PDA

Zobacz pełną wersję : Preparat na mszyce



skorpionka
11-03-2004, 08:28
Poradzcie proszę,jaki środek owadobójczy na mszyce,nie niszczy
roślin?
W zeszłym sezonie mszyce zaatakowały moje nasturcje-po opryskaniu piriflorem,kwiatki padły-a ja tak bardzo lubię nasturcje.

jatoja
11-03-2004, 09:14
Poradzcie proszę,jaki środek owadobójczy na mszyce,nie niszczy
roślin?
W zeszłym sezonie mszyce zaatakowały moje nasturcje-po opryskaniu piriflorem,kwiatki padły-a ja tak bardzo lubię nasturcje.

Wydaje mi sie że najlepszy jest Pirimor - sądząc po nazwie ten Twój Piriflor może mieć ten sam lub podobny skład chemiczny. Jeżeli kwiaty padły to być może stężenie było za wysokie albo robiłaś oprysk w pełnym słońcu i kwiaty jako najwrażliwsze zwiędły od szoku termicznego.

Lesek
11-03-2004, 09:20
Podam przepis który stosuje moja mama w domu : rozrywa kilka papierosów ( im gorsze tym lepiej ), zalewa to świństwo gorącą wodą i czeka jeden dzień aż sie to dobrze zaparzy ( trzeba uważać żeby nie pomylić tego z mocną herbatą :D ). Potem tytoń odcedza i spryskuje zaatakowane roślinki. Mszyce padają lub uciekaja a kwiatki są dalej piekne

Lesek

skorpionka
11-03-2004, 13:36
Dziękuję za rady-bardzo zainteresował mnie sposób z tytoniem-z pewnością zastosuję tę metodę.
Opryski robiłam wedle obowiązujących zasad-rośliny nie były nasłonecznione w czasie zabiegu,prawdopodobnie preparat był zbyt mocny dla delikatnych kwiatów.

weyn.rob
12-03-2004, 20:14
Mamy XXI wiek i opowieści o tytoniowych metodach są chyba z innej epoki :lol:
Oczywiście że Pirimor!!!dobrze zastosowany nie powinien zaszkodzić roślinom.

Wowka
15-03-2004, 08:44
Słyszałem, że skuteczne jest obsypanie roślin popiołem ze spalonego drewna.
A co do wieku XXI i preparatu Primor, to nie wykluczone, że jest to zwycajny tytoń lub też coś podobnego rozpuszczone w wodzie z tą tylko różnicą, że wykonano to w warunkach przemysłowych.
Pozdrawiam

weyn.rob
15-03-2004, 10:50
Słyszałem, że skuteczne jest obsypanie roślin popiołem ze spalonego drewna.
A co do wieku XXI i preparatu Primor, to nie wykluczone, że jest to zwycajny tytoń lub też coś podobnego rozpuszczone w wodzie z tą tylko różnicą, że wykonano to w warunkach przemysłowych.
Pozdrawiam

Wowka zapewniam cię że pirimor nie ma nic wspólnego z tytoniem :lol:

Ma(r)tado
17-03-2004, 00:32
Na rośliny ozdobne polecam Aztec 140 EW działa super bo jest środkiem układowym i nawet jeśli nie spryskamy bardzo,bardzo dokładnie to mszyce i tak szlag trafi :lol: .Pozdr