PDA

Zobacz pełną wersję : Całą prawda Wełna celulozowa ekofiber błękitny anioł daemmstatt x-flow



kalio
25-01-2011, 19:25
Witam

Ponieważ pojawia się coraz więcej użytkowników i wykonawców chciałbym usystematyzować wiedzę i doświadczenia.

Jak by każdy użytkownik mógł napisać

powierzchnię ocieploną m2 / grubość izolacji cm / koszt 1m2 / ile wyszło worków jeśli ktoś wie (ważne jest jakich bo jest kilka rodzai 11,5kg 12,5kg 14kg 15kg)

z mojej wiedzy można kłaść (sypać) samemu wystarczy mieszadło do kleju i już mamy w kuwecie sieczkę i teraz wystarczy dmuchawa do liści i wąż do transportu z trójnikiem w trójnik podpinamy dmuchawę, a od góry dajemy zrobiony lejek w lejek sypiemy nasz rozdrobiony wcześniej fiber i już mamy maszynę za 40 tyś zł.

Projekt i pomysł tego urządzenia jest mój, wykorzystanie zarobkowe jest zabronione, chcesz produkować takie maszyny pisz.

fighter1983
25-01-2011, 21:22
Projekt i pomysł tego urządzenia jest mój, wykorzystanie zarobkowe jest zabronione, chcesz produkować takie maszyny pisz.
koniecznie opatentuj, bo zapewne juz ktos na tym zbija straszną kasę i Cię "działka" ominie

kalio
26-01-2011, 07:29
koniecznie opatentuj, bo zapewne juz ktos na tym zbija straszną kasę i Cię "działka" ominie

Jeszcze nie widziałem nikogo kto by zarobkowo dmuchawą do liści wdmuchiwał ale i taki się pewnie znajdzie

kalio
26-01-2011, 18:37
poddasze nie użytkowe płaskie 110m2 nasyp 45 cm cena 60zl/m2 --- porównanie -- 3 warstwy UNI -maty 15cm (15zł/m2) folia 2zł/m2 cena 47zł/m2

różnica taka że wełnę trzeba kłaść samemu a ekofiber mamy z robocizną

kalio
26-01-2011, 18:53
uszczelnienie połaci skośnych 340 m2 nasyp 35 cm cena 80zl/m2 -- porównie -- 1 warstwa uni maty 15 cm (15zł/m2) i 20 cm super-maty (26zł/m2) folia 2zł/m2 cena 43zł/m2

oczywiście wełnę kładziemy sami

kalio
26-01-2011, 19:39
Eko fiber czy wełna celulozowa jest przecież taka tania w produkcji i taka ekologiczna, wiec może jakiś instalator powie czemu jest tak cholernie droga czy może sama wełna jest tania ale ktoś chce zarobić krocie na instalacji jej.

Średnia cena surowca (makulatury) to ok 15gr/kg (25kg/m3) jeśli faktycznie koszt elektryczność do wytworzenia to ok 10-20% kosztu na styropian (1m3 kosztuje ok 120 zł) moża przyjąć że energia potrzebna do produkcji 1m3 styro to 50% ceny końcowej (ok 50 zł) to myślę, że koszt energi potrzebnej do mielenia makulatury 25kg dla 1m3 to ok (6 zł)
czyli cena końcowa
0,15+5/25= 0,35 gr 1 KG dodajmy pakowanie, środki chemiczne to da nam ok 70gr/kg.

na zachodzie można kupić wełnę celulozową za ok 0,50 euro (ok 2 zł) w polce 30- 40 zł za worek,

jeśli na pow płaskie potrzebujemy ok 30kg/m3 (tak podaje producent) to z worka (15kg) mamy 1 m2 grubości 50 cm lub 2m2/ 25cm czyli za wsypanie jesteśmy kasowani ok 20 zł tak jak w pierwszym przypadku.
jeśli na skos wejdzie 45kg/m3 to z worka mamy powierzchnie 1 m2 o grubości ok 33cm lub 2 m2 /16cm tutaj jesteśmy kasowani ok 40 zł za wsypanie.
jeżeli aktualnie cena za 1 m2 gr 1 cm to 1,80 zł (cena z alledrogo) na pow płaskiej (30kg/m3) to dla grubości 50 cm będzie 90 zł na m2 czyli za wsypanie jest doliczana opłata ok 100 %. A wszystko dlatego że z celulozy zrobiono zamknięty krąg, powstał swego rodzaju monopol. Może UOKiK się tym zajmie :)


I tak coś co miało być tanie (tańsze od wełny) stało się o wiele droższe.

