PDA

Zobacz pełną wersję : odgłosy od sąsiadów



HUGO_5
23-01-2011, 10:26
Witam,
Mieszkam w nowym bloku i okazało się, że jest słabo wyciszony. Słychać każdy dźwięk z korytarza i od sąsiadów, a szczególnie przez wentylację. Mogę zapisywać każde słowo, które wypowiadają sąsiedzi (prawdopodobnie ci nade mną). To jest żenujące i strasznie denerwujące. Czy ktoś może ma pomysł, jak choć trochę to wyciszyć? Deweloper powiedział, że to normalne, oni nie popełnili żadnego błędu i że to ja mam zbyt wrażliwy słuch!!! Większej głupoty nie słyszałam. Z góry dziękuję za rady.

reflexes
26-01-2011, 12:41
Pogadaj z sąsiadami. Jeżeli jest taki osób więcej to ja bym to reklamował w ramach gwarancji. Mam znajomego, który własnie w tej chwili, na koszt dewelopera, mieszka sobie w fajnym apartamencie, bo w całym segmencie który kupił stawiana jest dodatkowa ścianka z płyt kg z 10 cm wełny. Postraszyli dewelopera sądem i poskutkowało. Podpisali ugodę na podstawie której pokrywa on koszt calej operacji łącznie z przeróbką mebli kuchennych, schodów i zwraca koszt utraconej powierzchni mieszkania po obecnych cenach rynkowych. Po rozmowach okazalo się, że użyli innego materiału na ścianki działowe, bo budowali te budynki w okresie szału budowlanego i były problemy z dostępnością tego co było w projekcie. Deweloper podobno sądzi się też z konstruktorem o błędy w projekcie związane właśnie z tymi ścianami działowymi.