PDA

Zobacz pełną wersję : Schody dywanowe - montaż, zdjęcia itd.



yummyyummy
15-11-2009, 10:13
pytanie do znawców i wlaścicieli takich schodów:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4105489600_6f815378a9_o.jpg

(jesli to zdjęcie kogoś z forumowiczów, to przepraszam za pozyczenie, pomimo przekopania kikudziesięciu stron nie zalazłam autora :) )

pytanie własciwe :)

jak takie schody są montowane do ściany? zamierzamy zrobic prawie że identyczne, tyle że pierwszy bieg nie będize się rozpoczynal od środka pomieszczenia, ale przy ścianie. drugi bieg - przy drugiej ścianie, trzeci "wisi" w powietrzu i opiera się na stropie.
Problem jest tylko z drugim biegiem - w tym miejscu prawie przez calą szerokość mam komin w ścianie, mocowanie schodów mogloby byc ewentualnie w dwóch miejscach - na początku i na końcu biegu (mam około 20 cm sciany murowanej nośnej, potem zaczyna się komin i kończy około 40 cm od konca otworu w stropie, dalej znów ściana nośna). Jak wowczas mocowac schody na fragmencie gdzie mam komin? I czy wogóle?

Szerokość otworu w stropie - 197 cm, na drugim biegu właśnie.

cieszynianka
16-11-2009, 21:32
Tu masz schody Forumowiczów. Znajdź te, które Ci odpowiadają i zadaj posiadaczowi pytania
http://forum.muratordom.pl/pochwalcie-sie-swoimi-schodami,t107124.htm

:wink:

yummyyummy
17-11-2009, 08:48
już naskrobałam do kaury ;) jak na razie tylko ona ma zblizone do tych na moim zdjęciu, dzięki ;)

KamaG
17-11-2009, 09:35
te które wstawiłaś są ze strony wnętrza.budujemydom.pl, z forumowiczów m.in ja je mam w dzienniku jako wymarzone :wink:
szukam :wink:

to link bezpośrednio do strony:
http://wnetrza.budujemydom.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=2&func=detail&id=779#ponyimg

ale nie mam pojęcia jak dotrzeć do wykonawcy :oops:

MAM:

http://marchewka-schody.informatorbudownictwa.pl/
schody MS-16

dane wykonawcy, skopiowane z podanej strony


Marchewka
Schody i balustrady

Ul. Piotrowice 125
55-311 Kostomłoty (woj. dolnośląskie)

tel. 071 397 01 83, 071 397 01 94
faks. 071 397 01 83, 071 397 01 94

www: http://www.marchewka.pl
E-mail: [email protected]

PS. zadzwoniłam, powiedziano mi, że konkretną wycenę robią na podstawie przesłanych rzutów budynku i przekroju, po ustaleniu szczegółów: rodzaju drewna, barierki

ale występnie powiedziano mi, że schody 2, x 2,3m(otwór w stropie) i wys. 2,8(ze stropem) w dębie to koszt ok 30tys.

kaura
17-11-2009, 10:10
Yummy.......
dostałam wiadomosć od Ciebie, ale odpowiadam w tym wątku... moze info przyda się komuś jeszcze.

U stolarza, który nasze schody wykonał nazywają sie skrzynkowe.
W pierwszym etapie powstał metalowy stelaż zakotwiony w dwóch scianach nośnych, w tym zaraz przy starcie schodów jest komin wyciągowy do okapu (kuchnia po drugiej stronie ściany). Nie wiem jak głęboko sięgają kotwy, ściany mamy z porothermu 30cm.
Potem ten stelaż (po którym śmigaliśmy chwilę jak w małpim gaju :) ) został obudowany płytą OSB i finalnie warstwą drewna.
Na końcu zamontowane zostały balustradki i poszło finalne olejowanie.
Schody wg nas wyszły cud-malina. Nie sa tak subtelne jak te ze zdjecia, ale są wygodne, praktyczne, wytrzymałe, nie skrzypią, nie dudnią.
Drewno pracuje- taka jego natura, więc robią się delikatne szczelinki miedzy drewnem a ścianą- nie mamy listew przyściennych, więc można je dostrzec. Jak dla mnie jest to bez znaczenia.
Mogę z czystym sumieniem polecić wykonawcę www.romanowscy.com

