PDA

Zobacz pełną wersję : Łazienkowe kombinacje z wnęką na prysznic, wanną i skosem



*milek*
21-01-2011, 20:53
Witam
Nadszedł czas, żebym z grubsza zaplanowała rozmieszczenie wszelkich urządzeń sanitarnych i innych sprzętów w moim mającym się niebawem wymurować domu ;)
Jednym z bardziej problematycznych pomieszczeń jest łazienka na poddaszu.
Oto rzut:
http://img197.imageshack.us/img197/2491/lazienkaoryginal.jpg (http://img197.imageshack.us/i/lazienkaoryginal.jpg/)
Proszę nie sugerować się tym okrągłym czymś - wizja projektanta.
Pod skosem chciałabym ustawić wannę, skos ma 30st, ścianka kolankowa 125.
I baardzo bym chciała mieć tam także prysznic. A ponieważ w normalnym układzie nijak mi on nie wchodzi ;), wymyśliłam, że pokombinuję i cofnę ściankę kosztem wnęki w sypialni (pomieszczenie nr.3), w zasadzie do niczego nie potrzebnej. Niestety prawdopodobnie będzie się to wiązało z lekkim rozsunięciem okien (chyba, że nie...?), bo ścianka między oknami ma tylko 110cm.
Moje wypociny:
http://img37.imageshack.us/img37/6451/lazienkaproj.jpg (http://img37.imageshack.us/i/lazienkaproj.jpg/)
Ściany działowe będą z silikatów, większość chyba z 8-ki, ale tą między wnęką prysznicową a sypialnią dam może 12cm, żeby lepiej tłumiła dźwięki.

Pojęcia nie mam, czy tak może być - może ktoś bardziej obeznany w tych klimatach mi coś doradzi? Czy pod takim skosem zmieszczę wannę?
Zastanawiam się też może nad jakąś krótką ścianką przy kompakcie/ bidecie w celu lekkiego osłonięcia od wejścia, ale obawiam się, że będzie zawadzać...

Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane :yes:

duś
21-01-2011, 20:57
jak bardzo potrzebujesz w łazience bidetu? ja bym go wypierdziliła i tam umieściła jakąś zgrabną przezroczystą kabinkę

*milek*
21-01-2011, 21:50
Oj bardzo potrzebuję... Nie nie - bidetu nie wywalamy :rolleyes:

krzysztof5426
24-01-2011, 19:50
OK. Podaj proszę dokładne wymiary zaprojektowanej przez Ciebie łazienki / szerokość / ?

*milek*
24-01-2011, 21:03
Wymiary były naniesione, ale dzięki za zwrócenie uwagi, bo były błędne - podana była długość przed wydzieleniem wnęki. Poprawiłam, teraz jest dobrze.

nicol21
24-01-2011, 22:27
tożto salon kąpielowy :D powierzchnia spora. mi jedyne co sie średnio podoba to fakt ze wc i bidet są przed wanną, no ale ciężko je wstawić pod skos. pozatym wg mnie jest ok rozstawienie.

*milek*
24-01-2011, 22:44
Niby spora, a średnio ustawna - przez skos, duże okno, kształt...
Wannę ew. można z drugiej strony dać.

olgusieniunieczka
25-01-2011, 10:06
Nie wiem tylko jak z wysokością pomieszczenia pod skosem. Wiesz w jakiej odległości od ściany kolankowej jest 1,90? Można to pewnie jakoś łatwo wyliczyć...
Chodzi o to czy swobodnie wejdziesz do wanny, czy będziesz się musiała do niej wczołgać ;)

Ja bym przy wejsciu nie stawiała żadnej ścianki, bo będzie potykaczem. Wejście jest po skosie,a ściankę postawic by trzeba równolegle do kibelka więc zawęzi światło wejścia. Wchodząc raczej będziesz najpierw widzieć umywalkę.

Prysznic będzie miał ciekawy kształt :)

*milek*
25-01-2011, 15:58
Tak myślałam, że ta ścianka byłaby potykaczem - może faktycznie będzie się "włazić na umywalkę" i wc przy wejściu to nie problem...
Teoretycznie 1,9 powinno być tam gdzie ta przerywana linia - na drugim rzucie wytarta, ale jest kawałek w pomieszczeniu obok.

A prysznic - faktycznie w ciekawym kształcie wyjdzie ;) - będzie musiał być bez brodzika.


A - i wklejona wanna nie jest zwymiarowana...

olgusieniunieczka
26-01-2011, 11:04
Czyli w zasadzie 1,90 jest w miejscu wejścia do wanny. Czyli powinno się spokojnie i komfortowo do niej wchodzić a nie wsiadać :D
no ja bym murku koło kibelka nie dawała, zwłaszcza, że po drugiej stronie będzie scianka od prysznica, która stworzy już taki tunelik wejściowy, więc jeszcze z drugiej strony ograniczać wejścia wg mnie nie ma sensu.

