PDA

Zobacz pełną wersję : Firmy budujące domy z bali - jakie polecacie?



martajacek
20-01-2011, 22:00
WITAM,

ZAMIERZAM W TYM ROKU POBUDOWAĆ DOM CAŁOROCZNY OK 100-120m/2 Z BALI NA MAZOWSZU.
BARDZO PROSZĘ O POLECENIE SPRAWDZONYCH PRZEZ WAS FIRM SPECJALIZUJĄCYCH SIĘ W TYM TEMACIE.

Pozdrawiam

SebastianW
26-01-2011, 09:33
Dołączam się do pytania, prośby. Pisałem/ dzwoniłem już do większości polskich firm i trochę zaskakują mnie znaczące różnice w cenach :-/

zbyszek57
01-02-2011, 17:37
a jakie to maja byc bale? recznie obrabiane? toczone? i jaka grubość? dom z bala, niedocieplany czyli czysty. to przynajmniej 26 cm średnica bala...no i zależny tez jakie to ma byc drewno.. nasze czy z dalekiej północy(wschodu) .Jab bede wiedział jaki rodzaj bala.. moze cos pomogę

SebastianW
01-02-2011, 18:14
Hej,

bale raczej ręcznie obrabiane, choć to nie mus... wiadomo, koszta :-/

Najlepiej okrągłe, grubość 24 cm lub grubsze, wtedy bez docieplania. Chociaż podobno jak są dobrze poskładane 22 cm to też spokojnie daje radę bez ocieplania ścian (?).
Sosna z PL lub syberyjskie drewno.

zbyszek57
01-02-2011, 18:46
nie da się ręcznie obrobić bala syberyjskiego) po pierwsze Ruskie nie wypuszcza półsurowca od siebie -dolicza takie opłaty fitosanitarne i podatki ze strach. Po drugie.. pieronstwo twarde jak beton.Sosna syberyjska to jedyny budulec do budowania najszybszych torów kolarskich na świecie.Wiec tylko toczony bal.Średnica 26 cm pozwala na użytkowanie domu jak całorocznego bez docieplenia.
Drewno trzeba zamówić teraz . max do konca lutego.. potem wycinka , obróbka według projektu..czyli wycięcie domu , oznaczenie i próbny montaż i bal jedzie do Polski. Firma jest w Polsce. ma tartak na Syberii , wiec nie ma paniki ze zwieją:) .Cena domu waha sie w zależności od projektu i rodzaju wykończenia..ale mniej więcej jest to ok 2500zl za m .kw powierzchni zabudowanej

SebastianW
01-02-2011, 19:01
Dzięki Zbyszku za opisy.

Chciałbym stan surowy zamknięty - czyli z dachem i oknami, drzwiami zewn., ew. ścianami działowymi + instalacja prąd i wodno kanalizacyjna, żeby móc oddać do odbioru dom. 10x8 metra obrys domu,z użytkowym poddaszem. nie orientujesz się ile by mogło wyjść za całość? co to za firma?

zbyszek57
01-02-2011, 19:09
Radze stan surowy otwarty ..czyli ściany zewnętrzne.. i ew wewnętrzne, jesli będą z bala.Kompletna więżba dachowa z pokryciem końcowym aby dom osiadał juz finalnie. Jaki materiał? sosna syberyjska? modrzew? cedr/ jaka wysokość domu? dach dwu czy czterospadowy? lukarny czy nie? ganek? pokrycie tarasu? jesli masz projekt albo wizje na rysunku..przeslij na mail [email protected]..
Firma nazywa sie Folpol

SebastianW
01-02-2011, 20:06
No to odpowiem już na maila, zaraz wysyłam.

kaska0307
11-02-2011, 08:37
Witam
wszytko zalezyw jakiej technologii chcesz budowac.Bale cienkie,gribe,plaskie.okragle,itp?Nie wsystkie firmy robia wszystko.
Przy okazji mam pytanie do wszystkich.Czy mial ktos do czynienia z firma Opti-Bud z Istebnej?Podobno jest tania,ale czy solidna?

JerzyBw
11-02-2011, 09:50
Jak ktoś szuka, to znajdzie ;). A czy musi być koniecznie firma?

zbyszek57
11-02-2011, 22:02
dom z bala toczonego.. a do tego importowanego z Syberii.. ..nie ma chyba prywatnej osoby potrafiącej ogarnąć i doprowadzić logistycznie do końca taki temat, chociażby ze względu na rosyjskie przepisy celno sanitarne:)

thnd
16-02-2011, 10:44
Ja polecam MISONI-stawiali nam dom w zeszłym roku
maja ladne projekty, fachowo doradza, komunikacja byla idealna-zawsze doradzili, odpowiedzieli, przyjechali jak trzeba
proponuje tylko zrezygnowac u nich z uslugi transportowej-jest trzy razy drozsza niz na rynku!
nie mamy raczej zadnych problemow, wszystko zostalo profesjonalnie wykonane a co sie nam nie podobalo-bez szemrania poprawione

RD2011
16-02-2011, 19:08
Witam! Proszę wejść na stronę : www.polskadrewniana.pl i
www.tech-ma.pl , a także madd z naszego forum wybudowała cudny dom z bali.
Też przeglądam strony forum domów z bali. Pozdrawiam

Ania711
21-02-2011, 07:28
Wiam. Mi budowałą ekipa w lubuskim. Nie wiem czy w innych rejonach też budują ale można sprawdzić. 511484905, pan krzysztof

cypisbob
23-02-2011, 05:49
Witam pod koninem w Wielkopolsce jest firma budująca domy z bala nierównanego ręcznie obrabianego widziałem ich prace są O"K nie wiem jak terminy ale ceny od 1300 pln zdjęcia moge wysłać na e-mail .

zbyszek57
05-03-2011, 10:53
nie ma wad:):) ..pod warunkiem ze godzisz sie na ściany wewnętrzne okrągłe:D pamiętaj,,ze mieszkanie w domu z bala litego,,.. toczonego to nie tylko sposb na mieszkanie zdrowe ale i filozofia życia.

maciej74
05-03-2011, 18:32
No zbyszek ale pojechałeś :) ja jeszcze bym dodał że to i styl życia , fakt odkąd mieszkam w drewniaku to inaczej patrzę na pewne sprawy :)

zbyszek57
05-03-2011, 19:05
Maciek..ale za cholerę sie nie da przecenić domu z bala:):).po prostu sie nie da.
Fascynat.. jak masz okazje i jesteś zdecydowany, to kupuj dom i zacznij zyc jak człowiek a nie jak homo urbanus:D:D:D

JerzyBw
05-03-2011, 20:03
nie ma wad:):) ..pod warunkiem ze godzisz sie na ściany wewnętrzne okrągłe:D pamiętaj,,ze mieszkanie w domu z bala litego,,.. toczonego to nie tylko sposb na mieszkanie zdrowe ale i filozofia życia.
Zbysiu jednak pojechałeś po bandzie ;), bo nie tylko z toczonego ( i zapewne z Syberii) :) ubarwiają życie filozoficzne człowieka.

zbyszek57
05-03-2011, 22:30
Jurku.. chodzi mi o to..ze dom z bala toczonego nie jest nigdy w środku wykańczany płyta GK, natomiast domy góralskie z płazów często bywają tak kończone.Ale ogólnie masz racje.. Mnie chodziło o to ze mieszkanie w takim domu tylko z drewna, bez gipsów , ceramiki na podlotach to swego rodzaju sposób na zycie- czyli taka filozofia troche:):)

alberto1968
06-03-2011, 07:38
Witam! Proszę wejść na stronę : www.polskadrewniana.pl i
www.tech-ma.pl , a także madd z naszego forum wybudowała cudny dom z bali.
Też przeglądam strony forum domów z bali. Pozdrawiam

obejrzyjcie też oferte www.ecohaus.pl oniwłasnie współpracują z architektem PIOTREM OLSZAkiEM który jest autorem strony www.polska drewniana.pl ,mój dom jest jego autorstwa firma - ecohaus wczesniej housetech z Suwałk także mi budowała, z tego co wiem budowali taki dom na podstawie projektu MISONI, klient ich wybral, bo cena była zdecydowanie niższa i wykonali dom od początku do konca na placu inwestora, kiedyś własciciel domu goscił na tym forum--dom powstał chyba w Kobyłce k.warszawy.Zainteresowanym moge podesłac fotki ze swojego domu

Trener1
06-03-2011, 11:26
obejrzyjcie też oferte www.ecohaus.pl oniwłasnie współpracują z architektem PIOTREM OLSZAkiEM który jest autorem strony www.polska drewniana.pl ,mój dom jest jego autorstwa firma - ecohaus wczesniej housetech z Suwałk także mi budowała, z tego co wiem budowali taki dom na podstawie projektu MISONI, klient ich wybral, bo cena była zdecydowanie niższa i wykonali dom od początku do konca na placu inwestora, kiedyś własciciel domu goscił na tym forum--dom powstał chyba w Kobyłce k.warszawy.Zainteresowanym moge podesłac fotki ze swojego domu

obejrzyjcie też oferte www.ecohaus.pl

Ja odradzabym wspolprace z ta firma. Pierwszy kontakt z wlascicielem nawiazalem 4.10.2010 . Opowiadal mi o projektach w Danii i mnostwie pracy. Do dnia dzisiejszego zadnej odpowiedzi na moje maile i telefony. A ja po prostu chcialem zlecic tej firmie budowe domu z bali klejonych. Moim zdaniem calkowity brak profesjonalizmu i olewanie klientow.

aneczka***
09-03-2011, 14:29
Jurku.. chodzi mi o to..ze dom z bala toczonego nie jest nigdy w środku wykańczany płyta GK, natomiast domy góralskie z płazów często bywają tak kończone.Ale ogólnie masz racje.. Mnie chodziło o to ze mieszkanie w takim domu tylko z drewna, bez gipsów , ceramiki na podlotach to swego rodzaju sposób na zycie- czyli taka filozofia troche:):)

Człowieku co ty mozesz wiedziec o domach gorlaskich???? jak one sa wykonczone . Robicie jakies tandetne szkieleciaki czy syberyjskie okraglaki. I moze nigdy w zyciu nie widziales prawdziwego domu górlaskiego. I te regipsy to wlasnie sa w tych nizinnych domach, a nie goralskich.

Zreszta kazdy chwali to co ma.

zbyszek57
09-03-2011, 19:41
Człowieku co ty mozesz wiedziec o domach gorlaskich???? jak one sa wykonczone . Robicie jakies tandetne szkieleciaki czy syberyjskie okraglaki. I moze nigdy w zyciu nie widziales prawdziwego domu górlaskiego. I te regipsy to wlasnie sa w tych nizinnych domach, a nie goralskich.

Zreszta kazdy chwali to co ma.

aneczka.. nie unoś sie ja nie mowie o domach stricte góralskich.. tylko o tych pseudo a co do tego..co ja wiem o góralskich to nie polemizuj Pochodzę z Orawy a konkretnie z Zubrzycy i wiem wiecej , niz Ci sie wydaje
Szkieleciaki nie sa tandetne a okraglaki to nie Syberyjskie tylko skandynawskie budownictwo
Jeśli chcesz zobaczyć tandetne budownictwo góralskie górali zakopiańskich to jedz sobie do Bukowiny i pooglądaj.
Klan Córusiów " walnął " tam osiedle takich wlasnie pseudogóralskich domów cud , miód ryba i kit
Ja mam szacukek dla prawdziwej sztuki a nie dla zjawiska góralszczyzny krupówkowej.

JerzyBw
10-03-2011, 11:14
Jeśli chcesz zobaczyć tandetne budownictwo góralskie górali zakopiańskich to jedz sobie do Bukowiny i pooglądaj:)
Klan Córusiów " walnął " tam osiedle takich wlasnie pseudogóralskich domów:):) cud , miód ryba i kit:P:P
Ja mam szacukek dla prawdziwej sztuki a nie dla zjawiska góralszczyzny krupówkowej.
Zbysiu Jesteś Mistrzem Świata w wstawianiu co dwa wyrazy emotki :) .
Czy to jest sztuka, czy nie, każdy sobie będzie interpretował po swojemu. Z obserwacji Ciebie wywnioskowałem, że pośredniczysz w budowaniu z bali toczonego z Syberii. Rosjanie robią elementy i wysyłają do Ciebie. Tak jest? Myć może, potem to składasz w Polsce i tutaj zastanawiam się, czy to jest Sztuka, czy "sztuka"?

zbyszek57
10-03-2011, 15:48
Jurek, nie pośredniczę. reszta na priv, bo tu ani miejsce ani potrzeba ku temu.( zero emotek)

Magda&Sławek
10-03-2011, 19:09
Witajcie balowicze , u nas budowal Mietek Mikołajczuk z Kamionki pod Bialymstokiem , ciesla z dziada pradziada , nie reklamuje sie nigdzie , a kolejke ma na rok .Szukalismy wykonawcy w calym regionie , zajelo nam to pol roku , a on byl tak blisko.......Zycze wszystkim wspolpracy z takim czlowiekiem , jakby ktos chcial namiary to prosze na prv , w necie go nie znajdziecie.Obecnie sie wykanczamy , pozdrawiam.

