PDA

Zobacz pełną wersję : DGP a więźba?



mtsw466
25-01-2011, 22:14
Mam pytanie bo zastanawiam się nad poprowadzeniem instalacji DGP własnoręcznie. Wychodzi mi na to że główna rura biegnąca pionowo na strych prawdopodobnie będzie musiała być oparta w jednym miejscu na krokwi i biec dokładnie między krokwią i membraną dachową ( pierwsza warstwa ocieplenia). Pytanie brzmi czy jest to dopuszczalne i czy krokiew powinna być obłożona blachą? A jeżeli to nie wypali to czy jest możliwość puszczenia ciepłego powietrza poziomym płaskim kanałem niestety w warstwie styropianu o gr 5cm pod posadzką na poddaszu?

KrzysztofLis2
26-01-2011, 07:07
Jak dla mnie jest to niedopuszczalne. Co więcej, puszczanie DGP w warstwie ocieplenia to potworne straty ciepła.

mtsw466
26-01-2011, 08:56
W izolacji między krokfiami byłoby na odcinku zaledwie 1 m, a potem wyjdzie na stryszku. I tak planuje około 30 cm wełny. Ten jeden metr nie wpłynie chyba znacząco na straty. Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo pożarowe i wpływ na membrame dachowa czy nie ulegnie zniszczeniu z czasem. A co kanałami poziomymi izolowanymi w warstwie styropianu pod posadzką na poddaszu?