Takie schody jak ze zdjęcia na początku wykonuje firma Marchewka, jak również Domański-schody.
Z tym że produkty Marchewki to mercedesy wśród schodów- byłam w montowni za Wrocławiem, naprawdę cuda tam potrafią.

pozdrawiam

yummyyummy
17-11-2009, 14:31
dziekuję za odzew :) właśnie kauro o takie informacje mi chodziło, podejrzewałam, że te schody mają "coś" w sobie :)
grubość stopni u mnie akurat nie gra roli, tak jak mówiłam - Twoje wyglądają super :)

marchewa liczy sobie krocie, więc pewnie będę szukała wykonawcy lokalnego (lubelskie).

:)

yummyyummy
17-11-2009, 15:03
KamaG, dzięki za dokopanie się do źródeł, tylko tak jak pisałam, te ceny... bałabym się chodzić po tak drogich schodach :-?

KamaG
17-11-2009, 16:20
to masz dokładnie jak ja :wink: schody marchewkowe :wink: podobały mi się do dziś, tzn do momentu jak do nich zadzwoniłam,
w sumie to schody podobają mi się dalej tylko cena nie, a jak sobie wyobrażę moje dwa psy na tych 30tys. to już mi zachwyt mija :-?

kaura
18-11-2009, 15:53
Dziewczyny te 30 tysiaków to cena za schody dębowe. Egzotyki wychodzą odpowiednio drożej :cry:

KamaG
19-11-2009, 08:25
masz rację Kaura, nawet nie chciałam pytać o egzotyki, bo już ta cena jest dla mnie nie do przełknięcia :-? przy ograniczonym mocno budżecie

marysia2009
20-02-2010, 19:36
Czy moze ktos z was wie gdzie i jaki producent ma w ofercie sruby montazowe do skrecenia razem trepa i podstopnicyw schodach dywanowych.
Dziekuje za informacje.

ANSEXXX
20-02-2010, 20:35
http://doschodow.pl/lacznik-schodow-dywanowych-zeta-p-44.html?cPath=1

marysia2009
20-02-2010, 21:19
Te loczniki to juz widzialem sa drogie. ANSE&DREW dzieki za link. Chodzi mi o cos takiego jak na tych zdjeciach http://centrum-schodow.com.pl/oferta-1,7-pl.html#7

ANSEXXX
20-02-2010, 21:57
to chodzi Tobie o mocowanie przyscienne

ANSEXXX
20-02-2010, 22:03
http://doschodow.pl/lacznik-schodow-bolcowych-scienny-p-41.html?cPath=1

marysia2009
20-02-2010, 22:30
nie chodzilo mi o przyscienne. _Tylko chodzi mi o te trzy sruby od spodu trepa ktorymi jest skrecony jeden z drugim

kevinlomax
07-07-2010, 09:59
Mam nadzieję że watek jeszcze aktualny. Żeby skręcić ze sobą trep i podstopnicę przy schodach dywanowych (trep, podstopnicę i jeszcze jeden trep) potrzebne sa tuleje gwintowane zewnątrz i wewnątrz. Na zewnątrz mają gwint do drewna a w środku gwint metryczny. Jak zobaczysz jak to wygląda to bez problemu rozwiążesz zagadkę jak to zamontować. Dokładnie nazywa się to "tulejka wkręcana z wewnętrznym gwintem metrycznym" i ma to firma WURTH. Ewentualnie można jeszcze użyć dwugwintu czyli śruby która z jednej strony ma wkręt do drewna i z drugiej gwint metryczny.

e-mól
22-01-2011, 13:04
Mam taką małą prośbę na pw do posiadaczy takowych konstrukcji.
Kaura ma to wiem, a ktoś jeszcze?