Tesla
15-03-2011, 09:48
A miał ktoś z Was kontakt z firmą Dan-Mar z Poznania?
http://www.danmardomy.pl/

buziaczek
23-03-2011, 17:49
super cieśla mz Puńska Pan Józef. MI zbudował dom teraz ja go wykańczam , a on mnie.

saregorne
07-09-2011, 15:15
Niestety nie mogę nikogo zaproponować, bo sama szukam dobrej ekipy ciesielskiej z materiałem, która mogłaby solidnie i nie drogo zbudować mi dom z bali. Na rynku jest stado firm budujących takie domy. Trochę poczytałam form i chyba skończy się na wycieczce w Tatry w poszukiwaniu cieśli i i materiału (bali) Chyba, że macie lepsze propozycje na niedrogą, solidną ekipę z materiałem ? w woj małopolskim

zbyszek57
07-09-2011, 17:46
wybierz sobie technologie budowania a potem ekipe:) Bal balowi nierowny. Poczytaj forum , zlapiesz troszke rozeznania

butynski
07-09-2011, 19:14
Niestety nie mogę nikogo zaproponować, bo sama szukam dobrej ekipy ciesielskiej z materiałem, która mogłaby solidnie i nie drogo zbudować mi dom z bali. Na rynku jest stado firm budujących takie domy. Trochę poczytałam form i chyba skończy się na wycieczce w Tatry w poszukiwaniu cieśli i i materiału (bali) Chyba, że macie lepsze propozycje na niedrogą, solidną ekipę z materiałem ? w woj małopolskim
Polecam firmę JAWOR z Tenczyna !http://jawordomy.com/oferta.html

maly10
19-09-2011, 06:45
witam ja moge polecic dobra firme do szlifowania i malowania domow z drewna i sa dobzi :welcome:

tomobobek
04-10-2011, 10:31
Firmę DREWEXDOM mogę spokojnie polecić.

Kontakt

Firma "DREWEX" Józef Pojawis,
ul. Mickiewicza 45,
16-515 Puńsk, koło Suwałk
woj. Podlaskie,
tel./fax.: 0 87 5161769
e-mail: [email protected]
www.drewexdom.pl

Bedstemider
13-12-2011, 15:42
Marek 2318 możesz wstawić jeszcze kilka zdjęć?? jaką powierzchnię ma Twój dom??
Dobrze rozumiem, że podany przez Ciebie mail jest do górali??
Pozdr
Darek

xxirekxx
08-03-2012, 15:10
Witam
odradzam współpracę z firmą Misoni firma zalega z płatnościami. Chciałem żeby ta firma wybudowała mi dom ale postanowiłem też sprawdzić ich w Krajowym rejestrze długów i są tam wpisani jako dłużnicy i tej firmie już nie powierzę przyszłości.
Może ktoś poleci mi inną firmę która nie zalega w KRD
Pozdarwiam

samuurai
04-04-2012, 08:46
Tak takie domy drewniane (http://www.domy-drewniane.aq.pl/) to niczym powrót do natury... ekologia, zapach drzewa w domu... ahh rozmarzyłem się...

wojtek202
19-04-2012, 09:09
Cześć!
Polecam sprawdzone! Sam mam taki dom, który budowała firma nastawiona na wyciąganie kasy. Sprawa w sądzie się skończyła. Wielu znajomych, którzy mają podobne domy, ma też podobne doświadczenia. Ja swój kończyłem sam.
Po latach doświadczeń i rozmów z "prawdziwymi cieślami" wiem jedno, że tego fachu nie da się nauczyć w przeciągu 2-3 sezonów i jeśli Ci ktoś mówi, że postawił 10 domów, to nie jest ekipa, na której warto polegać. Min. 10-15 lat doświadczenia.
A teraz o samym domu. Ja wiedziałem na co się decyduje. A jak ktoś myśli o tym, to warto odwiedzić kilku właścicieli i nie mówie o skansenach i domach pokazowych. Tam zawsze jest OK.
Dom z bala, to praca. Nie tylko podczas budowy ale i w trakcie użytkowania. To doszczelnienia, impregnacja, itd. Ale jakość życia...bezcenna. Ja mam cały czas gości, bo mówią, że tu wreszcie się wysypiają. No i ten zapach.
Widziałem opinie o domach ze ścianami jednowarstwowymi. Super sprawa - wyglad. Ja też tak chciałem ale nie ma siły; przy mrozach powyżej 12/15stC przemarza i bardzo szybko dociepliłem. Inna sprawa, że jednowarstwowe ściany, przy dużych wiatrach, szczególnie jak dom jest na otwartej przestrzeni, tak jak mój, powiewy przechodzą do środka-mam dobre uszczelnienie. Dlatego zdecydowałem się na wiatroizolacje i docieplenie. Teraz jest OK, ciepło, taniej i bardzo efektownie, bo na ściany dałem deski 30-40 cm szerokości i przełamałem G-K, bo można szału dostać od samego drewna.
Ogólnie, to polecam!!! Jak masz pytanie, to chętnie pomogę.

Pientka
19-04-2012, 12:52
@wojtek202 - Możesz coś więcej powiedzieć o:

Widziałem opinie o domach ze ścianami jednowarstwowymi. Super sprawa - wyglad. Ja też tak chciałem ale nie ma siły; przy mrozach powyżej 12/15stC przemarza i bardzo szybko dociepliłem
Jaką masz grubą ścianę, jaka technologia?

Żeby post nie był offtopic to polecę jednego wykonawcę - http://loghome.pl/. W skali zadowolenia z prac oceniam ich na 4/5 nie mniej czytając o sytuacjach jakie opisują inni forumowicze to u mnie nie uświadczyłem żadnych problemów.
Warto też pojeździć i pooglądać domy jakie wykonała dana firma. Na taki wypad dobrze wziąć kogoś z fachowym okiem, które może wychwycić niuanse i szczegóły, na które zwykły człowiek nie zwróci uwagi.

Edycja: Po zakończeniu inwestycji sumarycznie ocenę zmieniam na 3/5. Cudów niestety nie ma...

g.zieniawa
23-04-2012, 09:20
Witam!

Mogę polecić firmę Sanfort z Rudnika nad Sanem. Zbudowali nam śliczny dom z bala pod Gdańskiem, ceny mają przystępne a co najważniejsze są uczciwi i bardzo szczegółowi. Mogę przesłać fotki na maila. My mamy domek Olesno 103m bal 9cm mocno ocieplony.

magda-j
23-04-2012, 10:33
Witajcie
Czy ktoś z Was miał odczyniania z formą SENDOM z pomorskiego??
Zakochaliśmy się w jednym ich projekcie - domku całorocznym. Pojawił się pomysł sprzedaży mieszkania i wybudowania takiego domku. Jesteśmy jednak laikami w temacie, póki co sie rozgadamy, marzymy itp..
http://www.sendom.pl/
Proszę o ocenę ich technologi.

Zastanawiam się jeszcze, jak to jest? Kupuję taki projekt, płacę im według ceny i to obejmuję ich transport do miejsca budowy oraz ekipę??

mariola3108
23-04-2012, 20:27
U mnie budowała firma drevimed z rychwałdu na żywiecczyźnie, ale wiem że budują z drewna w całej Polsce i to nie tylko domy letniskowe i mieszkalne całoroczne, ale ponoć nawet kilkupiętrowe bloki z windami. Jak dla mnie firma super, co prawda tani nie są, trochę się z nimi pochandryczyłam o koszty, ale muszę przyznać, że są tego warci. Ja co prawda budowałam jedynie domek letniskowy 25 mkw z bala 5, ale nie mam żadnych zastrzeżeń.Terminy w 100% dotrzymane, jakość wykonania - b.dobra, wpadło 6 chłopa, chodzili jak nakręcone robotki, każdy odpowiadał za swój fragment roboty, a po trzech dniach ich już nie było, a mój domek stał na swoim miejscu. Zainteresowanych zapraszam do siebie na fotki.

MartaN
25-04-2012, 15:34
Witajcie
Czy ktoś z Was miał odczyniania z formą SENDOM z pomorskiego??
Zakochaliśmy się w jednym ich projekcie - domku całorocznym. Pojawił się pomysł sprzedaży mieszkania i wybudowania takiego domku. Jesteśmy jednak laikami w temacie, póki co sie rozgadamy, marzymy itp..
http://www.sendom.pl/
Proszę o ocenę ich technologi.

Zastanawiam się jeszcze, jak to jest? Kupuję taki projekt, płacę im według ceny i to obejmuję ich transport do miejsca budowy oraz ekipę??

Nam też bardzo podobają się projekty ich domów ale myślimy o czymś małym na działkę weekendową. Zadzwoń do nich to Ci udzielą wszystkich informacji. Widzieliśmy dom modelowy Janek (duży całoroczny) i podobało mi się jak wykończone są detale na zewnątrz (okiennice balustrady, dom wyglądał solidnie. Co do technologii nie umiem ocenić.

adas70
27-04-2012, 09:02
Witam,
ja też będę budował dom w tym roku.
Mam już podpisaną umowę z firmą BONAR.
Widziałem kilka ich domków i byłem w nich. Rozmawiałem też z właścicielami i są zadowoleni ze współpracy.
W przyszłym roku będę wiedział czy polecić czy nie :)
Pozdrawiam

madd
17-05-2012, 11:28
Jeżeli moge cos podpowiedziec
Drewno to specyficzny material budowlnany, wiec nie oszczedzajcie na firmie, ktora bedzie wam budowac dom. I sprawdzajcie szczegoly i szczegoliki!!!
Budowa domu z bala trwa krotko, przez co czasami mozna zawalic pewne sprawy.
Tak jak u mnie - zachlysnelam sie domem, nie dopilnowalam m.in. uszczelnienia rogow domu i teraz mi tam pizdzi w zimie. Wiec do poprawki, a to kosztuje.
Pozdrawiam

A projekty z www.polskadrewniana.pl polecam jak najbardziej. Moze tam jakas firme dobra poleca?

Moose
18-05-2012, 23:47
Jeżeli moge cos podpowiedziec
Drewno to specyficzny material budowlnany, wiec nie oszczedzajcie na firmie, ktora bedzie wam budowac dom. I sprawdzajcie szczegoly i szczegoliki!!!
Budowa domu z bala trwa krotko, przez co czasami mozna zawalic pewne sprawy.
Tak jak u mnie - zachlysnelam sie domem, nie dopilnowalam m.in. uszczelnienia rogow domu i teraz mi tam pizdzi w zimie. Wiec do poprawki, a to kosztuje.

Święte słowa... miałam to samo... na gwałt uszczelnialiśmy domek przed zimą... kolejne pieniądze... niepotrzebne nerwy i straty na opale...
DOBIERAJCIE STARANNIE TYLKO SPRAWDZONE/POLECANE FIRMY!!!:yes:
Jak będziecie chcieli zaoszczędzić jak ja, to i tak dopłacicie za niedoróbki...:(

zbyszek57
18-05-2012, 23:50
jakby tu rzec ......ekhm...

madd
21-05-2012, 15:30
Zbysiu - co masz na mysli?

zbyszek57
21-05-2012, 16:25
oj, musiałbym kogoś zganic. A raczej nie polecić kilka firm. moze raczej poproszę mojego znajomego...nieszczęśliwego inwestora:) niech on sie wypowie.
a niedowiarkom ew sluze zdjęciami porównawczymi

a dom z drewna nie buduje sie szybko. Szybko to mozna go poskladac. A wyniki znamy.

WikoTomki
22-05-2012, 21:12
a dom z drewna nie buduje sie szybko. Szybko to mozna go poskladac. A wyniki znamy.

Zbyszek,
bylbym wdzieczny za rozwiniecie, badz slowne, badz linkiem. Co to znaczy "szybko"? Dla mnie szybko to 3-4 miesiace, tak rozmawialem wstepnie bardzo z wykonawca

pozdrawiam,
Tomek

zbyszek57
22-05-2012, 21:23
wszystko zależy , jak duży dom i jak skomplikowany projekt:) no i ile uwag i zmian w trakcie pracy wniosą inwestorzy.

Przyklad- dom w podstawie 200 m kw z bala, składaliśmy w sumie 3 miesiące.Pisze o konstrukcji damu, bez wieżby dachowej.
ale wiem , i jestem pewien,ze nie będzie wiało.
Nie twierdze,ze im dluzej tym lepiej. mam na myśli dokładność wykonywanej pracy.
Ale moge z wlasnego doswiadczenia powiedzieć ze dom 120 metrow , parterowy da sie zbudowac w ciagu 4 miesiecy

Piosk
04-06-2012, 08:39
A może ktoś polci jakiegoś wykonawcę z okolic Poznania (wielkopolski)?

Pa*Krk
11-06-2012, 09:17
Może ktoś polecić wykonawce domów z Małopolski?

butynski
11-06-2012, 18:01
l
Może ktoś polecić wykonawce domów z Małopolski?http://jawordomy.com/oferta.htm . Polecam - solidna ekipa . Budowali mi chałupę -jestem bardzo zadowolony .

Aleksiej
09-07-2012, 14:50
Witam

Moze troche off topic, ale poszukuje opini o firmie drewnex ze Spytkowic.
Przeszukalem forum i dr google ale nic nie moge znalezc a to troche dziwne
skoro na ich stronie jest pokaze kilkadziesiat realizacji.
Jezeli ktos cos slyszal badz mial z nimi do czynienia to prosze o info.

