PDA

Zobacz pełną wersję : Mały alarm do domu



MrMatikm
15-01-2011, 20:00
Witam,

chciałbym założyć mały alarm w moim domu. Chciałbym aby w nim znalazło się:
-jeden czujnik ruchu,
-dwa czujniki magnetyczne: jeden na drzwi, jeden na okno (na pozostałych oknach mam rolety)
-alarm głośny (wycie-jak najgłośniejsze)
-możliwość powiadomienia dwóch osób po włączeniu się alarmu (na komórkę też).

Generalnie nie byłby to problem, bo jest dużo takich alarmów trzy w jednym: czujka, alarm, dzwonienie. Problem w tym, że mam kota więc czujka nie może na niego reagować. Nie wiem ile wyniesie koszt czegoś takiego, ale od razu mówię, że proszę jak najtaniej.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

PliP
15-01-2011, 21:25
w Poznaniu jest np firma bambini ul. Zawady 29.
Wiem, że kiedyś mieli alarmy

MrMatikm
15-01-2011, 22:20
faktycznie fajny sklep,wcześniej go nie znalazłem, a czy mógłby ktoś podać przykładowe elementy tak aby było tak jak podałem wyżej w myślnikach

PliP
16-01-2011, 10:37
Witam,

chciałbym założyć mały alarm w moim domu. Chciałbym aby w nim znalazło się:
-jeden czujnik ruchu, - 1 czujka około 50 zł (zmienna czułość tak aby kota nie widziała)
-dwa czujniki magnetyczne: jeden na drzwi, jeden na okno (na pozostałych oknach mam rolety) 2 x 50 zł
-alarm głośny (wycie-jak najgłośniejsze) około 200 zł
-możliwość powiadomienia dwóch osób po włączeniu się alarmu (na komórkę też). centrala około 350 zł \ powiadomienie na telefon sms i dzwonienie

MrMatikm
16-01-2011, 11:35
okej a jeszcze dwa pytania:

1) znalazłem coś takiego: http://www.eltrox.pl/alarm-z-wbudowana-syrena-i-powiadamianiem-tel-p-1059.html, czy istnieje coś takiego podobnego tylko żeby z taką czujką co na zwierzę nie reaguje (proszę o konkretne urządzenie)

2)czym się różnią takie czujniki magnetyczne za 7 zł od takich za 30zł oprócz tego, że te tańsze wyją, a te droższe są do podłączenia do centrali?

PliP
16-01-2011, 15:22
Ten alarm co pokazałeś najprawdopodobniej trzeba podłączyć do gniazdka telefonicznego :/
Te za 7 zł to złodziej wsadza w kieszeń i po zabawie bo nie są nigdzie podłączone. Te za 30 podpięte są do centrali i jest jakieś tam prawdopodobieństwo, że dostaniesz info na komórkę :P

MrMatikm
17-01-2011, 17:29
wiem że trzeba podłączyć do gniazdka tel. ale czy znajdzie się takie samo tylko z czujką niereagującą na koty

PliP
17-01-2011, 22:26
Czujki te z reakcją na ciepło z reguły mają regulację czułości- zmniejszenie czułości sprawi, że i większy pies nie będzie widzialny.