PDA

Zobacz pełną wersję : Służebność a zmiana numeru działki na której ustalona jest służebnośc przejazdu? POMO



efcia80
17-01-2011, 06:50
Witam

Mam pytanie i mam nadzieje ze uzyskam tutaj pomocy. Z góry dziekuje.

Kupilismy w 2006 roku działke 3000m z mojego meza bratem na wspołwłasnosc i wzielismy na nia kredyt. Numer drogi na która mamy zapisane w akcie notarialnym słuzebnosc była to jedna wielka działka i czesc drogi poniewaz juz kilka działek było wyznaczonych i tam był numer podany słuzebnosci na droge taki sam jak i my mielismy w akcie i ksiedze wieczystej. Własciciele z czasem zaczeli dzielic ta działke i numer drogi na która mamy słuzebnosc sie zmienił. MY biorac kredyt w banku pytalismy sie ze z czasem bedziemy chcieli przepisac go na mojego meza brata i działke podzielic i czy nie bedzie problemu z przeniesieniem kredytu oni oczywiscie na to ze nie bedzie najmniejszego. Po jakim czasie podjelismy decyzje ze budujemy maz poszedł do banku zaczęła sie papierologia mapki i tu na tym etapie zauwazylismy ze numer drogi sie zmienił. Dzwonilismy do notariusza on mowił zebysmy wzieli historie podziału działki na ktora mielismy słuzebnosc i tak zrobilismy.

Moje pytanie jest takie czy to wystarczy? Czy czasami nie bedziemy musieli notarialnie tego zmieniac?

Jak wiadomo bank szuka haczyków...jesli jednak bedzie problem to poradzcie co z tym dalej robic?