PDA

Zobacz pełną wersję : Klima zamontowana na wys. 90cm - czy obsłuży pokój na poddaszu?



ensignx
16-01-2011, 11:15
Witam,

popełniłem błąd w wyprowadzeniu przewodu elektrycznego na klimatyzator w pokoju na poddaszu.

Kabel jest wyprowadzony na ścianie ze skosem. Realna wysokość instalacji klimatyzatora
to 90cm.

Moim zdaniem są 2 wady takiej instalacji:

-Klimatyzatory dmuchają w dół, więc pewnie czas schłodzenia pokoju byłby dłuższy, bo powietrze byłoby dmuchane i pobierane na niższej wysokości
-Temperatura mierzona byłaby na wys. 90cm, więc klimatyzator mierzyłby ją niższej, niż opymalna

Ale z drugiej strony to w końcu jedno pomieszczenie o wymiarach zbliżonym do kwadratu, nie ma przepierzeń ani innych barier - powietrze się miesza.


Czy ktoś ma doświadczenia z klimatyzacją zamontowaną na podobnej wysokości?
Jak się sprawuje?

Czy muszę jednak szukać innego sposobu zasilenia i montażu? Musiałbym przenieść zasilanie z drugiego klimatyzatora na tej samej ścianie budynku
i ciągnąć przewody do skraplacza po ścianie.


Dzięki!

kangaxx
17-01-2011, 09:04
jeśli kwadrat i klima mocą dobrana to da radę

ensignx
17-01-2011, 10:44
jeśli kwadrat i klima mocą dobrana to da radę

Dzięki za odpowiedź. Na pewno urządzenie będzie miało wystarczającą moc - około 2.5kW.

Ktoś może spotkał się z podobnym przypadkiem - czyli urządzenie w połowie wysokości pomieszczenia?

Waldek 7
19-01-2011, 14:47
Trzeba zmontować urzàdzenie, które sà dedykowane do montażu na tej wysokości tzw. Przypodłogowe.
Wszyscy japońscy producenci majà w ofercie takie urzàdzenia.
Dodatkowà zaletà tych urzàdzeń jest możliwość nadmuchu górà i dołem.

ensignx
20-01-2011, 18:52
Trzeba zmontować urzàdzenie, które sà dedykowane do montażu na tej wysokości tzw. Przypodłogowe.
Wszyscy japońscy producenci majà w ofercie takie urzàdzenia.
Dodatkowà zaletà tych urzàdzeń jest możliwość nadmuchu górà i dołem.

Nikt mi takich nie zaproponował.
Czy one są znacząco droższe od podsufitowaych/RAC?

Dzięki.

Waldek 7
20-01-2011, 21:45
To zależy do czego porównujesz. Małe najtańsze sà w fuji electric. Do wyboru masz : daikin, panasonic, mitsubishi electric, sanyo hitachi, a więc do wyboru i koloru nic tylko zamawiać.