PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma starego domu



patrykp
18-01-2011, 22:57
Witam, posiadam około 20-30 letni domek parterowy.

Domek o wymiarach 15m x 5m. Sciany oraz strop nie docieplony (jeszcze :yes: )

Moj problem polega na tym iż budynek nie posiada izolacji poziomej :bash: :eek:
Przeszukałem trochę internet i wiem że można taką izolacje wykonać na budynku na zasadzie iniekcji.
Niestety opinii jest wiele, jak i wiele preparatów do zrobienia takiej iniekcji.

Czy ktoś z Was stosował taką metode i może cokolwiek poradzić ?
Dodam że mur podciąga wodę z gruntu, ale nie mocno. Wody gruntowe również nie są na wysokim poziomie.
Dookoła domu mam taką wylewkę na około 50cm szeroką, czy trzeba ją skuć i również zrobić coś z fundamentami ? Dom nie jest podpiwniczony.

Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki, może konkretne firmy które mogą mi pomóc. Nie chciałbym wydać na to fortuny lecz chce mieć też zrobione to porządnie... Jestem z okolic Kalisza, Wielkopolska.

Bardzo bardzo proszę o pomoc.

Gryzipiórek
19-01-2011, 11:27
Jeżeli jak piszesz masz niską wodę gruntową, to alternatywą iniekcji może być to: http://www.aquapol.pl/
Ponoć analiza problemu i wycena jest za darmo.
Ogólnie proponuje poczytać w internecie o iniekcjach, izolacjach poziomych, alternatywach i decyzja przyjdzie sama.

patrykp
19-01-2011, 23:58
Dziekuje za odpowiedz! Niestety aquapol odpada... Nie pisza o tym zbyt pochlebnie i tez czas schniecia murow dosc dlugi. Moze ktos stosowal iniekcje u siebie ? W internecie produktów do iniekcji jest masa tylko na co sie zdecydowac i co wybrac ???

fighter1983
20-01-2011, 05:27
info na PW