Ilona Agata
22-01-2011, 15:47
Ja również :) jakież to pytanie? Chętnie pomogę :)

e-mól
22-01-2011, 16:40
W sumie bez sensu sekrety robię, prosiłabym właścicieli takich schodów o wysłanie mi fotek z etapu montażu konstrukcji stalowej, przed obłożeniem jej drewnem.
Z góry dziękuję.

budowniczy30
23-01-2011, 18:22
Ja również planuję takie schody, tylko jedna firma w moim mieście podejmie się ich realizacji i dostałam wycenę, czy mogę wiedzieć ile kosztowały wasze, na jakiej są konstrukcji i z jakiego materiału oraz czy zdecydowalibyście ponownie na takie rozwiązanie:)

Princesa
25-01-2011, 07:59
Podpinam się pod pytanie.
Są droższe od innych rozwiązań czy raczej nie?
Ja jestem nimi oczarowana, idealne do nowoczesnego wnętrza :)
Wysłałam dziś zapytania do 3 firm, zobaczymy, co doradzą.

Princesa
25-01-2011, 08:13
Czy schody dywanowe da się zakotwić w ścianie o grubości 12 cm zrobionej z silki? Schody mają być z 1 strony otwarte a z 2 mają działową ściankę (1 bieg, bo 2 - wyższy już z 1 strony przylega do nośnej).

budowniczy30
25-01-2011, 18:15
Czy schody dywanowe da się zakotwić w ścianie o grubości 12 cm zrobionej z silki? Schody mają być z 1 strony otwarte a z 2 mają działową ściankę (1 bieg, bo 2 - wyższy już z 1 strony przylega do nośnej).

Wiesz z tego co się orientuję to ściana musi być nośna, bo całą konstrukcja się na tym trzyma. Właśnie zawsze pytają o grubość ściany przy wycenie. Jeżeli będziesz miała wycenę to będę wdzięczna za podzielenie się informacją. Moja firma wyceniła schody na 21000 bez balustrady, druga natomiast ok 15000. Wykonanie z tego samego materiału dąb barwiony na merbau, do tego chciałbym poręcz szklaną- koszt to ok 7000 zł. Co najważniejsze pytaj zawsze o grubość stopni bo obie firmy dały grubość 9 cm i wtedy naprawdę wyglądają ładnie.

e-mól
25-01-2011, 19:03
Czy ktoś potrafi powiedzieć jaka przewagę będzie miała konstrukcja stalowa obudowana drewnem nad konstrukcją z samego drewna, a może ta druga lepsza?
Bo już zauważyłam, że na dwa sposoby te schody można zrobić.

budowniczy, a ta wycena za 15000 to jaki typ? Samo drewno czy stal + drewno

Princesa
25-01-2011, 21:45
budowniczy30 no właśnie mi zorbiła 1 firma wycenę a o grubość ściany nie pytali :eek: innej frmie pisałam o tym 1 biegu bez ściany nośnej, do 2 dni obiecali odpisać, więc być może jest sposób skoro od razu nie napisali, że się nie da :)

Póki co wyceny od 19 tys do 23 brutto+ barierka ale ona u nas będzie krótka więc to niski koszt.

Pisałam dziś jedynie do dużych firm od schodów, pewnie małe zakłady mają ceny niższe, ale zaczęłam celowo od dużych firm.

edit: doczytałam właśnie na stronie zebradesign (robią schody) że wersja drewniana na metalowej konstrukcji może być zrobiona bez kotwienia w ścianach bocznych. Można je zamontować na etapie stanu surowego (sam metal) i używać jako schody robocze a potem nałożyć drewno i jest piękny dywanik :) no to kamień z serca... jak zobaczyłam dywanowe schody to już teraz żadne inne mi się nie podobają :o

I dostałam jeszcze info, że te na metalowej konstrukcji to +4 tys. i że one są masywniejsze właśnie.

budowniczy30
27-01-2011, 18:00
Witam,

e-mól Dla mnie wyceniła firma na konstrukcji drewnianej, trzeba naprawdę zwracać uwagę na solidność wykonania i grubość stopni, to z jakiego materiału są wykonane. Wiele zależy na jakiech technice pracuje dana firma i w czym się specjalizuje. Podczas rozmów rozważałam różne rozwiązania nawet robienie oddzielnie konstrukcji i obłożenie drewnem przez stolarza. W sumie po przeliczeniu czasem wychodziło drożej, ponieważ firmy od schodów liczą sobie wtedy więcej i oczywiście zostaje problem gwarancji. Jeżeli coś będzie się działo to do kogo wtedy? Jeden będzie odsyłał do drugiego. Cena samej konstrukcji to ok 200-250 zł za stopień.
Oczywiście nie muszą być one kotwiczone, mogą opierać się tylko na stropie, ale myślę, że takie kotwiczone są mocniejsze.