Domy z Bali
17-07-2012, 16:03
Witam wszystkich! Buduje domy z bali w okolicach Poznania Gniezna. Bale grubość 35-50 cm świerk polski ręcznie ciosane. Niskie ceny dobra jakość! Posiadam jeden dom w stanie surowym bez dachu na sprzedaż więc można obejrzeć zainteresowanych proszę o kontakt: 691 487 691 proszę dzwonić i pytać.

Piosk
27-07-2012, 10:59
Zdecydowałem się na firmę Domkibanie z Poznania. Wahałem się długo z wyborem, ale spodobał mi się projekt jednego z ich domków. Cena na tle konkurencji porównywalna, za to bardzo szybki czas od momentu zamówienia do dnia montażu. Parę dni po montażu wydaje się, że wszystko jest ok. Otrzymałem zapewnienie, że zaimpregnowane drewno nie będzie sprawiało problemu przez kilka lat, zastanawiam się jednak, czy nie byłoby lepiej zaimpregnować dodatkowo lakierem lub lakierobejcą. Jest to dodatkowy koszt, ale jeżeli ma to dodatkowo i skutecznie zabezpieczyć drewno przed promieniami słonecznymi czy wilgocią to chyba warto. Zastanawiam się też nad tym jak często warto taki zabiego odnowić. Dla zaintereowanych mogę udostępnić zdjęcia. Pozdrawiam.

akinom31
03-10-2012, 12:56
Jesteśmy firmą specjalizującą się w budowie domów drewnianych z bala i płazów. Świadczymy usługi na terenie całej Polski. Stawiamy na jakość materiałów i wykonania. Posiadamy doświadczone ekipy ciesielskie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www. forestus.pl i do kontaktu z nami.

akinom31
23-10-2012, 12:30
Jesteśmy firmą specjalizującą się w budowie domów drewnianych z bali i płazów. Świadczymy usługi na terenie całej Polski. Stawiamy na jakość materiałów i wykonania. Posiadamy doświadczone ekipy ciesielskie. Nasz oferta jest przejrzysta - bez ukrytych kosztów. Sprawdź nas. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.forestus.pl i do kontaktu z nami.

Fa***x
30-11-2012, 12:36
Dla poszukujących wykonawców domów drewnianych, z bala i szkieletowych jedna rada: niekoniecznie ekipa wam najbliższa okaże się najlepszą. Stawiamy domy w całej Polsce i poza granicami, nieraz widzieliśmy różne wołające o pomstę do nieba budowy. Zanim zdecydujecie o tym, z kim podpisać umowę, sprawdźcie też - nie wpisy o nim w internecie, bo te łatwo napisać różne w obecnej dobie - ale domy, które wybudowali. Jak długo istnieją na rynku, jakie mają możliwości technologiczne, umiejętności itd. Oczywiście polecamy i własne usługi, ale jeśli nawet nie zdecydujecie się na nasze domy, pamiętajcie o powyższych uwagach.

Krompik
03-12-2012, 16:11
Może ktoś polecić wykonawce domów z Małopolski?

Jak w tytule: nie wiem, kogo z Małopolski polecić, bo aktualnie sam jestem dopiero (a właściwie ponownie) w trakcie rozmów z cieślami z Podhala. Mój "wykonawca" pół roku temu popdpisał umowę, pobrał zadatek, przez kilka miesięcy mnie zwodził, do dzisiaj nie zrobił nic, a teraz nie chce oddać pieniędzy i unika kontaktu. Chciałem przestrzec tutaj (bo nie widziałem wątku, w którym się NIE POLECA wykonawców) przed: PATRYK OBYRTACZ z Podczerwonego/Koniówki k. Czarnego Dunajca:
http://oferia.pl/wykonawca/folss/368979
Krótko mówiąc: ostrzegam przed OSZUSTEM i ZŁODZIEJEM. Sprawę zgłosiłem w prokuraturze.

butynski
03-12-2012, 16:46
Po raz kolejny polecę firmę która budowała mój dom ( robię to bo jestem im to dłużny za ich wkład ,serce , atmosferę i jakość wykonania )http://jawordomy.com/oferta.html

butynski
05-12-2012, 17:51
a ta firma z tenczyna, to już jednak chyba trochę za daleko...

eee tam ostatnio budowali w Olsztynie

mariola3108
05-12-2012, 20:01
Witam, potrzebuję jakiś informacji na temat takiej firmy ze Śląska. Nie chcę płacić firmie za dojazd. dajcie znać o kimś naprawdę solidnym. cena nie gra roli.

tak jak już wspominałam u mnie budowali chłopaki z firmy DREVIMED z Rychwałdu (Żywiecczyzna) wiem, że obsługują nie tylko śląsk.
Ja byłam z nich bardzo zadowolona, zero niedomówień, terminowość co do minuty, solidna robota, wpadło sześciu chłopa wyszli za dwa dni, jak już wszystko było zrobione. Mają tak wszystko dopracowane, że prawie się do siebie nie odzywają. Wyglądają jak zaprogramowane robociki, mijają się na milimetry i każdy robi swoją robotę. Materiał przywożą swoim transportem, tak przygotowany i poukładany, że nie ma szans nawet na jeden zmarnowany manewr przekładania bali. Do dziś nie wiem, jak skubańce mieli to oznakowane (jak dla mnie to była jedna wielka ciężarówka bali i desek), ale każdy wiedział co, gdzie i kiedy.
Co do ceny to początkowo zraziło mnie, że z szefem firmy nie ma szans nawet na skromną negocjacje ceny, próbowałam go nawet podejść rezygnacją - niestety zna wartość swojej firmy. Tak czy inaczej uważam, że wykonana praca była w 100% warta ceny więc polecam

butynski
06-12-2012, 17:23
tak jak już wspominałam u mnie budowali chłopaki z firmy DREVIMED z Rychwałdu (Żywiecczyzna) wiem, że obsługują nie tylko śląsk.
Ja byłam z nich bardzo zadowolona, zero niedomówień, terminowość co do minuty, solidna robota, wpadło sześciu chłopa wyszli za dwa dni, jak już wszystko było zrobione. Mają tak wszystko dopracowane, że prawie się do siebie nie odzywają. Wyglądają jak zaprogramowane robociki, mijają się na milimetry i każdy robi swoją robotę. Materiał przywożą swoim transportem, tak przygotowany i poukładany, że nie ma szans nawet na jeden zmarnowany manewr przekładania bali. Do dziś nie wiem, jak skubańce mieli to oznakowane (jak dla mnie to była jedna wielka ciężarówka bali i desek), ale każdy wiedział co, gdzie i kiedy.
Co do ceny to początkowo zraziło mnie, że z szefem firmy nie ma szans nawet na skromną negocjacje ceny, próbowałam go nawet podejść rezygnacją - niestety zna wartość swojej firmy. Tak czy inaczej uważam, że wykonana praca była w 100% warta ceny więc polecam
Bingo ! U mnie było dokładnie tak samo - czyli cieśle górale najlepsi ! A cena to nie wszystko

Katarzyna maciejewska
07-12-2012, 11:48
Nie polecam tej firmy
http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?fachowiec=72725
http://www.drewnianydom.oferteo.pl/komentarz-otrzymany.html?id=4666
http://www.nie-polecam.pl/raport,1041,ostrzegam_-_pw_tropy_pacek_puc.html
http://oferia.pl/wykonawca/agnieszek90/281681

Poniewaz zniknęła strona Siberian House, podejrzewam, że objawią się pod nową nazwą, ale w linku jest nip i nazwisko.
Jeśli ktoś jest ciekaw skąd ta kolejna opinia o firmie, niech zajrzy na blog, link poniżej.
Dodatkowo ostrzegam, że szef firmy jest aktywnym użytkownikiem forum i dzięki forum łapie kolejnych klientów.
Nick tego pana podam chetnym na priv.

antek7
07-12-2012, 19:19
Witam ! a ja polecam firmę PAW-BUD.z Podhala. Mają chyba najniższe ceny za domy z bali , a jakość wykonania jest super , Wybudowali mi dwie chaty i jestem z nich bardzo zadowolony.

grizz
16-12-2012, 20:04
ja polecam Majhous stawiali mi dom rok temu, obawialiśmy się czy wytrzymają naszą zimę ale zarówno znajomi jak i nasi sąsiedzi, którzy też mają dom stawiany tym systemem już 2-3 lata polecali i jesteśmy zadowoleni z wyboru.

Adam-86
23-12-2012, 18:26
Jaki jest minimalny czas postawienia takiego domu?

Fasola30
24-12-2012, 06:15
Nie licząc piwnicy to u nas start góry drewnianej był w maju i w połowie stycznia, jak tylko zamontują schody. wprowadzamy się:)
Wszystko poszłoby szybciej o jakis miesiąc tylko, że mój brat okropnie guzdrał się z robieniem instalacji i duzo prac robiliśmy sami a to też przeciąga w czasie.

Adam-86
30-12-2012, 14:57
No to nawet w miarę szybko.

darthmiara
06-01-2013, 19:33
też słyszałem wiele dobrego o nich

jokka
12-01-2013, 10:53
Ja z czystym sumieniem polecam firme LOGS http://www.logs.com.pl/
Rewelacyjna współpraca z P. Trochanowskim, mieszkamy 3 rok, dom ciepły zimą, chłodny latem, szczelny, piekny :)

oliwier.b
14-02-2013, 21:19
Ja z kolei, jak już ktoś tu wcześniej polecam firmę MAJHAUS z Rzepina. Wszystko świetnie się układało, domek stoi a my z żoną jesteśmy zadowoleni. Szybkość, terminowość i solidność to ich atuty. Fachowcy w 100%.

borge
15-02-2013, 07:51
Witam ! a ja polecam firmę PAW-BUD.z Podhala.

jesli wlascicielem jest p. Pawel J. to oni sa z Orawy a nie Podhala i moge ich polecic z cala odpowiedzialnoscia, zbudowali mi dom o ktorym mozna przeczytac w watku 'Domy z bali'
precyzyjni, uczciwi, pracowici, znajacy rzemioslo przez duze R, jesli ktos zainteresowany udziele informacji na maila

pozdrawiam

lidka75
18-02-2013, 13:38
Polecam firmę Sowa z podkarpacia (nie pamiętam miejscowości). Co prawda nie sa to górale, ale robota solidna. Nie piją.

antek7
19-02-2013, 14:41
Firma pana Pawła PAW-BUD faktycznie jest z Orawy a dokładnie z Podsarnia,
pomyliłem choć zawsze mi mówili że Orawa to nie Podhale. pozdrawiam i oczywiście polecam ich.

Kuc
12-03-2013, 09:33
Aż dziw bierze, że w takim temacie nikt jeszcze nie wspomniał o tak renomowanej i znanej na całym świecie firmie, jak Honka. Ale oto jestem – szczęśliwy właściciel i mieszkaniec domku postawionego przez tę firmę. Najwyższa jakość obsługi i wykonania to według mnie znaki rozpoznawcze tej firmy. Co bardzo ważne, nie kończy się ona na oddaniu domu klientowi, ale trwa znacznie dłużej, minium…50 lat. Nie, to nie pomyłka, właśnie tyle czasu trwa gwarancja Honki na każdy wybudowany przez nią dom, a taka jakość obsługi mówi już sama za siebie. Fakt faktem, że gwarancja jest właściwie formalnością. Dom jest tak precyzyjnie dopracowany, że właściwie nie wymaga konserwacji. Mój w każdym razie odkąd w nim mieszkam nie wymagał żadnej, a to już 7 lat. To zapewne zasługa najnowszych, opatentowanych technologii produkcji bali oraz świetnego surowca, jakim jest sosna fińska. Zalety domów z bali mógłbym wymieniać godzinami, ale myślę, że każdy kto choć raz zainteresował się tym tematem lub był w takim domu wie, że mają one niepodważalną przewagę nad typowymi budynkami z cegieł i stali, ale tylko, gdy są rzetelnie i solidnie zbudowane. Wybierając Honkę można mieć pewność, że nasz dom z bala nie tylko spełni, ale znacznie przewyższy oczekiwania. Moje przewyższył wielokrotnie, warto było zainwestować ;)

Pientka
12-03-2013, 13:31
@Kuc firma wygląda profi, ale ceny europejskie...

borge
12-03-2013, 22:18
renomowanej i znanej na całym świecie firmie, jak Honka. ... Najwyższa jakość obsługi i wykonania to według mnie znaki rozpoznawcze tej firmy. Co bardzo ważne, nie kończy się ona na oddaniu domu klientowi, ale trwa znacznie dłużej, minium…50 lat. Nie, to nie pomyłka, właśnie tyle czasu trwa gwarancja Honki na każdy wybudowany przez nią dom, a taka jakość obsługi mówi już sama za siebie. Fakt faktem, że gwarancja jest właściwie formalnością. Dom jest tak precyzyjnie dopracowany, że właściwie nie wymaga konserwacji. ....Wybierając Honkę można mieć pewność, że nasz dom z bala nie tylko spełni, ale znacznie przewyższy oczekiwania.

mmmmm : ) miod i malmazja, milo sie czyta taka afirmacje, podzielisz sie fotkami tego cudu techniki?
aacha, wierzysz w 50-cio letnia gwarancje? IMO to nie formalnosc tylko utopia ; )

pozdrawiam

BTW fajnie ze po 7 latach (od zbudowania domu przez Honke) zalogowales sie na forum Muratora zeby podzielic sie swoja radoscia : )

מרכבה
02-04-2013, 13:09
Daniel Smagała :P
jaka ładna reklama :) auto ...
ale domek nie powiem podoba mi się :) jak był by jeszcze pasywny to już szał.
Mało realne ... bez przebudowania.

lester
31-07-2013, 09:34
Ja polecam Stolluxa z Beskidów. W ich domu mieszkamy od pięciu lat. Tylko oni robią z tak grubych bali (50 cm) no i jest to firma rodzima, ale budują wszedzie w Euriopie. Jakby kto chciał więcej info to można zajrzeć na ich strone: http://stollux.com Myśmy zanim żeśmy zdecydowali wpierw pozwiedzali ich gotowe domy, przypadły nam do gustu no i zdecydowaliśmy sie. Nie żałujemy tej decyzji wiec i polecamy innym.

