PDA

Zobacz pełną wersję : Obrobka osciezy...



Euros
23-01-2011, 20:13
Witam wstawiono mi okna nie chcialem obrobki z tego wzgledu ze niezle kasuja a i tak trzeba potem poprawiac.

Teraz w kolo ram okiennych musialbym nadrzucic ok 3-4cm - tynkiem gipsowym? ew czym
Moze ktos moglby opisac jak sie za to zabrac od a do z

Tak czy siak mysle ze dam rade jednak moze sa jakies sposoby , materialy listwy ktore umila prace i pozwala zachowac odpowiednie kąty.

lolek30
24-01-2011, 08:26
Witam wstawiono mi okna nie chcialem obrobki z tego wzgledu ze niezle kasuja a i tak trzeba potem poprawiac.

Teraz w kolo ram okiennych musialbym nadrzucic ok 3-4cm - tynkiem gipsowym? ew czym
Moze ktos moglby opisac jak sie za to zabrac od a do z

Tak czy siak mysle ze dam rade jednak moze sa jakies sposoby , materialy listwy ktore umila prace i pozwala zachowac odpowiednie kąty.

suche tynki - regipsy + kątowniki aluminiowe i jedziesz ale ostzregam, że za darmo też tego nie zrobisz a jak brak doświadczenia to dobrze tego również nie zrobisz

a jak nie to kątowniki i jedziesz mokrym tynkiem po jednej warstwie dziennie przez 2 dni.

witek86
24-01-2011, 08:47
kasuja to znaczy ile?bo moze ci sie wydawac ze ci powiedzieli nie wiem ile ale policz sobie wszystko co musisz kupic itd i ci wyjdzie ze moze az tak duzo jednak nie jest.sam worek np.mp75l kosztuje ok25-30zł dodaj kontownik płyte a jesli pytasz jak wogóle sie do tego zabrac to dodaj tez koszt narzedzi bo pewnie nie masz:) alee jesli juz sie chcesz za to brac to proponuje dociac regips przy łaczeniu płyt z oknem dac silikon kontowniczek na naroznik ,tynk i szpachel .tylko jeszcze musisz sie zastanowic czy dajesz regips na klej ?i kolejne koszty;) mozna tez na pianke
miłej pracy

Euros
24-01-2011, 22:05
przyznam sie ze myslalem tylko o mokrym tynku jedak zaciekawil mnie pomysl z docieciem regipsu jak pisze witek86 tylko nie wiem czy dobrze rozumiem...dajmy na to okno ma wysokosc np 110cm potrzebuje nadrzucic 3cm wiec tne pasek 110x3cm daje go przy laczeniu plyty z oknem w szpare jak wyszla miedzy regipsem a plyta rzucam tynkiem na rowno ,potem narozik gladz i tyle? mam nadzieje ze rozumiecie co chcialem przekazac:> ew chetnie na priv przyjme wskazowki

finlandia
25-01-2011, 09:55
Dobrze. Przyklejasz płytę na placki bądź do profili. Płytę już tylko zaciągasz gipsem.