Princesa Ja niestety na pewno również nie zdecyduję się na inne schody. Jeżeli chodzi o proporcje pomiędzy wielkością firmy a ceną schodów to nie zawsze idzie to w parze. Ja np wyceniałm w mniejszych firmach i tylko zerkałam na pięknie wykonane schody wiodącej firmy na rynku-nawet nie odważyłam się wysłać zapytania. Po wielu rozmowach już mięliśmy rezygnować z tej koncepcji ale jeszcze poprosiłam męża aby sprawdził cenę właśnie w dużej firmie i okazało się że nie tylko mają dużą wiedzę i od razu zrobili wycenę to również cena okazała się naprawdę dobra. Niektóre małe firmy nawet nie podejmowały się realizacji a wręcz pewnie zastanawiały się co ta kobieta wymyśla :)

yaro672
04-02-2011, 14:47
Czy mógłbyś podać na priv namiary na firmę w której robileś wyceny swoich schodów. Z góry dziękuję

budowniczy30
04-02-2011, 16:55
Czy mógłbyś podać na priv namiary na firmę w której robileś wyceny swoich schodów. Z góry dziękuję

Wysłałam:)

yaro672
06-02-2011, 09:32
Dotarło!Dziekuję bardzo

Iwek
07-02-2011, 08:47
hej, ja mam schody dywanowe jednobiegowe zrobione przez lokalnego stolarza
https://lh3.googleusercontent.com/_GrlrsASNZOA/TLKicqNmWII/AAAAAAAAAck/0cDmJqyIqBI/s512/IMG_0522.jpg
Schody nie mają żadnej metalowej konstrukcji, zostały przywiezione w 3 częsciach i na miejscu skręcone. Sciana przy której są schody jest zrobiona z cegły pełnej, tylko nie wiem jak schody są do ściany przymontowane, zapytam i dopiszę:)

budowniczy30
09-02-2011, 18:58
hej, ja mam schody dywanowe jednobiegowe zrobione przez lokalnego stolarza
https://lh3.googleusercontent.com/_GrlrsASNZOA/TLKicqNmWII/AAAAAAAAAck/0cDmJqyIqBI/s512/IMG_0522.jpg
Schody nie mają żadnej metalowej konstrukcji, zostały przywiezione w 3 częsciach i na miejscu skręcone. Sciana przy której są schody jest zrobiona z cegły pełnej, tylko nie wiem jak schody są do ściany przymontowane, zapytam i dopiszę:)

Bardzo ładne schody, rozumiem, że są na konstrukcji drewnianej i mocowane do ściany, mogę wiedzieć jakiej grubości są stopnie i jak była ich cena na priv.

djcezar
23-02-2011, 06:59
hej, ja mam schody dywanowe jednobiegowe zrobione przez lokalnego stolarza
https://lh3.googleusercontent.com/_GrlrsASNZOA/TLKicqNmWII/AAAAAAAAAck/0cDmJqyIqBI/s512/IMG_0522.jpg
Schody nie mają żadnej metalowej konstrukcji, zostały przywiezione w 3 częsciach i na miejscu skręcone. Sciana przy której są schody jest zrobiona z cegły pełnej, tylko nie wiem jak schody są do ściany przymontowane, zapytam i dopiszę:)

Witam
Bardzo ładne schody.
Możesz napisać jakich wymiarów są stopnie i podstopnice i grubość?
A jak one są przymocowane do ściany?