DANIEL SIS
31-07-2013, 18:11
Daniel Smagała :P
jaka ładna reklama :) auto ...
ale domek nie powiem podoba mi się :) jak był by jeszcze pasywny to już szał.
Mało realne ... bez przebudowania.

na pasywność wiele czynników ma wpływ. Ale taki dom pasywny jest jak najbardziej możliwy...tylko cena. Bo styropiany to grzech i utarte standardy...

highlander83
10-08-2013, 19:15
Ja zaczynam budować z firmą Proeko z Krakowa,ale czy mogę ich polecić to napisze za pół roku:)

Borsuk300
23-08-2013, 12:36
Witam. Mojemu bratu bardzo spodobał się pomysł na dom z bali, i teraz szuka wykonawcy, który mu to postawi. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś budował tego rodzaju dom z tą firmą http://domy-markisz.pl/ ? Słyszałem dużo o tym, że jest uczciwa i stawia solidne domy, niemniej chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej, zwłaszcza o tym, jak się mieszka potem w takich domach, czy nie ma jakiś problemów z ich utrzymaniem itp. Będę wdzięczny za każdą opinię.

ilam78
10-10-2013, 20:32
jestem wykonawca domow z bala postawilem takich domow okolo 200szt niema z nimi naimiejszych problemow tej firmy co podajesz nie znam zadzwon moge ci powiedziec wiecej na temat domow z bala tel.502 271 553

Brawo !!! W innym wątku, niecały miesiąc później napisałeś, że wybudowałeś około 150. Muszę stwierdzić, że domy które postawiłeś znikają w bardzo szybkim tempie !!! Tylko co na to ich właściciele ?:D

Już niedługo nie będziesz mógł się pochwalić żadnym postawionym domem.

A mogłeś napisać, że 250.

Powodzenia !!!

:lol2::lol2::lol2::lol2:

akinom31
05-11-2013, 11:12
Jesteśmy firmą specjalizującą się w budowie domów drewnianych z bali i płazów. Świadczymy usługi na terenie całej Polski. Stawiamy na jakość materiałów i wykonania. Posiadamy doświadczone ekipy ciesielskie. Nasz oferta jest przejrzysta - bez ukrytych kosztów. Sprawdź nas. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.forestus.pl/ oraz naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/Domzbali.

alebaba
05-11-2013, 21:30
sebastian W i podobni , a od kiedy dom z bala 24 cm nie trzeba ocieplać . Jakiś wolnomyśliciel podał taką cyfrę i reszta ..... powtarza za nim . Chyba nigdy w życiu nie próbowałeś tego policzyć , a z tego wynika , ze nie umiesz tego zrobić , bo nie powtarzał byś takich głupot . Jeśli decydujesz się na dom z bala , to albo masz również kasę na ich opalanie , albo zapomnij , że będziesz mieszkał bez docieplenia , chyba , że fizyka jest inna dla domów z bala , ale " oświeć mnie wtedy o Panie " . Dla Twojej informacji , dom z bala 50cm też nie trzyma wymogów obecnych wymogów normy , a że mieszkać można w każdym domu , ba w szałasie , a nawet jaskini , to nie nowość . Do tego trzeba wyłącznie tylko zaparcia . Niestety dom z samego bala komfortu cieplnego , bez docieplenia jeszcze nie daje .Jak masz za darmochę drewno od leśniczego to zupełnie inna bajka , ale nie każdy może być Kopciuszkiem . pozdro

Pientka
06-11-2013, 08:37
@alebaba ja mieszkam w domu z bali 24cm - pióro-wpust bez żadnego docieplenie - około 120m2+ garaż - Osiek Dw z Garażem. Ostatnio sprawdzałem zeszłoroczne statystyki ogrzewania. Statystyki w okresie styczeń - kwiecień:
- ogrzewanie gazem CO: 300-350zł za miesiąc
- ogrzewanie kominkiem z turbiną i nawiewem: 1 kubik drewna: 210

Jeśli uważasz, że to jest drogo lub jak grzanie w jaskini to dziękuję.

SebastianW
02-02-2014, 13:33
alebaba: ależ bzdury piszesz, nie wiem tylko po co?

Jak widać obliczenia obliczeniami, a praktyka czymś zupełnie innym.

Nie wiem jak możesz mieszkać w szałasie, ale oczywiście każdy robi, co chce.

Wojcieszek
02-02-2014, 17:10
ty niedołuczony matole chodzi o 150 domów całorocznych a 50 domków letniskowych nie ośmieszaj się więcej bez komentaża

użytkowniku krzysztofolewinski . Chyba się zapędzasz. To nie ulica czy stadion. Jeśli się nie zgadzasz z opinią innej osoby, to wyraź to tak jak normalni (czytaj: kulturalni) ludzie się nie wypowiadają, a nie stosując rynsztokowe słownictwo.

SebastianW
02-02-2014, 18:35
Z własnego doświadczenia wiem, że jak ktoś chwali się taką liczbą rzekomo wykonanych domów i agresywnie traktuje poddających to w wątpliwość to cała firma może być patykiem rysowana :-/ sam właśnie przez to forum dałem się nabrać.

Wojcieszek: budujesz z płazów?

Wojcieszek
02-02-2014, 22:17
Wojcieszek: budujesz z płazów?
SebastianW: buduję na Mazurach, więc dom powstał z bala ciosanego.
O ile się orientuję, to płaz jest charakterystyczny dla Podhala.

SebastianW
03-02-2014, 05:51
Nie mam pojęcia :-) dla mnie to jeden diaboł :-)

pw.

leszek60
07-02-2014, 16:47
Właśnie jestem w trakcie rozmów z firmą Sanfort w sprawie budowy domu, ale po takich sugestiach zaczynam mieć wątpliwości. Czytałem również opinie na stronie Trójmiasto.pl. Z tego co mi wiadomo to wcześniejsze opinie o tej firmie były bardzo pozytywne, dopiero od miesiąca widzę same negatywy. Czy może Pan(i) wyjaśnić o co konkretnie chodzi, od kiedy to się zaczęło i jakoś bardziej to rozwinąć,

KuPrzestrodze
08-02-2014, 07:33
Uwaga na firmy Sanfort, Sanford Nieruchomości lub Domy z drewna Rudnik nad Sanem!
Firmy zadłużone, niesolidne. Biorą zaliczki i nie są w stanie wywiązać się z zobowiązań. Zadłużają się u inwestorów, podwykonawców, własnych pracowników i składów budowlanych. UNIKAĆ JAK OGNIA!!!:mad:


Nazwa się zmieniła ale przedmówca ma rację.
Nie wiem jak działali kilka lat temu, ale na obecną chwilę ich praca i wszystko co związane z budową domu pozostawia wiele do życzenia- mówiąc bardzo delikatnie niestety.
Zdecydowanie nie polecam.

yendrek3
08-02-2014, 08:28
moj znajomy budowal z sielanka.eu Dom jest zajebisty ale sporo mieli poprawek uszczelniajacych jak zaczely sie pierwsze mrozy. Firma przynajmiej nie wypiela sie na niego i sumiennie dokonali poprawek. tak poza tym to dom robi naprawde wrazenie

leszek60
09-02-2014, 13:38
Nazwa się zmieniła ale przedmówca ma rację.
Nie wiem jak działali kilka lat temu, ale na obecną chwilę ich praca i wszystko co związane z budową domu pozostawia wiele do życzenia- mówiąc bardzo delikatnie niestety.
Zdecydowanie nie polecam.

Jakoś nie przekonują mnie takie gołosłowne opinie. Proszę o więcej konkretów, szczegółów.
Pisałem meilowo z Panią której firma Sanfort stawiała dom i bardzo mi ja polecała, Przysłała zdjęcia, zapraszała do przyjazdu i obejrzenia wybudowanego przez Sanfort domu.
Dziwi mnie też to, iż te negatywne opinie zaczęły się pojawiać na początku lutego a piszą je prawdopodobnie te same osoby ktore na forum zarejestrowały się w lutym i jest to ich pierwszy post.
Dziwne że na na forum Trójmiasto.pl ktoś kto podpisuję się jako ,, inwestor " zaczął budowę domu w 2012 roku z firmą Sanfort a dopiero w lutym 2014 roku wystawia negatywną opinię.
Nie chciał bym nikogo posądzać o szkalowanie innych, ale gdybym to ja wyrażał taką opinię o kimkolwiek. poparł bym to jakimś dowodem, a nie tylko ogólnikiem np. ksero dziennika budowy

Tobota1
18-02-2014, 16:20
Witam wszystkich.
Jest to mój pierwszy wpis na tym forum, zajmuję się montażem domów z bali i muszę przyznać bardzo ciekawych informacji udało mi się stąd wykrzesać.
Jeśli jest ktoś zainteresowany budową domu z bali toczonych to zapraszam do współpracy. Pozdrawiam.

מרכבה
18-02-2014, 16:38
A poczytajcie sobie najnowszego muratora .. jakie ludzie mają doświadczenia .. jak by bardziej szczerzy są w wyznaniach.

Witam wszystkich.
Jest to mój pierwszy wpis na tym forum, zajmuję się montażem domów z bali i muszę przyznać bardzo ciekawych informacji udało mi się stąd wykrzesać.
Jeśli jest ktoś zainteresowany budową domu z bali toczonych to zapraszam do współpracy. Pozdrawiam.
Ciekawa sprawa toczony bal

Tobota1
20-02-2014, 10:08
A poczytajcie sobie najnowszego muratora .. jakie ludzie mają doświadczenia .. jak by bardziej szczerzy są w wyznaniach.

Ciekawa sprawa toczony bal

Witam ponownie.
Nawiązując do poprzedniej wypowiedzi, jestem osobą która montuje i zarazem współpracuje z producentem z okolic Tarnowa domów z bali toczonych, czyli o jednakowej średnicy zazwyczaj całoroczny dom 25, 26cm. Jeszcze nie umiem się dobrze poruszać po forum, ale gdzieś zamieściłem kilka zdjęć z ostatniej inwestycji domu. Jeśli ktoś jest zainteresowany moimi pracami, to proszę o kontakt email [email protected] to prześle zdjęcia. Co nas wyróżnia? Jesteśmy otwarci na nowości i cały czas udoskonalamy budowane przez nas domy tak aby inwestor otrzymał jak najlepszy produkt.
Pozdrawiam Paweł

Adamos13
17-04-2014, 16:13
Kolejny wpis polecający firmę PAW-BUD Pana Pawła :)
Takich wykonawców to trzeba wymodlić lub jak ktoś woli ze święcą szukać ;)
Sam studiowałem ten wątek przed podpisaniem umowy a dziś mogę tylko potwierdzić wcześniejsze dobre opinie !

Pozdrawiam
Adam

siger30
27-04-2014, 08:20
Witam. Tez poszukuje Firmy która wybuduje mi dom z bala . Trudny wybór , duża różnica cenowa ,a chciało by się za dobrą cenę i solidnie. PAW-BUD ktoś jeszcze z nimi budował?

mariola3108
27-04-2014, 13:33
Witam. Tez poszukuje Firmy która wybuduje mi dom z bala . Trudny wybór , duża różnica cenowa ,a chciało by się za dobrą cenę i solidnie. PAW-BUD ktoś jeszcze z nimi budował?

Jeżeli jesteś z Bielska, tak jak ja, to polecam firmę, która budowała u mnie. DREWIMED z Rychwałdu, ja jestem bardzo zadowolona. Jeśli masz pytania to w moim wątku znajdziesz więcej informacji albo pisz na priwa.

tu masz link do ich firmy
http://www.drevimed.pl/

aglar
02-07-2014, 21:12
Moja ekipa górali skończyła budowę stanu surowego otwartego, i ze względu na mój stopień zadowolenia wystawiam im laurkę. Ekipy szukałem rok czasu i zjeździłem całe Podhale w poszukiwaniu tej "naj", bo zależało mi na tym, aby część drewnianą robili prawdziwi fachowcy. Wcześniej słyszałem różne opinie o góralach, więc byłem ostrożny. Fakt, są specyficzni, i czasami trzeba było niejedną wiechę opić, aby się z nimi dogadać :)
Ale rezultat przeszedł moje oczekiwania, szukałem bowiem ekipy która postawi mi nie chatę góralską, a chatę wiejską typu podlaskiego czy lubelskiego, opalaną, nieocieplaną, z węgłami w jaskółki, najlepiej z modrzewia. Ostatecznie z modrzewia zrezygnowaliśmy, ale przez nas wybrana ekipa jako jedyna była pozytywnie nastawiona do naszych pomysłów, inne bowiem były dosyć zamknięte na jedynie słuszny styl witkiewiczowski.
Az miło było popatrzeć jak toporki i piły szły w ruch. Praktycznie niewiele musiałem na budowie robić, wystarczyło z przyjemnością obserwować jak powstaje nasz przyszły dom. A pamiętając poprzedni etap stawiania fundamentów, to byłem mocno zestresowany (jak chyba każdy inwestor) kolejnym, mało mi znanym etapem budowy.
Już nie przynudzając, moja ekipa to prawdziwi górale z okolic Chochołowa, Cichego, Dzianisza. Robią domy drewniane pod klucz, ale zajmują się również przenoszeniem domów drewnianych, remontami czy choćby budową wiaty. Nie posiadają strony internetowej czy reklamy, dla nich reklamą są tylko ich wybudowane domy i bezpośrednie polecenie zadowolonych klientów.