Jeśli się gdzieś pomyliłem napiszcie może jakiś instalator się wypowie.

Rom-Kon
29-01-2011, 15:42
Kolego - nie nerwuj się! Woda zwykła kranówka kosztuje około 3,5zl za m³ teraz tą wodę lejemy do baniakow 5l i w biedronce sprzedajemy za 400zł/m³!
albo kupujemy 50% koncentrat gruntu akrylowego za 1€ + VAT/kg i lejemy do 9l wody... powstały grunt lejemy do baniaka 10l i sprzedajemy za prawie 100zł!!!
I to jest własnie interes!

gr***ch
30-01-2011, 13:57
A mówią że pieniądze nie leżą na ulicy.

kalio
22-02-2011, 15:00
leża leża tylko trzeba mieć na marketing :)

szk
08-01-2012, 22:28
na zachodzie można kupić wełnę celulozową za ok 0,50 euro (ok 2 zł) w polce 30- 40 zł za worek

Witam, czy możesz podać nazwę jakiej używają za granicą odnośnie ekofibru. Szukałem ale jakoś nie wychodzi...
pzdr

kalio
09-01-2012, 08:51
warmcel

Pawel Jasiak
12-02-2014, 10:33
jaka by była powtarzalność wsadu do "błękitny anioł daemmstatt x-flow" w tej wersji na oko ?
takim urządzeniem to jednak tylko u siebie
pomysł zajebisty ile trzeba przeznaczyć na urządzenie żeby wystartować na poddaszu kochanej babci

kalio
13-02-2014, 08:40
jaka by była powtarzalność wsadu do "błękitny anioł daemmstatt x-flow" w tej wersji na oko ?
takim urządzeniem to jednak tylko u siebie
pomysł zajebisty ile trzeba przeznaczyć na urządzenie żeby wystartować na poddaszu kochanej babci

najtaniej 300 zł - i mieszadło do kleju plus dmuchawa do liści

wełna szybko i ładnie rośnie sam zobaczysz kiedy mieszanie nic już nie daje i to jest ten czas

zbiglem
08-05-2015, 16:51
Witam
Muszę się pochwalić że właśnie jestem po ociepleniu ekofibrem poddasza.
Maszyna wykonana z odkurzacza do liści z funkcją rozdrabniania, aby wszystkie bryłki dobrze były rozbite, regulacja mocy aby można było w razie potrzeby transportować wełnę na 1 piętro. Odkurzacz Einhell 150zł, rura do drenażu pełna 80mm 10m po 2zł i jazda. Naprawdę idzie bardzo szybko, wydajność wychodzi taka jak trzeba tzn 40-43kg /m3 na skosy. trochę trudno robi się samemu ,ale do przeskoczenia - trzeba niestety wnieść worki na poddasze i wtedy ma sie pod kontrolą wylot z rury i odkurzacz. Spokojnie podaje wełnę na 5 m wysokości. Wdmuchnąłem ponad tonę materiału i odkurzacz nadal działa sprawnie- kupiłem nowy na gwarancji.

Rom-Kon
08-05-2015, 17:22
Witam
Muszę się pochwalić że właśnie jestem po ociepleniu ekofibrem poddasza.
Maszyna wykonana z odkurzacza do liści z funkcją rozdrabniania, aby wszystkie bryłki dobrze były rozbite, regulacja mocy aby można było w razie potrzeby transportować wełnę na 1 piętro. Odkurzacz Einhell 150zł, rura do drenażu pełna 80mm 10m po 2zł i jazda. Naprawdę idzie bardzo szybko, wydajność wychodzi taka jak trzeba tzn 40-43kg /m3 na skosy. trochę trudno robi się samemu ,ale do przeskoczenia - trzeba niestety wnieść worki na poddasze i wtedy ma sie pod kontrolą wylot z rury i odkurzacz. Spokojnie podaje wełnę na 5 m wysokości. Wdmuchnąłem ponad tonę materiału i odkurzacz nadal działa sprawnie- kupiłem nowy na gwarancji.

Kolego pokaż to ustrojstwo! Zapodaj fotki! :D

oddasze*
10-10-2015, 10:22
Witam
Muszę się pochwalić że właśnie jestem po ociepleniu ekofibrem poddasza.
Maszyna wykonana z odkurzacza do liści z funkcją rozdrabniania, aby wszystkie bryłki dobrze były rozbite, regulacja mocy aby można było w razie potrzeby transportować wełnę na 1 piętro. Odkurzacz Einhell 150zł, rura do drenażu pełna 80mm 10m po 2zł i jazda. Naprawdę idzie bardzo szybko, wydajność wychodzi taka jak trzeba tzn 40-43kg /m3 na skosy. trochę trudno robi się samemu ,ale do przeskoczenia - trzeba niestety wnieść worki na poddasze i wtedy ma sie pod kontrolą wylot z rury i odkurzacz. Spokojnie podaje wełnę na 5 m wysokości. Wdmuchnąłem ponad tonę materiału i odkurzacz nadal działa sprawnie- kupiłem nowy na gwarancji.