Czy rozsunięcie okien wiąże się z dodatkowymi kosztami i np. zmianą PNB?

*milek*
26-01-2011, 15:08
Olguś - nie nie, ścianki wcale nie chcę... ;) Tak tylko przez chwilę mi przyszła do głowy, ale już wcześniejsze argumenty mnie przekonały, że jest zbędna :)

Zmiany w stolarce nie są zmianami istotnymi, nie muszę zmieniać pnb, wpis do dziennika będzie.
Jeszcze Ci na privka skrobnę.



Zastanawiam się, czy tych okien po prostu nie zwęzić (tylko od strony wnęki prysznicowej) - to północna strona jest, w łazience takie duże okno nam nie potrzebne, a w sypialni będzie jeszcze połaciowe od zachodu.

olgusieniunieczka
26-01-2011, 18:35
Olguś - nie nie, ścianki wcale nie chcę... ;) Tak tylko przez chwilę mi przyszła do głowy, ale już wcześniejsze argumenty mnie przekonały, że jest zbędna :)

Zmiany w stolarce nie są zmianami istotnymi, nie muszę zmieniać pnb, wpis do dziennika będzie.
Jeszcze Ci na privka skrobnę.



Zastanawiam się, czy tych okien po prostu nie zwęzić (tylko od strony wnęki prysznicowej) - to północna strona jest, w łazience takie duże okno nam nie potrzebne, a w sypialni będzie jeszcze połaciowe od zachodu.
Wiesz co mówią mądrzy ludzie na temat okien od północy... ;) Choć znam i takich co mają z własnego wyboru salon od północy :D Jam mam okno w pralni i to balkonowe, widziałaś zresztą, ale nie było wyjścia, bo potrzebne było wyjście na taras. Ale jeśli masz jeszcze możliwość i nie zburzy to wizualnie elewacji...czemu nie. Na dole są okna od płn?

*milek*
26-01-2011, 19:16
Wiesz co mówią mądrzy ludzie na temat okien od północy... ;) Choć znam i takich co mają z własnego wyboru salon od północy :D Jam mam okno w pralni i to balkonowe, widziałaś zresztą, ale nie było wyjścia, bo potrzebne było wyjście na taras. Ale jeśli masz jeszcze możliwość i nie zburzy to wizualnie elewacji...czemu nie. Na dole są okna od płn?

To ja się też do tych z północnym salonem zaliczam...
Co prawda tym krótszym bokiem, no i ta moja północ taka kopnięta jest lekko - to taki północny zachód...
A okno też tam mam (w sensie na dole, bo salon jest częściowo pod sypialnią) - duże, tarasowe :rolleyes:
Musi być - rozumiesz - widoki :cool:

W sypialni z kolei mi specjalnie na widokach nie zależy...

Postaram się te okna zmodyfikować na rzucie elewacji, to Ci podeślę jak by to wyglądało. Specjalnie się nie zmieni, bo tylko by były z jednej strony obcięte lekko. Poza tym juz teraz jest dość dziwnie, bo niesymetrycznie...

olgusieniunieczka
27-01-2011, 11:22
Właśnie, wcześnie mi się wydawało, że bardzie płn -zachód albo i zupełny zachód ten Twoj salon...ale ja w ciąży jestem- roztargniona chodzę :D

Mila będzie dobrze, "będzie Pani zadowolona " ;)

*milek*
27-01-2011, 14:07
No bo on tym długim bokiem, dwoma oknami z jadalni i drugim dużym tarasowym (przesuwka) jest od zachodu - lekko południowego zachodu... Od północnego zachodu mam drugi taras - takie L... :cool:


Musi być dobrze - staram się jak mogę...

olgusieniunieczka
02-02-2011, 13:03
Hej zobacz sobie na Łazienki nasze na łazienkę kraani na str 298, tam jest wanna pod skosem, a ścianka kolankowa ma chyba z 50cm.

*milek*
02-02-2011, 14:32
Hehe - już Kraaniową łazienkę przerobiłam - w tym
wątku (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169338-%C5%81azienka-na-poddaszu-prosz%C4%99-o-opinie.) :lol:

Ale dzięki za czujność i wygrzebanie mojego tematu :hug:

Faktycznie, bardzo podobne wymiary, a wanna taka jak planuję...

olgusieniunieczka
02-02-2011, 16:50
Hehe - już Kraaniową łazienkę przerobiłam - w tym
wątku (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169338-%C5%81azienka-na-poddaszu-prosz%C4%99-o-opinie.) :lol:

Ale dzięki za czujność i wygrzebanie mojego tematu :hug:

Faktycznie, bardzo podobne wymiary, a wanna taka jak planuję...

no tak, kto jak kto, ale Ty masz zawsze wszystko pod kontrolą :D

*milek*
02-02-2011, 20:11
Eee tam... nie wszystko...

ale kombinuję nieustannie ;)