Dla zainteresowanych mogę udostępnić tel. kontaktowy na priv. A na koniec kilka fotek z mojej budowy.

aglar
02-07-2014, 21:13
I jeszcze kilka fotek.

aglar
02-07-2014, 21:15
I ostatnia porcja fotek :)

DANIEL SIS
03-07-2014, 07:41
Hej Aglar.
Przyglądam się konstrukcji twojego domu...Musisz bezwzględnie poprawić jedną rzecz, póki ściany lekko się nie wypaczyły.
Otóż brak u ciebie słupów ( łątek ) w oknach i drzwiach. Słup taki jest nieodłącznym elementem takiej konstrukcji jak twoja ( sumikowo - łątkowa ). Dlaczego?
Przede wszystkim stabilizuje ścianę i trzyma ją w pionie. Po drugie zapewnia bezpieczny montaż stolarki okiennej.
Nie jest to wielki problem, jeżeli chodzi o wykonanie takiej poprawki ale trzeba to zrobić.
pzdr

DANIEL SIS
03-07-2014, 07:52
http://images62.fotosik.pl/1137/b580cb19fc9020a0.jpg
Zwróć uwagę na otwory okienne i drzwiowe.
Bez takich łątek czy inaczej słupów po kilku latach ściany mogą się wybałuszyć. W dwóch domach takie coś poprawialiśmy wszak ściany były już lekko łukowate....a efekt ten potęguje obciążenie dachu i obsiadanie budynku.
pzdr

aglar
03-07-2014, 07:55
U mnie jest konstrukcja wieńcowa a nie sumikowo-łątkowa. Jesli chodzi o okna i drzwi, to są porobione pionowe nacięcia z obu stron otworów, które mają zapobiegać paczeniom.

DANIEL SIS
03-07-2014, 08:15
Obie techniki niewiele się różnią...aglar. W technice wieńcowej stosuje się "lisice" a raczej stosowano. Obie techniki tak naprawdę dzisiaj połączono, ponieważ z jednej strony mamy technike wieńcową z narożami na jaskółczy ogon a z drugiej łątki w otworach okiennych i drzwiowych. Sztuka ciesielska to wydobycie tego co najlepsze z dokonań naszych przodków. Łątki stosuje się jeszcze z jednego powodu. Obecnie drewno nie jest tak dobre jak wiek temu chociażby. Często buduje się z mokrego drewna ( tak budowali na kurpiach ) więc do perfekcji opanowali umiejętność ujarzmiania drewna jeżeli chodzi o wypaczanie i zleg oraz przenoszenie ciężaru.

DANIEL SIS
03-07-2014, 08:24
Słup grubości ściany to nie łata wsadzona w środek ściany...ona wygnie się razem ze ścianą. Wielu fachowców zapomina o jednej rzeczy. Fajnie jest mówić o technikach ciesielskich ale nie zapominajmy, że kiedyś nie robiono poddaszy użytkowych, ciężkich dachów. Obecnie poddasze to normalne, użytkowe pomieszczenia, więc ogromny nacisk na ściany zewnętrzne. Dachy też pokrywamy ciężką ceramiką czy innym ciężkim materiałem. Do tego obciążenia wiatrem. Kiedyś poddasza to puste przestrzenie, ewentualnie stryszki, dachy to gont albo słoma czy trzcina czy klepki z desek.
Dlatego przy obecnych standardach budownictwa ciesielstwo musi wychodzić na przeciw potrzebom i spełniać swoją rolę w zakresie piękna i wytrzymałości.
pzdr

aglar
03-07-2014, 08:33
Moje suszyło się 3 sezony, wiec dosyć ładnie przeschło. Natomiast taką konstrukcję mam też wpisaną w projekcie (dokładnie to zrębową). Widziałem parę domów w konstrukcji sumikowo-łątkowej na Lubelszczyźnie i od razu łatwo można je rozpoznać, własnie przez stosowanie tych pionowych łątek i krótkich sumików. Tak chyba tez nie stosuje się zamków.
np: http://budujemydwor.nazwa.pl/03blog/wp-content/uploads/2010/09/okno_radzyminscy.jpg

U mnie jak widać na zdjęciach nie ma żadnego pionowego słupa. W drzwiach i oknach można wstawić słupy, i to mi nawet proponował góral, ale tylko w kwestii estetycznej a nie konstrukcyjnej. Ale przekażę Twoje uwagi góralowi, ciekawy jestem co on na to.

ps. może już nie róbmy tutaj offtopa ;)

DANIEL SIS
03-07-2014, 08:38
nie chodzi o offtopa tylko o zwrócenie uwagi na pewne rzeczy i swiadomość innych wszak po to jest FM chociażby.
pzdr

DANIEL SIS
03-07-2014, 08:59
Dzisiaj pojeżdzę po trzech budowach, które realizujemy na Mazurach i wrzucę kilka fotek jeszcze.
pzdr i miłego dnia.

aglar
03-07-2014, 09:02
Zgoda, tylko jak ktoś wchodzi w ten temat to spodziewa się poleconych firm, a nie dyskusji o łątkach :D Moze warto wiec zalozyc nowy temat, albo kurcze jakis dziennik założę :)

maciej74
03-07-2014, 14:12
jak ty agral chcesz dziennik prowadzić to czasu masz dużo ............... :) .
zaraz ci się skończy wolny czas skończy jak za wykończeniówkę się weźmiesz :)
domek zacny , u nas na podcień który masz od frontu , lub na wysunięty dach wsparty na słupach mówi się łałka to z ukraińskiego.
Daniel strychy nigdy nie były puste zawsze zalegało na nim siano , powiedziałbym że kiedyś musiał większe obciążenia wytrzymywać , we wszystkich chatach które rozbierałem zamiast desek stropowych były brusy tak 5-10cm grubości wsparte oczywiście jeszcze na belkach stropowych , sam dach z słomy ma wagę większą niż dachówka .

aglar
03-07-2014, 15:24
Po polozeniu dachowki planuję przerwę zimową na osiadanie :P
Ostatnio spędzałem czas na Łemkowszczyźnie, to się też trochę tych regionalnych nazw osłuchałem :D Jedna dama się bardzo oburzyła, jak kolega nazwał ją Łemką a nie Łemkynią :) Zawsze mnie jednak korci, żeby zachaczyć o Twoja lokalną Bojkowszczyznę ;)
Ze strzechą potwierdzam, dach ciężki conajmniej tak jak przy dachówce. Właściwie to konstrukcję mam przygotowaną pod strzechę, ale w ostatniej chwili zmieniliśmy na dachówkę i nie potrzebne są żadne zmiany konstrukcyjne oprócz rozłożenia łat.

tomasz kwiecinski
06-07-2014, 13:39
Witam od pewnego czasu chodzi mi po głowie budowa domu z bali szukam jakiejś dobrej solidnej firmy ale tyle tego jest na rynku ze szok .Jak ktoś budował domek w okolicy warszawy bądź Kielc to byłbym wdzięczny za kontakt .Mam masę pytań chcemy budować z żonką mały domek kolo 80 m czy domki z bala wymagają ogrzewania i jaki piec montujemy wtedy ?Co pytać potencjalnych właścicieli firm na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy .Tyle mam pytań ze książkę by napisał:rolleyes:Pozdrawiam

siger30
07-07-2014, 06:48
Witam. A czy ktoś budował z firmą DREV-MEX Z Łodygowic obok Żywca??

Wojcieszek
14-07-2014, 10:36
Domlux – sprawdzeni na własnej skórze. Można do nich śmiało podbić.....
Na czyjej skórze Panie Marcinie? Pańskiej?
Bo sądząc po Pańskich postach, budował Pan u nich dwa domy; 1 x z bala i 1 x szkieletowy:

Post 1: "Firmy budujące domy z bali - jakie polecacie?
Kompetentnie i rzeczowo to jest na pewno w firmie Domlux"

Post 2: Domy z bali
Jeśli chodzi o domy szkieletowe to w moim przypadku sprawdziła się marka DomLux.

Jeśli zbudowali Panu dom, to proszę pochwalić się zdjęciem. Większość z nas, na tym Forum buduje za kredyty, z własnych, latami odkładanych oszczędności, i jeśli mamy akceptować "POLECENIA" to raczej te od osób, które na tym forum się udzielały, pokazywały poszczególne etapy, i budowały z firmami, które SĄ GODNE POLECENIA.

Na tym Forum wypowiadają się również przedstawiciele Firm Budujących. Pokazują swoje realizacje, czasami odzywają się osoby które z nimi budowały, i wystawiają odpowiednie referencje. Jednak, przedstawiciele tych Firm, nigdy nie ukrywają się za fałszywymi profilami, i wystawiają sobie laurki.

Referencje od użytkowników, którzy dziś się zarejestrowali, i dzisiaj wrzucili trzy posty z "POLECENIAMI" są po prostu finta kłaków warte, i są grubą nieuczciwością, wobec tych którzy za oszczędności życia będą budowali swoje domy...

Jeśli jednak jest Pan właścicielem obu domów i korzystał Pan z usług Firmy Domo-Lux, to proszę wybaczyć. Zwracam honor. Jako inwestor, na pewno zrozumie moje ewentualne obawy.

Marta34
05-08-2014, 20:11
Mam doświadczenie z jedną firmą, budującą domy z bali. Gdyby ktoś potrzebował informacji, chętnie się podzielę :)

miola7
19-08-2014, 11:34
Witam,od dłuższego czasu czytam Państwo posty i coraz mniej mam nadzieji na znalezienie fachowców do wybudowania mi domu z bali:)jestem z podkarpackiego,chcemy dom o pow 150 m kw,bal ciosany,40 cm,bardzo prosze o info od ludzi którzy mają już domy,mieszkają w nich i mogą kogoś polecić,bo głowa mi pęka w tych poszukiwaniach:)

jarek whisky
25-08-2014, 08:19
No coz to ja moge podac przyklad firmy "dom z pnia" ktorej nie polecam.

dom 18x9 plus garaż 7x4 z bala 10x14 z pojedynczym pióro wpustem

mialo byc pieknie i szybko niby ze zdjec duzo i konkretnie budowali jednak u mnie byli przez tydzien i juz sie nie pojawili wlasciciel wogole sie nie pojawil

Przyjechal jeden montarzysta z kompletnie niedoświadczonym pomocnikiem

Ekipa przyjechala bez niezbednych narzędzi, z uszkodzona wiertarka ponad 3 dni mocowali pierwsza warstwe do fundamentow.
Nie podali zestawienia materialow wiec musialem sam liczyc co trzeba by w ogole cos ruszyli

W ogóle nie planowali ocieplenia miedzy balami oraz impregnacji miedzy balami (u nich sie tego nie robi)

Ogolnie oni marudzili na wlasciciela a on na nich

:bash:
Na tym staneło:
276411276412276413

aglar
25-08-2014, 08:39
Biegnij z umową do prawnika.

jarek whisky
25-08-2014, 08:56
szkoda mi nerwow ... mala zaliczke tylko zaplacilem ....

aglar
25-08-2014, 09:02
To ze sa nieterminowi to akurat standard w branży, ale jezeli nie są przygotowani do budowy to trzeba mocno się zastanowić nad inną ekipą.

jarek whisky
25-08-2014, 10:34
nie pisał bym opinii gdybym juz sie z nimi nie rozstał ....

Aglar przygotowani nie przygotowani to jedno .. mozna przyjac ze resszta ekipy dowiezie graty ... o ile dojedzie.. mam dużo swoich gratow wiec jakos to szlo

ale jak ekipa nie uznaje dawania impregnatu technicznego miedzy bale i obrabiane zaciecia focha strzela szef ciagle zmienia zdanie choc na budowie sie nie pojawil a ekipie przed przyjazdem nawet nie dal projdektu tylko powiedzial ze mala chalpa szybka robota na 2 tygodnie z wiezba ... a w tydzien zrobili dwie warstwy ..

wszystkiego trzeba pilnowac co gdzie maja zrobic sam sobie mam liczyc jakie elementy montażowe mam kupic bo gosvcu na placu twierdzzi ze on nie jest od liczenia itp ... na szczescie jak widac na zdjeciach tylko zaczeli ... i juz sie pożegnaliśmy ..

jarek whisky
27-08-2014, 20:45
no wiec tak w ramach nerwow postanowilem budowac sam to nie filozofia ,,, dokupilem narzedzi ...

