z kompletem szczepień oraz bogatą wyprawką. Dowóz na terenie kraju – gratis.
Każde szczenię otrzymuje metrykę, potwierdzającą rodowodowe pochodzenie i uprawnającą do wyrobienia rodowodu w ZKwP.

Kontakt: 503308819 (gdybysmy nie odbierali, proszę o sms, mieszkamy w lesie i czasami kłopot z zasiegiem lub mejl: [email protected]

rzyraf
27-01-2011, 20:23
Zapraszamy:)

rzyraf
09-02-2011, 15:26
Połowa ciąży za nami:)

rzyraf
11-02-2011, 17:48
Zapraszmy:)

Gosiek33
11-02-2011, 19:16
Wrzuć fotkę szczeniaków i rodziców - tu wzrokowców wielu ;)

rzyraf
12-02-2011, 17:23
Rodziców wkróce - czekam na zgrabną fotkę tatusia:) niestety jak krylismy był po większym cięciu a szczenięta - jak tylko się urodzą:D

rzyraf
23-02-2011, 16:54
Zapraszamy:)

rzyraf
02-03-2011, 15:30
Na tydzień przed porodem, małe przypomnienie poprzedniego miotu:

http://faunarium.pl/pics/miotc/clitter0001.jpg
http://faunarium.pl/pics/miotc/clitter0002.jpg
http://faunarium.pl/pics/miotc/clitter0003.jpg
http://faunarium.pl/pics/miotc/clitter0004.jpg

rzyraf
09-03-2011, 16:38
Końcowe odliczanie:) Jutro - pojutrze spodziewamy się porodu:)

rzyraf
11-03-2011, 14:42
Z radością informujemy, iż dzis rano urodziły się 3 malutkie softy: 1 chłopiec i 2 dziewczynki:):) Wkrotce zdjecia:)

pszeniczny soft
23-03-2011, 22:50
Dzień dobry!
Czy została wolna jeszcze jedna suczka? Kocham te śliczne pieski od dawna i marzę o suni do wystawiania i hodowli. Czy te szczeniaczki to właśnie są do wystawiania? Kiedy mogę przyjechać i wybrać sobie sunię? Chciałabym jak najwcześniej, żeby się do mnie przyzwyczaiła od razu.
Czy są już zdjęcia maluszków? Bardzo proszę jakieś wstawić na forum, żebym mogła na nie codziennie patrzeć:)

pszeniczny soft
25-03-2011, 19:55
Ojej, czy to znaczy, że wszystkie szczeniaczki są już zarezerwowane skoro Państwo w ogóle mi nie odpowiedzieli?
Może jednak jedna suczka okaże się wolna? U mnie będzie miała bardzo dobrze, bo mi bardzo zależy na tym, żeby zostać hodowcą, od dawna o tym marzę, a ta rasa najbardziej mi się podoba! Takie mięciutkie pluszkaczki:rolleyes:

Wojteq1
27-04-2011, 18:23
Gratulacje! Mam nadzieję, że maluchy rosną, aż trzeszczy :). Czekam na obiecane fotki.