PDA

Zobacz pełną wersję : Materiały edukacyjne



Małolat
22-01-2011, 14:51
dzień dobry
chciałem byście mi Panstwo przybliżyli jeśłi jesteście łaskawi.
jakieś filmy video opisujące przebieg robót na budowie w języku ojczystym, lub książki.
lub z jakich źródeł procz google mogę zaczerpnąć tematyke video co do budowy.
jestem początkującym, jeszcze sie uczę,
chciał bym by Panstwo przybliżyli mi tytuły jakihs flimów
CO DO BUDOWY LUB KSIĄŻEK Z ZAGADNIENIAMI (TERMINAMI BUDOWLANYMI)
ZA WSZELKIE ODP Z GÓRY DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.

Małolat
22-01-2011, 16:43
i co jednak lekcewaga pełną parą.

pawelpiwowarczyk
22-01-2011, 19:13
Aż sam się dziwię, że odpowiadam...

Pewnie szanujesz się, więc szanuj także innych.
Nie krzycz (rozumiem, że capls lock się włączył i nie chciało się go wyłączyć?).
Bądź troszkę bardziej cierpliwy. Po niecałych dwóch godzinach od wystosowania pytania gorączkujesz się. Nie za szybko?

A w temacie.
Ja zaopatrzyłem się w:
- "Poradnik majstra budowlanego" - nudna cegła bez kolorowych obrazków, ale pełna fachowej wiedzy,
- "Instalacje centralnego ogrzewania z rur wielowarstwowych. Poradnik projektanta" - książeczka oparta o system firmy Kisan - jeszcze nie czytałem, wygląda nieźle,
- "Technologia instalacji wodociągowych i gazowych" - podręcznik nauki zawodu dla zawodówek - w sumie porażka, ale kilku rzeczy się dowiedziałem.
- "DOM. Stan surowy" - przedruk z niemieckiego poradnika pełnego kolorowych zdjęć - tego nie kupowałem, walało się od niepamiętnych czasów po domu - skoro było - przeczytałem, specjalnie kupować nie polecam,
- kupiłem na Allegro kilka roczników Muratora. W starszych numerach (sprzed kilku lat) znaleźć można ciekawsze i głębsze artykuły, a technika budowlana to nie elektronika podlegająca prawu Moore'a,
- niedaleko mojej pracy stoi gostek sprzedający za ułamek ceny oddawane z kiosków miesięczniki, więc wszystkie budowlane są moje.

Jak żyjesz z prawami autorskimi? Dogadujecie się? Poszukaj na Chomiku, a z pewnością ucieszysz się jakie to ludzie rzeczy chomikują.
Poza tym, w sieci jest pełno wiedzy budowlanej. Każdy większy producent materiałów budowlanych oferuje na swojej stronie mniej lub bardziej kompletny zestaw informacji na temat poprawnego zastosowania produktów. Ja bym tam poszukał.

Pomogłem? Niewiele? Trudno.

face
22-01-2011, 22:41
jesli chodzi o budownictwe strikte to podstawa jest wymieniony wyzej "Poradnik Majstra Budowlanego" - szczegolnie polecam wydanie z bodajze 1997 roku - duzo wiecej fachowej a zwlaszcza podstawowej wiedzy niz w wydaniach kolejnych

Technologia budownictwa I do V- podrecznik dla technikum, praca zbiorowa, Wyd szkolne i Pedagogiczne - Warszawa 1995

Murarstwo i Tynkarstwo - Technologia - Leonard Urban

proponuje takze uwazac na zajeciach zwlaszcza z przedmiotow zawodowych i sluchac, zwlaszcza na konstrukcjach budowlanych, materialoznastwie i technologii budownictwa to sie w zyciu przydaje, czasami w pracy:)

eniu
23-01-2011, 06:45
"Aż sam się dziwię, że odpowiadam...

Pewnie szanujesz się, więc szanuj także innych.
Nie krzycz (rozumiem, że capls lock się włączył i nie chciało się go wyłączyć?).
Bądź troszkę bardziej cierpliwy. Po niecałych dwóch godzinach od wystosowania pytania gorączkujesz się. Nie za szybko?"



:)

zibik_eng
23-01-2011, 15:28
Myślisz że filmy video zastąpią ci szkoły zawodowe w których zdobywają latami wiedzę i praktykę fachowcy?????????

W normalnych krajach zatrudnia się kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego... w PL każdy jest "urodzonym" budowlancem który swoją wiedzę zdobywa z youtuba czy muratora...

ps. samochód tez sam naprawiasz?