PDA

Zobacz pełną wersję : podpowiedzcie laikowi - styropian pod wylewkę z podłogówką



natalutka
22-01-2011, 18:02
Witam
Pomożecie laikowi? Wiem, że odpowiedź pewnie jest już gdzieś na forum, ale szukałam, czytałam i jeden mętlik przez to mam.
Wytłumaczcie mi proszę tak łopatologicznie :)

sytuacja wygląda tak
deweloper buduje nam dom, w poniedziałek planowane są wylewki. Dziś dopiero zorientowałam się, że pod podłogówką w połowie domu dali gruby styropian plus cienki styropian ze srebrną folią i na to rurki, a w reszcie domu dali cienki styropian (grubości takiej jak ten z folią) w dodatku zrobili spadek "ot tak sobie". Dodam jeszcze, że dwie sypialnie na parterze będą bez podłogówki, same grzejniki.
Ile tego styropianu powinno być pod podłogówką? Wydaje mi się, że taki połączenie ni w pięć ni w dziewięć dwóch grubości styro na środku holu jest niedopuszczalne? Po wylaniu podłogi w połowie domu będę miała zimniejszą podłogę?
Mam rację? chciałabym wiedzieć co dokładnie mam kazać poprawiać.
z góry dziękuję :)

bladyy78
22-01-2011, 18:09
A jak masz w projekcie? Trzymaj się projektu powinna być tam podana grubość styropianu.

natalutka
22-01-2011, 18:47
niestety nie mamy projektu :( kupiliśmy ten dom niedawno, budowa jest już w końcówce
zaplanowane było w nim tradycyjne ogrzewanie z grzejnikami ściennymi
jutro zmierzę ile miejsca jest przy drzwiach, to da mi odpowiedź ile izolacji się zmieści

najbardziej niepokoi mnie fakt, że ot tak sobie dano dwie różne grubości styropianu , przez to rurki od podłogówki leżą w jednym miejscu na "górce" i nie trzymają poziomu

bladyy78
22-01-2011, 19:28
Jak jest budowa to i projekt musi być! Jeżeli kupujecie od dewelopera to on ma projekt . Absolutne minimum styropianu pod wylewki bez ogrzewania podłogowego to 10cm, tak miałem w projekcie u siebie gdzie miały być grzejniki. Jednak że mam podłogówkę mam tego styropianu 15cm. Mniej niż 10 styropianu się nie daje.

michal_mlody
22-01-2011, 20:41
Tak jak pisze bladyy78 minimum to 10cm styropianu. Musisz wiedzieć czy czasami nie ma w projekcie jakich schodków pomiędzy pomieszczeniami:) Może po prostu tak ma być.

natalutka
22-01-2011, 21:47
schodków nie ma, panowie najwyraźniej ułatwili sobie pracę i teraz będą gotową instalację ogrzewania podłogowego rozbierać ;/

bladyy78
22-01-2011, 22:11
A jaką masz w chwili obecnej grubość styropianu? To jest dom czy mieszkanie? Czy ta mniejsza grubość styropianu jest na paterze czy na piętrze? Tak jak pisałem 10 to minimum jak jest podłoga na gruncie, na piętrzę daje się go już mniej.