Pozdrawiam Djcezar

kozien
06-03-2011, 22:03
hej, ja mam schody dywanowe jednobiegowe zrobione przez lokalnego stolarza
https://lh3.googleusercontent.com/_GrlrsASNZOA/TLKicqNmWII/AAAAAAAAAck/0cDmJqyIqBI/s512/IMG_0522.jpg
Schody nie mają żadnej metalowej konstrukcji, zostały przywiezione w 3 częsciach i na miejscu skręcone. Sciana przy której są schody jest zrobiona z cegły pełnej, tylko nie wiem jak schody są do ściany przymontowane, zapytam i dopiszę:)

ja również poproszę inf. na priv ile kosztują takie schody i jak są mocowane.Schody bardzo ładne.
Pozdrawiam

Iwek
07-03-2011, 16:31
Z góry przepraszam za "szybkość" mojej odpowiedzi:), ale jakoś tak ciągle mi z głowy te schody wypadały!
grubość schodów - 5 cm
głębokość stopnia - 23 cm
wysokość podstopnicy 17 cm
Ale z tego co wiem, to stolarz dobiera wysokość i głębokość schodów i stopnic w zależności od długości ściany i wysokości.
Drewno bukowe.
Do ściany montowane są na jakieś śruby i kołki, ale nie wiem jakie, a że ze stolarzem jesteśmy pokłóceni to się już raczej nie dowiem:)
Cena 10tyś.
Pozdrawiam

djcezar
08-03-2011, 19:35
Witam
Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

karol22
19-03-2011, 22:56
Witam...
Bardzo podobaja mi sie takie schody jak ma Iwek, ale czy ma ktoś namiary na małą firme lub stolarza z okolic Puław...? woj. lubelskie

kornik 1
07-07-2011, 10:51
Z góry przepraszam za "szybkość" mojej odpowiedzi:), ale jakoś tak ciągle mi z głowy te schody wypadały!
grubość schodów - 5 cm
głębokość stopnia - 23 cm
wysokość podstopnicy 17 cm
Ale z tego co wiem, to stolarz dobiera wysokość i głębokość schodów i stopnic w zależności od długości ściany i wysokości.
Drewno bukowe.
Do ściany montowane są na jakieś śruby i kołki, ale nie wiem jakie, a że ze stolarzem jesteśmy pokłóceni to się już raczej nie dowiem:)
Cena 10tyś.
Pozdrawiam
Kto robi takie schody za 10 tyś.?
Przecież sam materiał i łączniki prawie tyle wychodzą! Poza tym konstrukcja musi być zbadana, żeby nie było tragedii.

Matilde1
01-08-2011, 13:38
Ja np wyceniałm w mniejszych firmach i tylko zerkałam na pięknie wykonane schody wiodącej firmy na rynku-nawet nie odważyłam się wysłać zapytania. Po wielu rozmowach już mięliśmy rezygnować z tej koncepcji ale jeszcze poprosiłam męża aby sprawdził cenę właśnie w dużej firmie i okazało się że nie tylko mają dużą wiedzę i od razu zrobili wycenę to również cena okazała się naprawdę dobra.

Która to wiodąca firma na rynku?

pozdrawiam

Danae
25-08-2011, 12:45
Czy wie ktoś może ile kosztują schody techne, miał ktoś - marzą mi się takie schody dywanowe (http://techneschody.pl/schody-model-zaypo.html)

kornik 1
25-08-2011, 13:46
Która to wiodąca firma na rynku?

pozdrawiam
Trąbczyński, przynajmniej z tego co widać na ich stronie, nie robi schodów dywanowych z drewna tylko ze stali obklejonej drewnem, chociaż wzornictwo niektórych schodów ma bardzo ładne.
Kornik robi lite dywany ze 100% drewna:
71752

Lisek84
09-12-2011, 09:40
Witam. Podbije temat.
Również szukam wykonawcy na takie schody i jestem z Białegostoku. Pisałem już do wielu firm ale ceny od 25 ty są dla mnie nie do przyjęcia. Może ma ktoś na to radę? i jakąś zaufaną firmę? Prosze o PW.

Jak ze stabilnością takich schodów?

U mnie niestety ale muszą one być na metalowym stelażu oraz trochę zakręcone (opis jak by ktoś stał na pierwszym stopniu): wejście na ścianę (na przeciwko) , obrót w lewo (ściana na przeciwko i po prawej ); obrót 90 stopni ściana na przeciwko i po prawej , obrót 90 stopni wyjście , ściana po prawej po lewej schody a z tyłu ściana.

urga
09-12-2011, 10:58
8917289173Mnie robił schody dywanowe stolarz z Brus, zapłaciłam za nie 18.000zł brutto z montażem, są zabiegowe w kształcie litery "U" i samonośne. Stopnie i podstopnice z drewna dębowego, są wykonane solidnie , bardzo wygodne.