A po co wnosiłeś te worki na poddasze? nie lepsza byłaby po prostu dłuższa rura do transportu? o.O

fotohobby
10-10-2015, 10:55
ale kto by tam materiał podawał ?

zbiglem
21-01-2016, 17:14
Dawno tu nie zagladałem.
Jest rewelacja. Mrozy nadejszły a w domu ciepło.
Oczywiście nie mam porównania jak wyglądało by to z wełna mineralną, ale jej nie cierpię bo strasznie kłuje a chciałem zrobić to sam.
Wnosiłem worki na poddasze bo samemu nie mógłbym kontrolować ilości pobieranego materiału i jednocześnie sprawdzać czy przestrzenie są już dostatecznie wypełnione.
Zdjęcie myślę że niewiele pomoże: rura , odkurzacz, rura i to wszystko. Został mi jeszcze budynek gospodarczy do ocieplenia więc wstawię jakiś filmik , ale na razie złapałem lenia i nic mi się nie chce.

fotohobby
21-01-2016, 17:32
A matriał gdzie kupiłeś i jaki ?
Bo dostępność tego jest słaba, a kilka worków by mi sie przydało dosypać...

St@nley
25-01-2016, 08:02
A matriał gdzie kupiłeś i jaki ?
Bo dostępność tego jest słaba, a kilka worków by mi sie przydało dosypać...

Właśnie mnie też nurtuje to pytanie, bo też bym się tak zabawił zwłaszcza, że u mnie będzie nasyp na powierzchnie płaską i łatwo dostępną.

jaaceek83
26-01-2016, 16:15
Tu można kupić taki do ręcznego zasypu http://www.thermofloc-polska.com/produkty/wypelnienie-podlogowe-thermofloc/
Tylko cena mało atrakcyjna bo na allegro można znaleźć z podobną cena wraz z usługą.

St@nley
28-01-2016, 08:02
Tu można kupić taki do ręcznego zasypu http://www.thermofloc-polska.com/produkty/wypelnienie-podlogowe-thermofloc/
Tylko cena mało atrakcyjna bo na allegro można znaleźć z podobną cena wraz z usługą.

Sam sobie odpowiedziałeś w poście, nie tego szukamy... :)

jaaceek83
28-01-2016, 17:28
Miałem nadziej, że chociaż pomogę osobą takim jak fotohobby co szukają parę worków na dosypkę firma ci nie przyjedzie z taką ilością bo maszyny im się nie opłaca rozkładać. Jak podbije trochę temat to może trafi tu ktoś co wie gdzie kupić celulozę taniej.

fotohobby
28-01-2016, 20:25
Znalazłem tu:
https://wełna-mineralna.pl/fizyczna-postac-welen/granulaty.html

Jest Ekovata i jakaś Werro-wool
Jest też granulat wełny drzewnej ze Steico.

St@nley
29-01-2016, 10:58
Znalazłem tu:
https://wełna-mineralna.pl/fizyczna-postac-welen/granulaty.html

Jest Ekovata i jakaś Werro-wool
Jest też granulat wełny drzewnej ze Steico.

No tak ale nadal ceny są na poziomie opcji z usługa.
Ciekawe gdzie można zakupić sam materiał w jakichś rozsądnych cenach.

fotohobby
29-01-2016, 12:40
Ale przynajmniej nie trzeba kupić palety :)

Kiedyś Ekovata była na Allegro z cenie przystępniejszej. Ale teraz sprzedaż odbywa się chyba tylko do podmiotów wykonawczych.

zajkowski
12-05-2017, 11:00
odnoszę wrażenie że w kwestii granulatu celulozy powstała swego rodzaju zmowa pomiędzy producentami a ograniczonym kręgiem wykonawców.
czy naprawdę nie da się tego materiału zakupić i zainstalować we własnym zakresie mając i tak już wydrenowany po budowie portfel?
Może ktoś jednak przetarł ścieżki podzieli się wiedzą jak ogarnąć ten temat - kupić i wdmuchać we własnym zakresie
Nie jest to przecież jakaś kosmiczna technologia i argumentacja producentów co do szczególnej wiedzy, umiejętności itp wykonawcy jest śmieszna...