Edit ...
Druga ekipa zażyczyła sobie zaliczki w zasadzie w wysokości calej usługi ... przyjechala testowo ... tez srednio ogarnieta i chciala wreczyc umowe do podpisu ... kompletnie bez zakresu prac itp .. ot taki papierek co reguluje tylko transze kasy i nic wiecej


finalnie budujemy w trzy osoby sami ... drugi dzien ... dzis niedziela takze ... na start wychodzi nam jedna warstwa bali 10x14 dziennie mierzenie ciecie techniczna impregnacja w zasadzie zerowe doswiadczenie .. na razie latwo bo nisko dom suma metrow jednej warstwy ok 100mb.

W jednej warstwie ok 20 krzyżowań bali i dwa laczenia na dlugosci bo bale 6m a kuchnia salon maja 7 szerokosci

zgoda
12-10-2014, 21:33
Jeżeli chodzi o Mazowsze, to miałem do czynienia z trzema firmami:

Drew-Stol Mirosław Delegacz z okolic Jadowa - duże doświadczenie, własny tartak i suszarnia, ale raczej tradycjonalista, ma swoje sposoby i niechętnie z nich rezygnuje
WaldBud Cezary Bodzon z Łochowa - nie ma tartaku i suszarni, więc nie zawsze wszystko da się*szybko załatwić, otwarty i chętny do współpracy
Balik Kamil Biernacki z Pogorzelca k. Łochowa - własny tartak i suszarnia, chętnie współpracują nad mniej konwencjonalnym projektem - i oni budują nam dom.

Dom jest duży i każdy chciał go zbudować, bo jak mówią - ostatnio to w Polsce głównie domki letniskowe albo całoroczne nie większe niż 120 m.kw. (nasz ma 195 m.kw. użytkowej + dwustanowiskowy garaż).

maciej74
13-10-2014, 18:02
felicja przestań wszędzie pisać nic niewnoszące pierdoły w każdym temacie . Jest to dość irytujące

marcin.nowak.67
04-11-2014, 06:05
Witam

Mam trochę inne pytanie. Nie orientuje może ktoś jaka firma wykonuje stolarkę zewnętrzną dla firmy Fildrew z Brzeźnicy?? Poszukuję dobrego wykonawcy okien drewnianych i niedawno widziałem dom wykonany przez tą firmę i miał przepiękną zrobioną stolarkę. Jeżeli ktoś się orientuje dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

marian.piotrowski5
06-11-2014, 19:52
Witam

Mam trochę inne pytanie. Nie orientuje może ktoś jaka firma wykonuje stolarkę zewnętrzną dla firmy Fildrew z Brzeźnicy?? Poszukuję dobrego wykonawcy okien drewnianych i niedawno widziałem dom wykonany przez tą firmę i miał przepiękną zrobioną stolarkę. Jeżeli ktoś się orientuje dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam


Z tego co się orientuję okna wykonuje im Wacławik okna. Faktycznie stolarka jest ładna. Miałem okazję oglądać ich dom i cały jest na bardzo wysokim poziomie. W ich wypadku fajne zdjęcia na stronie nie kłamią :) Mnie nie stać na taki dom ale jak wygram w totka to wiem u kogo się stawię :)

dżepetto85
07-03-2015, 17:03
Witam,
prawdopodobnie był już poruszany wątek firmy Paw Bud z Podsarnia, ale nie zaszkodzi zapytac raz jeszcze. Jeśli ktoś budował z tą firmą bardzo proszę o jakieś informacje. Byłbym także wdzięczny za przesłanie informacji dotyczącej Natur Eko Dom z Kosewa, koło Mrągowa. Za wszelkie informacje z góry dziękuje

pawel.kozlowski
09-03-2015, 15:26
Generalnie, jak to przed wyborem firmy budowlanej czy remontowej – warto obejrzeć galerię zdjęć i postarać się o kontakt do osób, które były ich klientami. Wiem, że to trudna sprawa czasem jest, ale warto takie coś zrobić.

borge
11-03-2015, 08:31
Witam,
prawdopodobnie był już poruszany wątek firmy Paw Bud z Podsarnia, ale nie zaszkodzi zapytac raz jeszcze. Jeśli ktoś budował z tą firmą bardzo proszę o jakieś informacje

polecam! : ) wyslalem PM, przepraszam ze tak dlugo trwalo ale bylem nieobecny na forum

pozdrawiam

marmur7
19-03-2015, 10:10
Bardzo blisko Łodzi, a konkretnie w Goszczanowie masz firmę Szewczyka. To firma ze sporym doświadczeniem. Przed budową swojego domu , zwiedziłem jego plac budowy. Choć ostatecznie zdecydowałem sie na Logsa, tutaj też miałem pozytywne wrażenia. Nie spotkałem się na forum z krytycznymi uwagami o firmie Szewczyka. Oczywiście trzeba sie wybrać osobiście , pogadać, obejrzeć, dotknąć, powąchać ;)
http://kanadyjskiedomy.pl/

ekokoneserzirbe
15-05-2015, 09:31
Jestem też w posiadaniu info o solidnej firmie jeśli potrzeba proszę pisać

maty5ek
15-05-2015, 17:27
A jakąś firmę z Podkarpacia ktoś poleci?

tomasz kwiecinski
04-06-2015, 10:51
Witam poszukuje sprawdzonej firmy która wybuduje mi domek z płazów dom ma mieć powierzchnię do 100 m.Jeśli była by możliwość obejrzenie i porozmawiania to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

dżepetto85
07-06-2015, 11:25
Witam, mam pytanie czy ktoś mógłby polecic sprawdzone, rzetelne ekipy "górali" do wybudowania domku z bali? Pytałem już wcześniej o Firmę Paw Bud- wielkie dzięki wszystkim za udzielone informacje!!!. Teraz szukam innych ekip, żeby móc sobie prównac. Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam

aglar
07-06-2015, 15:11
Sprawdz PW.

izakurek82
04-07-2015, 16:06
Witaj

Ja polecam firmę Fildrew. Pan Jacek jest naprawdę dobrym fachowcem i super można się z nim dogadać. A jakość wykonania domu mówi sama za siebie :)

zgoda
27-07-2015, 14:19
A zlecił ktoś kiedyś budowę firmie Domy Balik? Mi kiedyś budowali budę dla psa, ale zastanawiam się jak sobie poradzą z domem mieszkalnym.

Mój zbudowali, nie narzekam,

tomikas
29-07-2015, 13:43
A jakąś firmę z Podkarpacia ktoś poleci?

Ja też przymierzam się do budowy domu z bali i już kilka firm sobie posprawdzałem, pod względem rzetelności i uczciwości. Akurat na Podkarpaciu, nie szukałem, ale niedaleko Krakowa a dokładniej w Wieliczce byłem w firmie Wikpol. Odwiedziłem z nimi kilka ich budowli w trakcie realizacji i zakończonych i muszę przyznać, że robią wrażenie. Jak jeszcze kalkulacja finansowa pójdzie po myśli, to pewno w najbliższym czasie podpiszę z nimi umowę.

Paweł Wójtowicz
29-07-2015, 16:07
Witajcie,

Ja także chcę wybudować dom z bali bez dodatkowego ocieplenia. Czy ktoś z Państwa współpracował z firma Wikpol? Czy polecacie jakąś inną firmę, która buduje domy z bali bez konieczności dodatkowych ociepleń?

Serdecznie pozdrawiam,
Paweł Wójtowicz

aglar
29-07-2015, 16:11
Odradzam firmy polecane przez jednopostowców. Przeglądnik dzienniki budów a jedną ekipę górali sam Ci polecę na PW. Przez kierownika, która praktycznie zna wszystkie ekipy budowlane na Podhalu została wskazana jako najlepsza, co potwierdza jakość wykonania mojej chałupki :)

marmur7
30-07-2015, 08:48
Witajcie,

Ja także chcę wybudować dom z bali bez dodatkowego ocieplenia. Czy ktoś z Państwa współpracował z firma Wikpol? Czy polecacie jakąś inną firmę, która buduje domy z bali bez konieczności dodatkowych ociepleń?

Serdecznie pozdrawiam,
Paweł Wójtowicz

Do tego co napisał Aglar dodam tylko, że spamowe "polecenia" uzytkowników jednopostowych ułatwiają wybór, bo nazwa każdej firmy która pojawi sie w tego rodzaju kryptoreklamie uzupelnia listę wykonawców których trzeba unikać jak ognia :)

malwusia
22-12-2015, 08:15
Witajcie
Czy ktoś z Was miał odczyniania z formą SENDOM z pomorskiego??
Zakochaliśmy się w jednym ich projekcie - domku całorocznym. Pojawił się pomysł sprzedaży mieszkania i wybudowania takiego domku. Jesteśmy jednak laikami w temacie, póki co sie rozgadamy, marzymy itp..
http://www.sendom.pl/
Proszę o ocenę ich technologi.

Zastanawiam się jeszcze, jak to jest? Kupuję taki projekt, płacę im według ceny i to obejmuję ich transport do miejsca budowy oraz ekipę??

Ja także chciałabym zapytać o SENDOM, czy ktoś budował z tą firmą i jakie ma doświadczenie.
Zbudowali już mnóstwo pięknych domów, mają pełno referencji, ale chciała bym się dowiedzieć, jak z ich użytkowaniem po latach.

aglar
31-01-2016, 11:22
Przeczytaj 1 post:

"BARDZO PROSZĘ O POLECENIE SPRAWDZONYCH PRZEZ WAS FIRM SPECJALIZUJĄCYCH SIĘ W TYM TEMACIE."

Sprawdzonych przez inwestorów a nie autoreklama.

marcinjaskolski
06-02-2016, 14:31
Dowiedzcie się też, która firma zabeziecza takie drewno w 100% naturalnymi produktami. Po zo komuś drewno z którego przez lata bedą wychodziły szkoldiwe substancje.

Mamusia2505
10-02-2016, 03:17
Witam, czy ktoś zna takie firmy jak"MartinHills" albo " Bioikos" bądź miał z nimi jakieś doświadczenia? Co o nich sądzicie?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

alberto1968
26-10-2016, 10:03
Najlepszym sposobem na wybór wykonawcy, jest "wycieczka" po jego realizacjach. Rzetelny wykonawca chętnie udostępni listę wszystkich realizacji oraz ich lokalizację. Samemu można wyrobić sobie zdanie na temat współpracy z inwestorem podczas budowy domu, jeżeli poda namiary także na inwestycje, na których wystąpiły "spięcia" i wpadki technologiczne, będzie to sygnałem o jego wiarygodności. Nie zawsze inwestor będzie potrafił ocenić "wartość techniczną i technologiczną owego dzieła", warto skorzystać z pomocy kogoś z branży - nie jest łatwe znalezienie takiej osoby - aby spojrzał na budynek od strony technicznej. Oczywiście, podobnie należy postąpić z innymi kandydatami na wykonawców. Gdy ja budowałem nie było to tak komfortowe jak teraz.

aglar
15-11-2016, 11:10
A jak sprawdzić czy wykonawca podał swoje wszystkie budowy? Zazwyczaj podaje jak mu wygodnie.

espkh
22-11-2016, 09:17
@aglar, moglbym prosic o kontakt do tych górali z okolic Chochołowa, Cichego, Dzianisza? Dziekuje z gory. Pozdrawiam

aglar
22-11-2016, 17:26
Sprawdź PW :)

krzychukrak
26-11-2016, 21:13
Witam,
planuję budowę domu drewnianego z bala 24 cm lub bal 16 cm + ocieplenie. Bal prostokątny może chętnie klejony.
Dom ma mieć ok. 120-150 m2 i będzie budowany koło Krakowa, więc poszukuję opinii osób z południa Polski, które już mieszkają w swoim domu.
Mam prośbę do osób, które wybudowały swój wymarzony dom z drewna. Czy możecie podzielić się opiniami na temat firm, które budowały Wasz dom ?
Proszę o informacje na temat firm tych, które polecacie, jak również o tych, z którymi mieliście problemy.
Z racji miejsca gdzie dom ma być budowany najlepiej, aby były to firmy z południa Polski, powiedzmy od Częstochowy w dół.
Interesuje mnie również koszt budowy domu drewnianego przy założeniu, że chcę aby był on z bala klejonego, suszonego komorowo.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Osoby z jednym lub dwoma napisanymi postami proszę o niewypowiadanie się.

Remiks
26-11-2016, 21:52
Osoby z jednym lub dwoma napisanymi postami proszę o niewypowiadanie się.
A zauważyłeś ze to Twój pierwszy post?

marmur7
26-11-2016, 22:10
A zauważyłeś ze to Twój pierwszy post?

