PDA

Zobacz pełną wersję : betonowe slupy w scianie fundam. z bloczkow o pozioma izo



PADI
11-03-2004, 10:30
Na 2 rogach budynku w scianie fundamentowej murowanej z bloczkow mam slupy betonowe laczone zbrojeniem z lawa. sciana na calej dlugosci ma izolacje poziama :lol: . I teraz czy mam odizolowac ten slup izolacja od lawy czy tez nie?
Troche glupie te pytanie bo uwazam, zer nie ale jestem ciekawy jak to wyglada zgodnie ze sztuka budowlana.
Prosze o opinie i pozdr.

bajzi
11-03-2004, 11:26
przecież ten słup musi być połączony ze zbrojeniem i ławy i wieńca. to jak chcesz to zrobić? ważne żeby był dobrze zaizolowany od zewnątrz i wewnątrz.

11-03-2004, 13:14
[quote="bajzi"]przecież ten słup musi być połączony ze zbrojeniem i ławy i wieńca. to jak chcesz to zrobić?

Nie mam zadnego wienca, czy jest on konieczny? :o

Robert 5
11-03-2004, 21:53
Z ławy wystawiłem pręty długości 4,5m zaś w fundamencie zostawiłem wolną lukę między bloczkami betonowymi (zazębie) ,następnie wolną lukę zaszalowałem równo z resztą fundamentu i zamówiłem 0,5 metra sześciennego betonu hydro, następnie cały fundament jeszcze został zaizolowany dysperbitem ale nie od góry. Wystawały mi cztery pręty ponad fundament do wysokości stropu ,przy laniu stropu został również zaszalowany i wylany słup. Takze słup i strop to jeden element związany z fundamentem za pośrednictwem prętów zbrojeniowych nie odizolowany żadnymi papami tylko betonem hydro.

11-03-2004, 21:56
A ja mam papy pod ławami i stopami i takich problemów nie mam.

12-03-2004, 08:20
A jam mam okresowo wysoki stan wód powyżej ław i żane izolacje poziome na to nie poradzą. Też stosowałam beton z dodatkiem specyfiku powodującego, że beton nie chłonie wody