PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można się zameldować w nieodebranym domu?



SandraP
24-01-2011, 10:15
j.w. dodam że numer domu już mamy.

KrzysztofLis2
24-01-2011, 10:35
Znane są takie przypadki. Najprościej byłoby zadzwonić do właściwego urzędu i zapytać, co będzie potrzebne do zameldowania w Twoim budowanym domu.

SandraP
24-01-2011, 10:48
a kiedy mogę odebrać dom? tzn. w jakim stopniu musi być wykończony dom żeby można go było odebrać?

lakk
24-01-2011, 14:53
Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule - można. (było mnóstwo na ten temat)

aglig
24-01-2011, 15:21
zameldować się można , mieszkać nie można

Claudii
04-02-2011, 21:17
u nas jest tak : aby się zameldować trzeba mieć nadany nr domu aby nadać numer muszę mieć papierek ze starostawa o zakończeniu budowy i oddaniu domu do użytku

kraania
05-02-2011, 14:53
U nas wystarczył nadany numer domu i mogliśmy się zameldować. W przypadku domu jednorodzinnego do użytkowania można przystąpić po zawiadomieniu właściwego organu o zakończeniu budowy, jeżeli organ ten, w terminie 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, nie zgłosi sprzeciwu w drodze decyzji. Nadzór budowlany może (ale nie musi) skontrolować Twoją budowę. W przypadku kontroli musisz na pewno mieć zrobione schody + barierki, jeżeli masz balkony to na nich muszą być również wykonane barierki. Poza tym na pewno musisz mieć coś ułożone na podłodze, zrobiony WC itd. Tak , żeby dało się mieszkać. Poza tym składając zgłoszenie zgłoszeniu musisz złożyć kompletną dokumentację powykonawczą, czyli w szczególności dokumentację z naniesionymi zmianami w trakcie budowy, inwentaryzację geodezyjną powykonawczą, protokoły badań instalacji, protokoły odbioru itd. U mnie potrzebny był np. certyfikat na szambo.

Trociu
05-02-2011, 19:11
u nas jest tak : aby się zameldować trzeba mieć nadany nr domu aby nadać numer muszę mieć papierek ze starostawa o zakończeniu budowy i oddaniu domu do użytku

To coś mi się wydaje, że to nie do końca zgodnie z przepisami. Bo przecież możesz chcieć mieć nadany numer działki. A to jest wystarczające do zameldowania.

Claudii
05-02-2011, 22:45
owszem mam nr działki (od momentu zakupu)ale co z tego... żeby się zameldować potrzebuję zaświadczenie ze Starostwa o zakończeniu budowy i z tym świstkiem idę na gminę aby nadali nr domu a z tym nr idę do urzędu aby się zameldować .

lakk
06-02-2011, 09:20
Nie mylcie numeru działki z numerem posesji, to dwie, zupełnie różne i nie związane ze sobą liczby. Numer działki to liczba z ewidencji gruntów, natomiast numer domu, to porządkowa liczba przypisana do posesji - zgodna z numeracją ulicy, lub kolejny numer budynku w miejscowościach, gdzie nie ma nazw ulic. Może być tak, że na jednej działce ewidencyjnej istnieje kilka różnych numerów posesji. W trakcie załatwiania formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę - urząd gminy rezerwuje dla tej posesji numer, a po zakończeniu budowy (lub w jej trakcie- na wniosek właściciela) - nadaje numer. Co gmina, to inny zwyczaj, dotyczący możliwości zameldowania. W moim przypadku, zaświadczenia ze starostwa nie żądano, musiałem się okazać prawem do gruntu.

Trociu
06-02-2011, 10:10
Jeżeli bardzo Ci zależy na tym meldunku, to przeszukaj archiwum forum. Gdzieś to było szczegółowo omawiane.

Dodatkowo możesz podejść gminę pod włos - zażądać zameldowania a ewentualną odmowę poprosić na piśmie ze wskazaniem paragrafu. Wtedy będzie łatwiej walczyć.