Remiks - masz to szczęscie że z ilościa swoich postów (po zaokrągleniu 2,1) ledwo, ledwo, ale załapałeś się na poziom ekspert, który umożliwia odzywanie się na forum :D

Remiks
26-11-2016, 22:39
Remiks - masz to szczęscie że z ilościa swoich postów (po zaokrągleniu 2,1) ledwo, ledwo, ale załapałeś się na poziom ekspert, który umożliwia odzywanie się na forum :D
Ups a to już się nie odzywam;-)

aglar
27-11-2016, 08:22
Ej no pomozcie człowiekowi, bo sie juz zalamie na starcie :) Ja sie nie odzywam, bo sie dopiero wprowadzam :P

takiWaćpan
27-11-2016, 09:54
Kolega wyżej bardzo trafnie zwrócił uwagę na impregnaty - faktycznie dobrze by było, gdyby drewno było zabezpieczane preparatami na bazie surowców naturalnych, a przynajmniej takich, co do których wiadomo, że nie będą z upływem czasem się uwalniać i wyrządzać szkody mieszkańcom. Na tę kwestie niestety wiele osób nie zwraca uwagi, a znam przypadek podtrucia, gdzie zdaniem lekarza przyczyną był agresywny środek do impregnacji zastosowany w drewnie. Poza tym jeśli chodzi o wykonawców, w miarę możliwości warto dowiedzieć się możliwie dużo o ich dotychczasowych realizacjach, poprosić o namiary na właścicieli i robić research w sieci na własną rękę. Dobrze jeśli ekipa dysponuje dojściami do solidnej jakości drewna, operuje złączami np. z eArmet, co do których nie ma wątpliwości, że się nie sprawdzą itp. Niestety w wielu sytuacjach właśnie o wykonawcę cała sprawa się rozbija, bo kiepska ekipa jest w stanie skopać najlepsze projekty. Pozostaje życzyć, by forumowiczów takie historie ominęły :)

krzychukrak
27-11-2016, 16:17
A zauważyłeś ze to Twój pierwszy post?
Tak, ale ja pytam o Wasze doświadczenia z firmami budowlanymi a nie polecam.
Wg mnie to różnica, bowiem dużo jest wpisów na forum od jednopostowców, którzy polecają i to jest ich jedyny post.
Zresztą forumowicze z dużą ilością postów również niejednokrotnie przed takimi poleceniami przestrzegają.
Więc nie ma się czego czepaić skoro to nic nie wnosi do sprawy.

krzychukrak
27-11-2016, 16:20
Ej no pomozcie człowiekowi, bo sie juz zalamie na starcie :) Ja sie nie odzywam, bo sie dopiero wprowadzam :P
A mógłbyś po z tego co śledziłem Twoje wypowiedzi to jesteś zadowolony z ekipy górali i przesyłasz do nich namiary na priv. Dzięki.

Remiks
27-11-2016, 20:49
Tak, ale ja pytam o Wasze doświadczenia z firmami budowlanymi a nie polecam.
Wg mnie to różnica, bowiem dużo jest wpisów na forum od jednopostowców, którzy polecają i to jest ich jedyny post.
Zresztą forumowicze z dużą ilością postów również niejednokrotnie przed takimi poleceniami przestrzegają.
Więc nie ma się czego czepaić skoro to nic nie wnosi do sprawy.
Tak pytasz o doświadczenia ale bardzo ograniczoną grupę, południe do tego chyba chciałbyś opinie tych ktorzy wybudowali w wybranej przez Ciebie technologii. Nie chcesz odpowiedzi tych którzy wybudowali a nie pisują na forum. Sam sobie ograniczyłeś przestrzeń. W obecnych czasach odległośc dla solidnych firm to żaden problem, do mnie mieli chyba z 200km. Chciałbyś dom z bala 24cm bez ocieplenia? niestety przepisy zabraniają;-) Chcesz bal klejony suszony komorowo to lepiej szkieletor fajnie wykończony drewnem.

aglar
28-11-2016, 09:09
Jasne. Sprawdź PW. Pamiętam jaki miałem stres przy poszukiwaniu ekipy budowlanej, nie jest to łatwe zadanie, więc swoimi doświadczeniami mogę się chętnie podzielić. Mnie zajęło rok czasu zanim wybrałem tę jedyną.
Zawsze możesz pojeździć po ich budowach do osób, które już mieszkają w swoich domach z bali.

krzychukrak
29-11-2016, 14:10
Remix. Chcę wszelkie pomocne opinie. Wiem, że odległość to nie problem, jeżeli ma się do czynienia z solidną firmą. O takie właśnie informacje proszę. Może troszkę pochopnie zawęziłem teren do południa. Jeżeli możesz podać informację o firmie, która Tobie budowała i jesteś z niej zadowolony to będę wdzięczny. Myślę jednak, że wybieranie firmy z Gdańska, jak się chce budować na południu to może nie być najlepsze rozwiązanie. Choćby z tego powodu, że przy reklamacji jest to jednak duża odległość do pokonania i mogą mnie zbywać, każdemu może się zdarzyć wpadka. Więc jeżeli jest firma pochodząca z południa to wolę. Jeżeli nie to wezmę ta, która będzie miała i 200 km jak w Twoim przypadku.
Tzn., że nie mogę wybudować domu z bala 24 cm? Jest jakaś minimalna szerokość ?
Na początku też myślałem o szkielecie. Ale oglądałem dom z płaza 9 cm + wełna 25 + deska i wyglądał bardzo fajnie. Poza tym taka ściana jednak wydaje mi się bardziej naturalna i zbliżona do bala. Najbardziej chciałbym tylko z bala 30 cm (jeżeli można bez ocieplenia) czterostronnie struganego (bo niestety okrągłe mi się mniej podobają), ale obawiam się, że zwykle mnie na to nie stać.

butynski
29-11-2016, 16:04
Po raz kolejny polecam firmę która u mnie budowała . Bardzo solidni .http://jawordomy.com/ i blisko bo z Tenczyna !

Remiks
29-11-2016, 17:38
Remix. Chcę wszelkie pomocne opinie. Wiem, że odległość to nie problem, jeżeli ma się do czynienia z solidną firmą. O takie właśnie informacje proszę. Może troszkę pochopnie zawęziłem teren do południa. Jeżeli możesz podać informację o firmie, która Tobie budowała i jesteś z niej zadowolony to będę wdzięczny. Myślę jednak, że wybieranie firmy z Gdańska, jak się chce budować na południu to może nie być najlepsze rozwiązanie. Choćby z tego powodu, że przy reklamacji jest to jednak duża odległość do pokonania i mogą mnie zbywać, każdemu może się zdarzyć wpadka. Więc jeżeli jest firma pochodząca z południa to wolę. Jeżeli nie to wezmę ta, która będzie miała i 200 km jak w Twoim przypadku.
Tzn., że nie mogę wybudować domu z bala 24 cm? Jest jakaś minimalna szerokość ?
Na początku też myślałem o szkielecie. Ale oglądałem dom z płaza 9 cm + wełna 25 + deska i wyglądał bardzo fajnie. Poza tym taka ściana jednak wydaje mi się bardziej naturalna i zbliżona do bala. Najbardziej chciałbym tylko z bala 30 cm (jeżeli można bez ocieplenia) czterostronnie struganego (bo niestety okrągłe mi się mniej podobają), ale obawiam się, że zwykle mnie na to nie stać.
U mnie budował R.T. i jestem zadowolony, firma tutaj raczej znana jak chcesz jakieś dokładniejsze dane to pisz na priv.
Co do minimalnej grubości bala to w tym wątku sporo informacji. Ja mam dom z bala o grubości minimalnej 32cm i też nie spełnia tych naszych wymogów;-)
Dom z płaza 9cm to lepiej jednak szkieletor, to moje zdanie, nie będzie tak pracował jak ten z płaza.
Niestety często tak jest że ludzie myślą że domy z bala buduje się z powodów ekonomicznych.

Sylwio79
07-12-2016, 20:51
Jasne. Sprawdź PW. Pamiętam jaki miałem stres przy poszukiwaniu ekipy budowlanej, nie jest to łatwe zadanie, więc swoimi doświadczeniami mogę się chętnie podzielić. Mnie zajęło rok czasu zanim wybrałem tę jedyną.
Zawsze możesz pojeździć po ich budowach do osób, które już mieszkają w swoich domach z bali.

A czy Ja mogę też prosić o pw o namiary firmy która stawiała Twój domek, z góry dziękuję.
Stres jest ale jak widzę ilość postów na razie . A co będzie później uff :-)

aglar
07-12-2016, 22:49
Jak doczytasz do końca to i wybudujesz do końca. W obu przypadkach potrzebna jest wielka determinacja :D
Szczegóły wysłałem na PW, a tak wygląda dziś ich dzieło:

http://i.imgur.com/PXMnqsu.jpg

Sylwio79
08-12-2016, 04:00
Jak doczytasz do końca to i wybudujesz do końca. W obu przypadkach potrzebna jest wielka determinacja :D
Szczegóły wysłałem na PW, a tak wygląda dziś ich dzieło:

http://i.imgur.com/PXMnqsu.jpg

Dziękuję bardzo, biorę się do pracy każda wskazówka na wagę złota :-)

HunteemPM
22-02-2017, 16:02
witaj
podeślij proszę namiar na tę ekipę

majjusia
01-03-2017, 14:33
witaj
podeślij proszę namiar na tę ekipę
Dostałeś namiary? Bo też jestem zainteresowana

aglar
01-03-2017, 14:42
Tak, wysłałem tym, co są zainteresowani.


Dodam, że cena za metr w stanie surowym zamkniętym to 3700 zł

Dla mnie byłaby to cena zaporowa. O samej firmie słyszałem, ale nie potrafię nic o niej więcej powiedzieć.

d2wiedziu
06-03-2017, 13:51
aglar możesz i mi przesłać namiar, bo Twój domek wygląda bardzo fajnie

aglar
06-03-2017, 14:04
Mazur chce gorali? :D
Ok zaraz wyślę.

Mam08 Mariusz
01-04-2017, 23:15
Witam ja trochę z innej beczki chodzi mi nie o dom ale o dobrą firmę do postawienia wiaty z bali około 20cm na 20cm krytą gontem drewnianym.

Mam08 Mariusz
02-04-2017, 07:27
jesli wlascicielem jest p. Pawel J. to oni sa z Orawy a nie Podhala i moge ich polecic z cala odpowiedzialnoscia, zbudowali mi dom o ktorym mozna przeczytac w watku 'Domy z bali'
precyzyjni, uczciwi, pracowici, znajacy rzemioslo przez duze R, jesli ktos zainteresowany udziele informacji na maila

pozdrawiam

Witam proszę jakieś informację na temat firmy p. Pawła J,

JuliaJa
18-04-2017, 14:49
prosze tez o namiary?

JuliaJa
18-04-2017, 15:01
Witam.
Szukam dobrej ekipy ktora zbuduje mi dom z bala klejonego SWIDNICA DW 11 z garazem i podpiwniczony najlepiej z bala 24cm lub w technologii sumikowo-łątkowej z bala grubego. Stan pod klucz.
Proszę również o porady doświadczonych forumowiczów.

henryk76
24-04-2017, 17:03
U mnie budowała firma Manufaktura Domów, ale wiem że budują z drewna w całej Polsce i to nie tylko domy letniskowe i mieszkalne całoroczne, ale nawet solidne domy wielorodzinne. Muszę przyznać, że są warci ceny. Ja co prawda budowałam jedynie domek letniskowy 25 mkw z bala 5, ale nie mam żadnych zastrzeżeń.Terminy w 100% dotrzymane, jakość wykonania - b.dobra i polecam z czystym sumieniem. Na PW mogę podesłać fotki domu.

azafatala
19-05-2017, 11:43
Witam ja trochę z innej beczki chodzi mi nie o dom ale o dobrą firmę do postawienia wiaty z bali około 20cm na 20cm krytą gontem drewnianym.

@Mam08 Mariusz Sprawdz PW

Kirian
22-05-2017, 17:37
Witam.
Ja też jestem na etapie szukania ekipy.a tak z innej beczki jaka jest minimalna średnica bała bez ocieplenia wg nowych norm i rosporzadzeń.chodzi mi stronę prawną.bo czytając forum piszecie
że się pozmieniało.dzieki

marmur7
22-05-2017, 19:47
Nie masz szans. Obecne normy wymagałyby bali o średnicy ok. 70 cm. Oczywiście są sposoby by to obejść.

Kirian
22-05-2017, 21:20
70 cm.hmmm czas poszukać jakiejś firmy co z sekwoji buduje.:rolleyes:
dzieki marmur

aglar
26-05-2017, 07:55
70 cm.hmmm czas poszukać jakiejś firmy co z sekwoji buduje.:rolleyes:
dzieki marmur

Zacznij od rozmów z architektami na ten temat i stosowanych przez nich rozwiązań.

stingietka
16-06-2017, 11:12
Kirian,
Jak duży dom i gdzie chcesz wybudować? Mogę nie tylko firmę budującą, ale i genialnego architekta zarekomendować.

a czy ja moge prosic namiary i na architekta i firme?

MarekH1
17-06-2017, 08:55
a czy ja moge prosic namiary i na architekta i firme?

Oczywiście:

[moderowano]

kagome
11-01-2018, 19:31
Witam,
szukam godnego polecenia wykonawcy. Chce wybudować dom z okrągłych bali o średnicy 35cm.

Remiks
11-01-2018, 20:21
Witam,
szukam godnego polecenia wykonawcy. Chce wybudować dom z okrągłych bali o średnicy 35cm.

Jeśli to nie toczone mają być to sporo tego na balowym. Ja mogę polecić RT, by nie było spamu tylko jak chcesz resztę to na priv.

