PDA

Zobacz pełną wersję : Czujnik czadu - na baterie czy prąd?



MarzannaPG
18-01-2011, 23:16
Pytanie jak w temacie: jaki macie lub wybralibyście? Po lekturze postów widzę, że polecane czujki to Gazex i Kidde. Gazex oferuje na prąd, Kidde zachwala baterie. Skłaniałabym się też ku bateriom (łatwość montażu w każdym miejscu, nie ma problemu w przypadku braku prądu), ale jakoś tak zwykle bywa, że gdy chcę skorzystać z latarki , to okazuje się, że baterie uległy wyczerpaniu - i obawiam się, że z czujką może być podobny problem - zapomnę o wymianie baterii. Jakoś kidde nie chwali się że ma na wyświetlaczu wskaźnik poziomu baterii. A może jednak mają ?
Gniazdek ci u mnie dostatek, więc mogłabym kupić na prąd, ale co jak w nocy np. nie będzie zasilania?
Nie widziałam jeszcze takiego skrzyżowania typu ładowarka baterii na prąd a taki byłby chyba najlepszy. Ale może się mylę...

mynia_pynia
19-01-2011, 07:40
Mam czujkę na prąd i baterie.
Dla przykładu podam, że po 5 min wycia alarmu, bateria się rozładowała, taki większy paluszek kwadratowy - nie wiem jakie ma oznaczenie.

Jeśli więc zaistnieje sytuacja, że podczas waszej nieobecności w domu czad zacznie się ulatniać, alarm się włączy i rozładuje to wy po przyjściu do domu popadacie "jak kawki" nie mając pojęcia o zaczadzeniu.

MarzannaPG
19-01-2011, 09:59
OK, znaczy jest coś na baterię i prąd jednocześnie. Poproszę o nazwę tej czujki.

pablitoo
19-01-2011, 14:44
Czujki Kidde sa zasilane trzema bateriami AA - czas pracy na takim zestawie to dwa - trzy lata . U mnie aktualnie taka czujka pracuje juz czwarty rok na pierwszych bateriach.
Kto Ci powiedzial ze czujki Kidde nie maja wskaznika rozladowania baterii ? - oczywiscie ze maja. Jak baterie maja sie ku koncowi czujka informuje o tym fakcie sygnalem dzwiekowym . Dzieje sie tak na kilka dni przed przewidywanym wylaczeniem czujki - takze jest czas na wymiane baterii .

Oczywiscie nie umniejszajac nic Gazexowi - jak dla mnie to pierwsza liga.

MarzannaPG
19-01-2011, 14:54
Poroszę o typ czujki Kidde, którą masz. To dobrze, że jest wskaźnik poziomu baterii. Przeglądając ofertę Kidde nie zauważyłam, żeby w opisach pojawiała się właśnie ta cecha, co nie znaczy że jej nie ma. Dobrze wiedzieć, że jest, ale może nie w każdej czujce.

pablitoo
19-01-2011, 15:56
http://img269.imageshack.us/img269/6747/56853503.th.jpg (http://img269.imageshack.us/i/56853503.jpg/)

W instrukcji każdej takiej czujki jak i w opisie jest zaznaczone o systemie ostrzegania o rozładowanych bateriach.

MarzannaPG
19-01-2011, 16:51
Dziękuję bardzo! Poszukam takiej czujki.
Jeśli ktoś ma inne sugestie, to nadal zapraszam do tematu!