PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana pieca gazowego



Adrianek
25-01-2011, 10:28
Chcę sobie wymienić piec do centralnego ogrzewania w moim mieszkaniu. Obecnie używam taki stary, chyba ma symbol PG-12. Kupię Junkers CERACLASS ZW 14-2 DV KE i przy okazji usunę podgrzewacz PG6. Obecnie mam grzejniki żeliwne 600 mm. Czy do tego Junkersa mogą one pozostać, czy też muszę razem z piecem wymienić grzejniki? Dziękuję!!!

Reda65
25-01-2011, 11:20
Piece Junkers są OK! koniecznie wymień grzejniki żeliwne na bardziej ekonomiczne,w czasie kiedy ja to robiłam żeliwo miało tak wysoką cenę na złomie że nie wiele dopłaciłam do nowych blaszanych.

zbigmor
25-01-2011, 13:44
Nie wnikając w zasadność wymiany tych konkretnych grzejnków (m.inn. zależy w jakim są stanie) to wymiana na inny typ ma niewiele wspólnego z ekonomią.

aadamuss24
25-01-2011, 14:32
zbigmor ma wiele wspólnego z ekonomią :) zarobi sprzedający nowe grzejniki :)

face
25-01-2011, 14:36
dodam ze te zeliwne maja duza bezwladnosc i jesli sa odpowiednio duze wrecz moga przynosic oszczednosci poprzez grzanie na niskich temp zasilania co przeklada sie na zuzycie gazu

poki co mozesz zostawic grzejniki, jesli nie sa skorodowane a ewentualnie je wymienic gdy bedziesz niezadowolony z kosztow poniesionych na ogrzewanie
a jesli kierujesz sie estetyka i po prostu Ci wadza bo sa brzydkie to zostaje je odnowic lub wymienic

beton44
25-01-2011, 19:48
Piece Junkers są OK! koniecznie wymień grzejniki żeliwne na bardziej ekonomiczne,w czasie kiedy ja to robiłam żeliwo miało tak wysoką cenę na złomie że nie wiele dopłaciłam do nowych blaszanych.


Nie ma to jak wymiana lepszego na gorsze....Za niewielką dopłatą...

Adrianek
26-01-2011, 12:37
No właśnie, dlatego zadałem to pytanie, gdyż żal mi je byłoby wymieniać. Grzejniki są w idealnym stanie, tak zewnątrz jak i wewnątrz. Zawsze układ jest pod wodą i jakiś czas pracował na specjalnej emulsji. Ale sens mojego pytania jest taki – czy podany Junkers może pracować z tego typu grzejnikami, czy nie wymagane są takie blaszane albo panele o małej pojemności? A może ktoś wie jak to jest od strony teoretycznej. Dlaczego niby te blaszane o małej pojemności, czyli układ o małej pojemności jest ekonomiczniejszy od tego o dużej pojemności? W moim przypadku woda się będzie dłużej grzała, ale i dłużej oddawała ciepło, czyli piec będzie dłużej pracował nagrzewając wodę ale później będzie dłużej w stanie wyłączonym. No jak to jest naprawdę z tą teorią i ekonomią? Dziękuję!!!

Kornacki
26-01-2011, 12:54
Takie sprawy najlepiej powierzyć specom, co się na tym znają - przyjeżdża fachowiec, demontuje stary i zakłada nowy "kocioł".

Koszt robocizny??? To zależy. Jeśli to będzie prosta zamiana, to pewnie 200zł-300 zł. Jeśli jednak wymagane będą jakieś przeróbki, nowe części, itp. to koszt może urosnąć do ok. 600zł.
Dodatkowym kosztem może okazać się dopasowanie nowego kotła do starej instalacji kominowej.

Warto też brać taki piec, aby serwis był jak najbliżej ciebie. Patrz np. na Favore.pl
http://www.favore.pl/cat101216_grzewcze.html

Popytaj się, napisz do paru firm to się zorientujesz co za ile itd. To jednak jest piec gazowy, a sam wiesz co to znaczy.

beton44
26-01-2011, 14:57
No właśnie, dlatego zadałem to pytanie, gdyż żal mi je byłoby wymieniać. Grzejniki są w idealnym stanie, tak zewnątrz jak i wewnątrz. Zawsze układ jest pod wodą i jakiś czas pracował na specjalnej emulsji. Ale sens mojego pytania jest taki – czy podany Junkers może pracować z tego typu grzejnikami, czy nie wymagane są takie blaszane albo panele o małej pojemności? A może ktoś wie jak to jest od strony teoretycznej. Dlaczego niby te blaszane o małej pojemności, czyli układ o małej pojemności jest ekonomiczniejszy od tego o dużej pojemności? W moim przypadku woda się będzie dłużej grzała, ale i dłużej oddawała ciepło, czyli piec będzie dłużej pracował nagrzewając wodę ale później będzie dłużej w stanie wyłączonym. No jak to jest naprawdę z tą teorią i ekonomią? Dziękuję!!!

Dla wesołości

zamelduj temu co chce Ci sprzedać blaszane grzejniki o ekstra małej pojemności

że chcesz sobie zrobić podłogówkę /i kupić u niego rury/.

ciekawe jak będzie zachwalał dużą bezwładność podłogówki ?