PDA

Zobacz pełną wersję : Która powierzchnia do wyceny kosztu domu za m2



Jarek EM08
25-01-2011, 08:42
Witajcie

Czytając dziś FM napadło mnie takie pytanie. Budując dom interesuje nas często koszt budowy domu za m2. Jednak aby wykonać obliczenia potrzebujemy powierzchnię domu, a tych jest jak się okazuje całkiem niemało. Dla mojego domu na stronie Muratora podane jest następujące zestawienie:

1. Powierzchnia domu (h>1,90 m) 181,2 m2
2. Powierzchnia netto 269,4 m2
3. Powierzchnia zabudowy 209,1 m2

Powierzchnia zabudowy (3) jest w tym przypadku dla nas mało interesująca.
Pozostają powierzchnie (1) i (2), które różnią się od siebie diametralnie... Którą z nich przyjmuje się do obliczeń? 2?

:bye:

pirawawa
30-01-2011, 08:25
Cześć

W 90% wykonawcy podawali mi koszt za wybudowanie m2 powierzchni użytkowej (mam 160 m2). Po każdej wycenie zapytałem "garaż i strych mam gratis?". Odpowiedź - nie oczywiście to doliczamy. Wniosek Jak się zdecydujesz na wykonawcę może Cię zaskoczyć dodatkowymi kosztami. Miałem przypadek że w wycenie jeden nie policzył ścian działowych, jeden nie liczył schodów następny tarasów. O wszystko trzeba pytać a najlepiej do wyceny przygotować zakres prac o jakie prosimy wycenę. Wtedy będzie jasne i prosimy nie wycenę m2 tylko kalkulacji która przygotowaliśmy. Jako ciekawostka ok 20% wykonawców nie chciało wypełnić kalkulacji - od razu byli eliminowani.
Nie daj się zrobić na piękne gadanie.

prawdziwy.anika
30-01-2011, 11:28
na stronach firm budowlanych podawane orientacyjne ceny budowy za metr dotycza powierzchni netto

Sławek...
30-01-2011, 11:42
...zrób tak jak mówi pirawa... daj firmom do wyceny konkretny zakres prac to porównanie ofert będzie bardzo proste... moim zdaniem nie da się zrobić wyceny przyjmując jakąś kwotę za m2 powierzchni takiej czy innej... można oczywiście znając wartość oferty czy też poniesionych już kosztów budowy przeliczyć te kwoty na m2, ale do wyceny powinno się wziąć pod uwagę zakres i ilość prac jakie są do wykonania a nie powierzchnię podłóg czy też czegoś innego, no bo niby dlaczego nie przyjąć powierzchni ścian lub dachu albo np działki... ;)

Jarek EM08
31-01-2011, 15:27
Witajcie,

z pomocą specjalisty projektów Muratora udało mi się wyjaśnić wszelkie wątpliwości odnośnie tego, jak należy liczyć koszt 1 metra kwadratowego domu. Zainteresowani odpowiedzią powinni wskoczyć w post 94 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?110520-EM08-%28L%29-Dziennik-Jarka-Pozna%C5%84&p=4542891&viewfull=1#post4542891)w moim dzienniku...