PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty G-K 6,5 mm w łazience.



maroo20
16-01-2011, 09:24
Witam
Szukam informacji na temat zastosowania płyt G-K 6,5 mm typ A w łazience. Chcemy położyć gres do połowy wysokości ściany, a następną połowę wyrównać go gresu poprzez przyklejenie lyty G-K (łączenie przykryjemy listwą aluminiową) Ze względu na grubość warstwy płytka + klej zmuszeni jesteśmy użyć płyt 6,5 mm ( przy 9mm może być za grubo). Problem w tym że tego rodzaju płyty występują tylko jako płyty nie impregnowane.Stąd moje pytanie czy ktoś zna sposób na zabezpieczenie zwykłej płyty do zastosowań w łazience?
Pozdrawiam

bowess
16-01-2011, 11:27
U mnie płytki kończą się około 30 cm od sufitu, a dopełnienie to płyta 9mm - wyszło równiutko z powierzchnią płytek. Płytki wydawały się standardowej grubości - jak znajdę jakąś, to sprawdzę ile miała mm, bo kleju nie dawaliśmy jakoś specjalnie grubo.

maroo20
16-01-2011, 12:45
ale płyta 9mm też chyba nie występuje w wersji "zielonej"? U mnie płytki kończą się na 130 cm wysokości, reszta to płyta(dwie ściany). Czy zabezpieczaliście jakoś specjalnie płytę?

bowess
16-01-2011, 20:08
Daliśmy zwykłą, bo na takiej wysokości raczej nie ma szans na kontakt z wodą, a wentylację mamy mechaniczną. Może farba taka typowo do kuchni i łazienek wystarczy - w końcu ściana może być co najwyżej lekko pochlapana, a nie zalana wodą.