PDA

Zobacz pełną wersję : Pleśń na osb



ratownik
19-01-2011, 09:19
Witam! Jesienią przykryłem garaż dachem z płyt OSB i przykryty gontem. Ostatnio zauważyłem, że na płytach od wewnątrz pojawił się dziwny nalot jak pleśń. Na początku biały teraz już ciemnieje. Czy to oznacza, że z dachem jest coś nie tak(chodzi o wykonanie), pod gont na OSB jest szybka bariera SBS Fel'x, a płyty są grubości 15mm. Jak i czy usuwać tą pleśń teraz czy czekać do wiosny i czym zaimpregnować teraz te płyty, które ponoć są już impregnowane.

Andrzej Wilhelmi
19-01-2011, 23:57
Dość typowe zjawisko występujące przy dużym zawilgoceniu pomieszczeń. Płyty są woskowane. Na razie nic nie robić tylko wietrzyć. Po wyschnięciu przetrzeć szmatą lub szczotką. Można zaimpregnować impregnatem opartym na związkach miedzi np. Kuprafung. A tak na marginesie 15 mm to trochę za mało pod gont bitumiczny jak nie był mocowany zszywkami to wystają papiaki. Pozdrawiam.

Greg&Kasia
31-01-2011, 19:48
Moim zdaniem tego białego nalotu nie powinno być. Dach miałem skończony w sierpniu 2010. Do tego czasu (stycznia 2011) wykonałem tynki wew, elewację, instalcję c.o oraz posadzki betonowe. W budynku była tyko wilgoć z odparowania wody z tynków i posadzek.
Nalot zuważyłem na początku grudnia. Dziwne jest to że przy takich temperaturach ( w domu jest ok. 0 stopni) rozwija się pleśń. Producent czyli krnopol pisze że nie ma możliwości rozwoju pleśni i grzybów.
Chyba będę czekał do wiosny i użyje jakiegoś srodka przeciwgrzybicznego. Teraz nie mogę zamknąć poddasza wełną i płytą g-k.
Napiszcie jak mieliście ten sam problem i jak sobie poradziliście. Dzięki za odpowiedź

Jan P.
31-01-2011, 20:05
Wietrzyć , wietrzyć. Sprawdzić wentylację, Jan.

Andrzej Wilhelmi
31-01-2011, 21:41
... W budynku bMoim zdaniem yła tyko wilgoć z odparowania wody z tynków i posadzek.

Tylko! A ile to litrów wody?! Wietrzyć! Wszystko się ustabilizuje. Pozdrawiam.

tomasotom
22-03-2017, 10:04
Moim zdaniem tego białego nalotu nie powinno być. Dach miałem skończony w sierpniu 2010. Do tego czasu (stycznia 2011) wykonałem tynki wew, elewację, instalcję c.o oraz posadzki betonowe. W budynku była tyko wilgoć z odparowania wody z tynków i posadzek.
Nalot zuważyłem na początku grudnia. Dziwne jest to że przy takich temperaturach ( w domu jest ok. 0 stopni) rozwija się pleśń. Producent czyli krnopol pisze że nie ma możliwości rozwoju pleśni i grzybów.
Chyba będę czekał do wiosny i użyje jakiegoś srodka przeciwgrzybicznego. Teraz nie mogę zamknąć poddasza wełną i płytą g-k.
Napiszcie jak mieliście ten sam problem i jak sobie poradziliście. Dzięki za odpowiedź

Czy możesz napisać jak zakończył się temat , Jak uporałeś się z problemem ?

Pozdrawiam

Greg&Kasia
22-03-2017, 12:05
Cześć,
Użyłem środka grzybobójczego Altax. Wałek, teleskop i smarowałem wszystkie płyty, a po tygodniu dla pewności jeszcze raz posmarowałem. 3 dni mi to zajęło. Dopiero potem weszli chłopacy na zabudowę stg. Mieszkamy już 5 lat i nic się nie dzieje. Tzn nic nie wyłazi. Mam nadzieję, że pod zabudową też jest wszystko w porządku. Ten środek jest mocny i zwalcza grzyby.
Dla ciekawości to napisz czy masz ten sam problem?
Pozdrawiam

tomasotom
23-03-2017, 08:26
Cześć,
Użyłem środka grzybobójczego Altax. Wałek, teleskop i smarowałem wszystkie płyty, a po tygodniu dla pewności jeszcze raz posmarowałem. 3 dni mi to zajęło. Dopiero potem weszli chłopacy na zabudowę stg. Mieszkamy już 5 lat i nic się nie dzieje. Tzn nic nie wyłazi. Mam nadzieję, że pod zabudową też jest wszystko w porządku. Ten środek jest mocny i zwalcza grzyby.
Dla ciekawości to napisz czy masz ten sam problem?
Pozdrawiam

U mnie to tak wygląda
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?336459-ple%C5%9B%C5%84-i-czarne-przekwity-na-p%C5%82ycie-OSB&p=7439931#post7439931