PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt wyburzenia domu



martajacek
20-01-2011, 21:50
WITAM,
MAM PYTANIE: JAKIE SĄ KOSZTA WYBURZENIA STAREGO (drewnianego, obmurowanego) DOMU, POWIERZCHNIA 80m/2 Z PIWNICĄ OK 20 m/2
POPROSZĘ O PRZYBLIŻONĄ KWOTĘ WYBURZENIA TAKIEGO DOMU.
Pozdrawiam

face
21-01-2011, 12:08
firmy biora roznie - ostatnio zapamietana cena to 120 zl/m2 powierzchni - oczywiscie z wywozka - ale fundamenty zostaja

moze prosciej zatrudnic jakis panow ktorzy zdejma dachowke, rozbiora dach, skuja obmurowane pustaki i rozbiora drewno

drewno Ci sie przyda
dachowke mozna wrzucic pod podjazd na sam spod
a gruz wywiezc badz pod droge

3-4 panow powinno sie uwinac w max 4-5 dni po 150 zl/dzien (wlacznie z segregacjai ulozeniem drewna)
reszta to koparka + ewentualny samochod do wywozu - max 1 dzien

zibik_eng
23-01-2011, 12:34
firmy biora roznie - ostatnio zapamietana cena to 120 zl/m2 powierzchni - oczywiscie z wywozka - ale fundamenty zostaja

moze prosciej zatrudnic jakis panow ktorzy zdejma dachowke, rozbiora dach, skuja obmurowane pustaki i rozbiora drewno

A jak któryś z owych "panów" zleci z dachu i się zabije to 5 lat w zawiasach... ewentualnie coś sobie uszkodzi - to będzie do końca życia płacić odszkodowanie....

sherif
23-01-2014, 09:14
Wyburzałem taki dom zeszłej wiosny. Mój był parterowy, dwa pokoje (duże), kuchnia łazienka i dwa dobudowane pomieszczenia gosp. Stara część murowano-drewniana, nowa z pustaków. Całość ok 80-90m2. Dwie firmy wyceniły mi na 13 i 15tys zł za rozbiórkę i wywóz. Same zburzenie to pół dnia parcy koparki.
Finalnie rozbierałem sam z pomocą rodziny. wyniosło mnie to 11kzł, ale u mnie był dość wąski wjazd, także śmieci wyjechały w ok 30 kontenerach, za które zapłaciłem 8kzł. Całość zamknęła się w ok 10kzł.

BigPiotr
23-01-2014, 10:13
WITAM,
MAM PYTANIE: JAKIE SĄ KOSZTA WYBURZENIA STAREGO (drewnianego, obmurowanego) DOMU, POWIERZCHNIA 80m/2 Z PIWNICĄ OK 20 m/2
POPROSZĘ O PRZYBLIŻONĄ KWOTĘ WYBURZENIA TAKIEGO DOMU.
Pozdrawiam

Dlaczego krzyczysz?

Mój drewniany dom 8x12 m rozbierała firma (pseudo) trzyosobowa dwa tygodnie. Wywieźli 10 wywrotek 12 t full obłożonych. Wziąłem jedną fakturę na wywóz gruzu (potrzebna do zamknięcia pozwolenia na rozbiórkę). Zapłaciłem 5500 zł Kierownik budowy wziął 500 (bo był na miejscu przy budowie nowego domu). Pozwolenie i pozostałe zgody oraz resztę papierów szczęśliwie miałem już w spadku. Ogrodzenie terenu (dom był przy drodze) na mojej głowie.

Crazy
23-01-2014, 14:38
Dlaczego krzyczysz?

No, już 3 lata krzyczy i nikt go nie słyszy.

BigPiotr
24-01-2014, 06:21
No, już 3 lata krzyczy i nikt go nie słyszy.

No, Czasem człowiek daje d...y :rotfl:

adamfcb
24-01-2014, 06:42
Ja dom murowany 60m2 z plaskim dachem plus pomieszczenia gospodarcze z pustakow, jedna sciana doklejone do domu sasiada, zaplacilem 5800 z wybraniem fundamentow i wywiezieniem gruzu