PDA

Zobacz pełną wersję : Położenie studzienki kanalizacyjnej



sylwek-27
23-01-2011, 12:56
Witam,
Czy można sobie wybrać położenie studzienki kanalizacyjnej? Chciałbym studzienkę na wysokości wyjścia rury z domu. Wyjście mojej rury jest prostopadłe do drogi w ktorej będzie kanalizacja. Jednemu sąsiadowi tak zaznaczyli. U mnie chyba będzie studzienka wspólna z sąsiadem z naprzeciwka, tylko zaznaczyli ją na wysokości jego szamba (moje jest wcześniej o ok. 5-6 metrów). Czy każda posesja ma swoją studzienkę? Jak to z tym jest.
Druga sprawa jak wygląda rozliczanie z nieczystości. Wody nie będą doprowadzać (Tak mi sie wydaje bo wkładaja jedna rurę). Wodę mam ze swojej studni. Czy kanalizacja wychodzi taniej niż wywóz nieczystości. Obecnie płacę 110zl za 9 metrów sześciennych. Czy jest przymus podłączenia do sieci?
Pozdrawiam

raul9
26-01-2011, 10:06
Witaj Sylwek
U mnie sytuacja wygląda tak,działka bez kanalizacji chcieliśmy zrobić przydomową oczyszczalnie a gmina nie wyraziła zgody więc muszę zrobić szambo.
Gmina w niedalekim czasie planuje robić kanalizę więc nie wyrazili zgody na bio,to pomyślałem sobie zostaniemy przy szambie,a tu wielka niespodzianka Pan w Gminie powiedział,że jeżeli jest kanalizacja to jest obowiązek podłączenia się pod nią.Pojechałem do "WŁODARZY" naszej miejscowości i pytam jak to jest WSZYSCY TRĄBIĄ O EKOLOGI A WY MI KAŻECIE PODŁĄCZYĆ SIĘ POD KANALIZĘ ,co jak wiadomo jest bardziej szkodliwe dla środowiska niż bio oczyszczalnia.I tu odpowiedz od pana z Gminy
"nie chodzi o ekologie tylko o ZYSK DLA GMINY dodatkowe pieniążki za odprowadzanie ścieków " nie wspomnę o kosztach wody za m3._____OT NASZA POLSKA______

ZiPi
03-05-2011, 22:55
A propos kanalizy, to ja mam tez ciekawie !!!
Przyłącze kanalizacyjne na działkę zostało zrobione przed postawieniem piwnicy. Wymurowałem piwnicę a w piwnicy mam garaz, do którego prowadzi stromy zjazd. Przyłącze na działce jest z niewłaściwej strony zjazdu. Teraz, podciągająć kanalizę do budynku aby ominąć zjazd, muszę poprowadzić rurę z załamaniem 90 stopni !!!:bash:
Jak z tego wybrnąć ?
Czy mogę dać na rurze kanalizacyjnej kolanko 90 st. ? Czy lepiej 2 X 45 st., a moze 3 X 30 st ?
Jaką studzienkę kanalizacyjną ( rewizyjną ) wybrać do w/w rozwiązania ?