MarekH1
12-01-2018, 10:55
Kirian,
Gdzie chcesz budować, jaki metraż i czy masz projekt, czy również szukasz ciekawego projektu?
pozdr,
Marek

PS: Zapraszam na priv. helinski @ wp.pl

MarekH1
12-01-2018, 10:57
Stingietka,
Przepraszam, umknęła mi korespondencja. :(
Jeżeli temat nadal aktualny - oczywiście. Zapraszam do kontaktu na priv. (helinski @ wp.pl)
pozdr,
Marek

kagome
15-01-2018, 19:18
A dlaczego nie? Taki sobie upatrzyłam i najbardziej mi się podobały. 140m2, wielkopolska. Projekt już mam i wszystkie dokumenty też

agatka2106
04-02-2018, 16:01
Polecam firmę z Goszczanowa.

mihalski
28-02-2018, 15:03
a ja mam pytanie o firmę , która by mi zbudowała dom całoroczny , ale użytkowany na razie w okresach od wiosny do jesieni, będę miał projekty domy 70 m2 lub około 100 m2 powierzchni użytkowej. Budowa okolice Płocka. Szukam kogoś kto mi zbuduje dom do stanu deweloperskiego rozszerzonego w miarę maksymalnie. Czy ktoś może polecić z własnych doświadczeń.

jana2007
12-04-2018, 11:49
Moja ekipa górali skończyła budowę stanu surowego otwartego, i ze względu na mój stopień zadowolenia wystawiam im laurkę. Ekipy szukałem rok czasu i zjeździłem całe Podhale w poszukiwaniu tej "naj", bo zależało mi na tym, aby część drewnianą robili prawdziwi fachowcy. Wcześniej słyszałem różne opinie o góralach, więc byłem ostrożny. Fakt, są specyficzni, i czasami trzeba było niejedną wiechę opić, aby się z nimi dogadać :)
Ale rezultat przeszedł moje oczekiwania, szukałem bowiem ekipy która postawi mi nie chatę góralską, a chatę wiejską typu podlaskiego czy lubelskiego, opalaną, nieocieplaną, z węgłami w jaskółki, najlepiej z modrzewia. Ostatecznie z modrzewia zrezygnowaliśmy, ale przez nas wybrana ekipa jako jedyna była pozytywnie nastawiona do naszych pomysłów, inne bowiem były dosyć zamknięte na jedynie słuszny styl witkiewiczowski.
Az miło było popatrzeć jak toporki i piły szły w ruch. Praktycznie niewiele musiałem na budowie robić, wystarczyło z przyjemnością obserwować jak powstaje nasz przyszły dom. A pamiętając poprzedni etap stawiania fundamentów, to byłem mocno zestresowany (jak chyba każdy inwestor) kolejnym, mało mi znanym etapem budowy.
Już nie przynudzając, moja ekipa to prawdziwi górale z okolic Chochołowa, Cichego, Dzianisza. Robią domy drewniane pod klucz, ale zajmują się również przenoszeniem domów drewnianych, remontami czy choćby budową wiaty. Nie posiadają strony internetowej czy reklamy, dla nich reklamą są tylko ich wybudowane domy i bezpośrednie polecenie zadowolonych klientów.

Dla zainteresowanych mogę udostępnić tel. kontaktowy na priv. A na koniec kilka fotek z mojej budowy.

Witam, bardzo proszę o podanie namiaru na ekipę, która u Ciebie budowała. Pozdrawiam serdecznie J.W

aglar
12-04-2018, 12:05
Wysłałem.

gieras1988
26-04-2018, 19:54
a co powiecie na firmę DANWOOD ?

przeglądałem wiele różnych stron z takimi domami i na plus tutaj wg mnie jest izolacyjność w standardzie, wełna 18 plus styropian 12 w ścianie ( a niektórzy oferują samą wełnę 15cm), okna 3szybowe, WM i jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy. Wszystkie instalacje łącznie z piecem na gaz. Praca idzie szybko bo przyjeżdżają gotowe ściany a akurat zależy mi na czasie budowy.

dzisiaj wysłałem zapytanie o wycenę parterówki niecałe 100m2
ten http://www.danwood.pl/katalog-domow/domy-parterowe/perfect-96

aha po wstępnej rozmowie dowiedziałem się, że zajmują się całą dokumentacją i sami załatwiają wszystko w urzędach co mam za duży plus bo dla mnie to czarna magia i nie lubię takich spraw tym bardziej takich

ps. nie pracuje w tej firmie i nie robię reklamy, po prostu jest tego tyle że ciężko coś wybrać a jestem na etapie wyboru technologii i jeśli szkielet to o nich myślę

Remiks
26-04-2018, 20:18
ps. nie pracuje w tej firmie i nie robię reklamy, po prostu jest tego tyle że ciężko coś wybrać a jestem na etapie wyboru technologii i jeśli szkielet to o nich myślę
Tak na pewno nie a to dom z bali szkieletowych;-)

gieras1988
27-04-2018, 03:53
Tak na pewno nie a to dom z bali szkieletowych;-)

o co Ci chodzi bo nie rozumiem ? dom z bali tez wchodzi w grę jeśli cena nie będzie kosmiczna

Nie można na forum zadać tak oczywistego pytania ?

Może ktoś poda inną firmę z którą opłaca się coś zbudować w Świętokrzyskim

Remiks
27-04-2018, 21:11
o co Ci chodzi bo nie rozumiem ? dom z bali tez wchodzi w grę jeśli cena nie będzie kosmiczna

Nie można na forum zadać tak oczywistego pytania ?

Może ktoś poda inną firmę z którą opłaca się coś zbudować w Świętokrzyskim

Pytanie można na forum zadać ale to akurat takie oczywiste nie jest , raczej reklamowe.

gieras1988
28-04-2018, 09:40
Okej, w takim razie proszę o podpowiedź gdzie znajdę opinie o tej firmie skoro szukając w internecie nie ma nic a domów stawiają raczej dużo.
Na forum również nie bardzo mogę się czegoś dowiedzieć jak widać.
Będę wdzięczny za pomoc

Remiks
28-04-2018, 19:13
Okej, w takim razie proszę o podpowiedź gdzie znajdę opinie o tej firmie skoro szukając w internecie nie ma nic a domów stawiają raczej dużo.
Na forum również nie bardzo mogę się czegoś dowiedzieć jak widać.
Będę wdzięczny za pomoc

Może zadaj pytanie w odpowiednim dziale, forum (domy szkieletowe prefabrykowane). Nie dziwi Cię że nie możesz znaleźć opinii o firmie. Mają na swojej stronie dział "referencje" tyle że referencje kończą się na fotkach albo grafikach do tego domniemane miejsca budowy w 99% poza polską. To czego nie możesz znaleźć to też pewne informacje a wnioski należą do Ciebie.

durius
23-05-2018, 22:12
Witam.
Czy zna ktoś z Was tutaj ( może się zetknął) z firmą pana Rutkowskiego z Bieszczad. Jak wyglądają jego domy i gdzie takowy można zobaczyć na ŻYWO.
I jeszcze jedno. Prosił bym o jakieś projekty małych domów z bali. Interesuje mnie dom z dwoma pokojami , parterowy , dwuspadowy.
Może jakiś link.
Z góry dziękuję.

aglar
24-05-2018, 06:32
Podpytaj może Macieja z Magody, to jego tereny. Ale z tego co mi mówił kiedyś z wykonawcami to jest bida w Bieszczadach.

durius
24-05-2018, 12:41
Ale z tego co mi mówił kiedyś z wykonawcami to jest bida w Bieszczadach.
Co masz na myśli mówiąc TO ?
A tego Macieja to gdzie mam szukać ?

aglar
24-05-2018, 16:18
Wystarczy użyć google: http://chatamagoda.pl/kontakt/

Mam na myśli to, że Maciej sam jest wykonawcą i przenosi stare chaty, więc ma rozeznanie na rynku, gdyż sam często musi korzystać z fachowców.

durius
25-05-2018, 14:50
Jakiż ten świat malutki. Przez przypadek czytałem opinię o jego kobiecie i nie podoba mi się jak określa się politycznie ,tak zresztą jak i GOŚCIOM którzy u niej przebywali. Jak już takim czymś się zajmują to powinni milczeć i nie wyrażać swojej racji, ale.... .
Na pewno już nie skorzystam z ich rad, ale dziękuję Ci za pomoc.
Znalazłem " tam" ekipę zajmującą się balem.

aglar
25-05-2018, 17:42
Jakiś marudny jesteś :p Co ma jedno do drugiego? Ale już szczytem bezczelności jest wystawianie przez Ciebie negatywa, choć nawet nie byłeś na miejscu i nie poznałeś właścicieli. Ładnie się odwdzięczasz za moją chęć pomocy. Maciej pomógł bardzo wielu osobom na tym forum, bo jest fachowcem w dziedzinie, a Ty bez żadnych doświadczeń z tymi ludźmi potrafisz ich oceniać. Skąd wiesz, że to nie wpis np. konkurencji? Ale to już Twój wybór, w jaki sposób zweryfikujesz wykonawcę, szukaj dalej, pamiętaj jednak, że złośliwości i hejt szybko się mszczą.

durius
26-05-2018, 22:31
Nie wymądrzaj się i mnie nie pouczaj . Prosiłem o pomoc , doradziłeś,podziękowałem ? Jeszcze coś powinienem zrobić dla Ciebie ?
Napisałem swoją opinię i do tego mam prawo. A więc już zamilcz.

aglar
26-05-2018, 23:34
Chłopie, zluzuj majty, nikt Ci już na tym forum nie pomoże, skoro w taki sposób się "odwdzięczasz".
A oto oczerniający wpis duriusa w dniu, w którym poleciłem kontakt z naszym zasłużonym użytkownikiem tego forum, pomimo iż nigdy nie był w miejscu które ocenia i nigdy nie poznał gospodarzy tego miejsca:
https://i.imgur.com/KCF41dX.png

EOT. Z mojej strony koniec dyskusji.

anst13
19-09-2018, 15:26
Witajcie
Czy ktoś z Was miał odczyniania z formą SENDOM z pomorskiego??
Zakochaliśmy się w jednym ich projekcie - domku całorocznym. Pojawił się pomysł sprzedaży mieszkania i wybudowania takiego domku. Jesteśmy jednak laikami w temacie, póki co sie rozgadamy, marzymy itp..
http://www.sendom.pl/
Proszę o ocenę ich technologi.

Zastanawiam się jeszcze, jak to jest? Kupuję taki projekt, płacę im według ceny i to obejmuję ich transport do miejsca budowy oraz ekipę??
:)
ja też chcę kupić dom w tej firmie czy Ty skorzystałaś z oferty firmy SENDOM? Jesteś zadowolona z drewnianego domu ?
amożee jakieś suggestie?

Kamila85
18-03-2019, 09:39
Dzień dobry. Proszę o kontakt na priv lub maila ([email protected]), osoby które mają dom całoroczny z bali kwadratowych/prostokątnych. Nasz projekt domu "się robi" i szukamy wykonawcy.

onuce
10-06-2019, 18:49
Dzien dobry,
Poszukuje wykonawcy domu z bali w okolicy Krakowa. Preferowalbym bale okragle, ale jezeli jest ktos kto dobrze robi domy z bala "kwadratowego" lub płazow to rozwazylbym i takie.

Jezeli znacie architekta albo kierownika budowy to tez bardzo prosze o namiary.

Wojtek

PS. Doczytalem sie, ze bale "kwadratowe" sa zawsze klejone. Naprawde?

aglar
11-06-2019, 12:21
Dzień dobry. Proszę o kontakt na priv lub maila ([email protected]), osoby które mają dom całoroczny z bali kwadratowych/prostokątnych. Nasz projekt domu "się robi" i szukamy wykonawcy.

Zgłoś się na PW, moze będę mógł pomóc.




Dzien dobry,
Poszukuje wykonawcy domu z bali w okolicy Krakowa. Preferowalbym bale okragle, ale jezeli jest ktos kto dobrze robi domy z bala "kwadratowego" lub płazow to rozwazylbym i takie.

Jezeli znacie architekta albo kierownika budowy to tez bardzo prosze o namiary.


Zgłoś się na PW, z architektem myślę, że też mogę pomóc.

maniulka
18-06-2019, 18:16
Dzień dobry,
poszukuję solidnej firmy do postawienia domu z bala, działka w woj. mazowieckim, mam wybrany projekt. Niestety wszystkie dotychczasowe kontakty nie spełniły moich oczekiwań. Czy ktoś może pomóc?

aglar
18-06-2019, 18:21
Hej A jakie masz oczekiwania, szczególnie te niespełnione? :)

Walkerski
21-06-2019, 07:32
u nas właśnie zakończył się pierwszy etap budowy - stan surowy zamknięty.
jesteśmy w 100% zadowoleni z ekipy firmy Skibiński.

431643

431644

grzesiek6452
07-08-2019, 10:11
sklejka

celny11
25-07-2020, 08:14
Witam.
czy jet na forum ktoś kto współpracował z firmą Naturtech z Piaseczna? Zajmują się stawianiem domu drewnianego z bala. Zastanawiam się nad współpracą z nimi ale nic tak naprawdę nie wiem, oprócz tego że widziałam dom pokazowy i zdjęcia z realizacji projektów. Każde wskazówki cenne.

gawel
25-07-2020, 08:50
:spam: