PDA

Zobacz pełną wersję : plan zagospodarowania a wojewódzki archeolog geolog



michalmonika2009
25-01-2011, 08:59
witam

Zakupiliśmy działkę budowlaną plan zagospodarowania objął nas jakimś obszarem gdzie muszę mieć papier od wojewódzkiego archeologa czy jakoś tak muszę złożyć pismo potem wziąć geologa czy jak mu tam żeby był przy wykopach

może ktoś z was spotkał się z tym , jakie to koszta (plan zagospodarowania zmieni się możne nawet w tym roku i już ten obszar mnie nie obejmie ) ale jak to u nas bywa nie wiadomo kiedy


Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków pismo złożone...

Filimer
28-05-2011, 15:48
Może bardziej konkretnie? Jakiś papier to mało precyzyjne pojęcie. Albo jest to strefa obserwacji archeologicznej, gdzie wszelkie prace ziemne należy prowadzić pod nadzorem archeologicznym, albo stanowisko archeologiczne, gdzie należy przeprowadzić wyprzedzające ratownicze badania archeologiczne. Poza tym jest to sprawa niezależna od PZP i uzgadniana z WUOZ przez wydział architektury na etapie wydawania WZ.

Tomek73
28-05-2011, 21:20
U mnie na dzialce w najblizszym czasie bede musial wykonac badania archeologiczne. dzialka jest w strefie ochrony konserwatora i stad ta koniecznośc. Papierologia ( wytyczne konserwatorskie i pozwolenie na wykopaliska) z tym zwiazana to kilkadziesiat zlotych. Wieksza kase bierze sam archeolog. Ile to zalezy od tego co bedzie w wytycznych konserwatorskich. Jezeli tylko nadzór to koszt ok. 600 zl za dniowke . Jezeli wykopaliska to u mnie ( ok/ Krakowa) biora ok. 1600 za pierwszy dzień. nastepne juz troche tańsze. i trzeba dać na msze zeby nic wielkiego nie znaleźli.