Lisek84
09-12-2011, 11:48
Fajne schody też chce mieć właśnie takie i szukam firmy albo stolarza z okolic Białegostoku.

wiór
11-12-2011, 00:36
Fajne schody też chce mieć właśnie takie i szukam firmy albo stolarza z okolic Białegostoku.

Myśle że moge Ci pomóc Lisek84 potrzeba mi więcej wymiarów pomieszczenia gdzie będą schody .Odezwij na priv

Lisek84
11-12-2011, 15:36
Poszła wiadomość. Wiór.

WojtekEdyta
23-12-2011, 08:08
Witam !
Ja szukam też jakiegoś stolarza który zrobi schody dywanowe jestem z Kutna łódzkie, schody proste.

wiór
26-12-2011, 22:07
Ja jestem z Białegostoku więc za daleko
:bye:

biro
17-01-2012, 06:59
witam, czy dysponuje ktoś wiedzą z jakiego profilu powinny być wykonane schody dywanowe ilość stopni (schodów) to 7-8 szt. długość biegu to ok 2,7m na forum stolarskim doczytałem ze robią z kształtownika 50x50 czasami z 60x60. Biorąc firmę do wyceny takiej konstrukcji powiedziano mi ze się podejmą ale z kształtownika 80x60 o ściance 3mm i nie wiem czy to nie jest lekka przesada

patrice
26-01-2012, 20:31
Witam!
Szukam wykonawcy schodów dywanowych w okolicy Lublina, może ma ktoś namiary. Jedna z firm wyceniła mi 15 stopni w linii prostej z buku na 23.000 :cry:

dudik
21-04-2013, 13:50
Witam forumowiczów. Schody na konstrukcji metalowej to już nie schody dywanowe a tylko takie udające! Prawdziwe dywany są z litego drewna bez żadnych profili wewnątrz. Wiele firm boi się robić prawdziwe schody dywanowe bo po prostu nie znają tej technologii więc proponują ludziom zamienniki. Cena schodów dywanowych poniżej 25 tys. jest alarmująca i należy unikać takich wykonawców. Sam koszt materiałów i robocizny jest przy tego typu schodach olbrzymi a i montaż kosztowny bo długotrwały. Jeśli robi je tylko kilka firm w Polsce to musi to o czymś świadczyć! Jest tyle innych typów schodów, że każdy znajdzie sobie coś ładnego -niekoniecznie muszą to być schody dywanowe. Wiele razy mam pytania podobnego typu: ludzie chcą schody bolcowe, półbolcowe, dywanowe lub półkowe ze szklanymi balustradami a potem wielkie zdziwienie, że takie schody kosztują ponad 30 tys. Jak mnie nie stać na nowego Merca to kupuję sobie Fiata - i to jeździ i to jeździ. Schodziarze mają tego pecha, że wchodzą na budowę na samym końcu. Początkowo inwestorzy "szaleją" bo kasy jak lodu, na wszystko wystarczy! W miarę jak się budżet kurczy (a kurczy się zawsze, chyba że ktoś ma nieograniczony) szukają oszczędności. Byłem na takiej budowie, gdzie płyty kamienne na elewacje przyjechały z Włoch, terakota prosto z Hiszpanii i nawet baterie łazienkowe były na zamówienie przywożone z Norwegii. Kiedy przyszło do schodów Pani chciała je u mnie zamówić z............ płyty wiórowej bo kasa się skończyła. Odmówiłem bo nie będę firmował swoją nazwą takiego dziadostwa! Jeśli chce się czegoś niepospolitego to musi to niestety kosztować, szkoda że zazwyczaj o tym nie pamiętamy. Jakość i bezpieczeństwo, gwarancja i odpowiedni serwis konsumencki też kosztują (tak klienta, jak i firmę wykonującą zleconą usługę). Pozdrawiam! dudik - schody drewniane.