PDA

Zobacz pełną wersję : Półkola na suficie podwieszanym - pytanie



samouczek
24-01-2011, 13:55
Witam WAS!!
Moje pytanie dotyczy sufitów podwieszanych półokrągłych. Wykonałem już trochę tego typu sufitów i zastanawia mnie jak wykonujecie te okrągłe kształty z profila ud30. Nie chodzi mi o nacinanie tylko o formowanie tych kształtów:D. Czy najpierw rysujecie ołówkiem na ścianie półkola za pomocą cyrkla(lub kawałek linki , gwóźdź i ołówek) i dopiero wtedy formujecie profil UD30 , czy najpierw formujecie okrąg z profila przykręcacie do sufitu a potem wszelkie niedoskonałości zaokrąglacie gipsem?? O narożniku giętkim nie wspominam bo to wiadoma sprawa:D . Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie. POZDRAWIAM

ANSE72
24-01-2011, 15:57
Temat powinien być w zrób to sam < w zależności co chcesz uzuskać jaką wielkośc zabudowy kształtu
mozesz narysowac na płaszczyźnie kaształt i do tego formowac profil jak i regips > Lub rysujesz kształt na płycie i po odpwienim nadaniu kształtu kstałtujesz profil i przenosisz ja na zabudowę ścianę , sufit> posadzkę > wswzelkie nierówności jak napisałeś maskujesz odpowiednimnacinaniem płyty Kg i narożniki do wykończenia

marsku
27-01-2011, 19:40
Możesz narożnik gięty przyczepić takerem do sufitu, formować go dowolnie, poprawiać, a gdy uzyskasz pożądany kształt odrysować i zerwać

ANSE72
27-01-2011, 22:15
szkoda ze nie [porobiłem zdjęc z etapu prac , bo powiem ze dałeś mi motywację aby zmienić kształt zabudowy kg w łazience

Bastorek
29-01-2011, 10:52
Ja najpierw rysuje na płaszczyźnie kształty następnie przykręcam nacinaną ud i do tego płytę do gięcia 6 zbrojoną włóknem i nie używam narożnika no chyba że jest to w miejscu podatnym na uszkodzenia.

samouczek
30-01-2011, 03:43
A czym rysujecie kształty na płaszczyźnie sufitu?? Dzięki i pozdro

Bastorek
30-01-2011, 12:12
Ołówek i sznurek albo inne narzędzia które przypominają działaniem cyrkiel do tego trochę obliczeń, czasami szablony z kartonu lub innych materiałów, to wszystko zależy od stopnia zaawansowania projektu!