PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w malowaniu i dodatkach!



Maszewski
26-01-2011, 08:29
Witam
Mieszkanie prezentuje się mniej wiecej tak: niewielkie(okolo 64m), nieustawne, 2-poziomowe usytułowane ostatnim 13 i 14 pietrze budynku, głównym stylem w jakim chciałabym utrzymac mieszkanie jest raczej nowoczesnosc/praktycznosc/prostota. Na dół składa sie : salon z aneksem kuchennym, mała garderoba, łazienka. Góra to 2 pokoje i troszkę większa łazienka. przesylam rzuty. Kuchnia utrzymana w ciemnych kolorach, na podłodze czarne płytki kontrastujące z białymi w salonie (przesyłam wizualizacje kuchni). Ogolnie biało czarna stylizacja, w celu ozywienia wnetrza planujemy zakupienie czerwonego skórzanego wypoczynku i wprowadzenie paru czerwonych elemetów typu zergar. I na tym etapie własciwie skonczyły sie moje pomysly i zostałam ze tak powiem na lodzie, gdyz nie potrafie dobrac teraz do salonu koloru scian, jedynie wiem ze nie chce takich pustych białych scian, sa dosc przygnebiajace. Inną sprawą jest iz pustej sciany jako takiej nie ma. Prosze spojrzeć na rzut dołu, po wejsciu do mieszkania i przejsciu przez przedpokoik mamy: po prawej stronie kuchnie, na wprost duze okna(od podłogi prawie do samego sufitu), po lewej schody( i pod schodami jest kawałek sciany na TV, wypoczynek bedzie na srodku), i za nami wejscie do łazienki i wspomniany przedpokoj. Przestrzen jest dosc otwarta( mam tu na mysle ze przedpokoj i salon to jakby jedno) więc nie wiem kompletnie jak to pomalowac :( Nie wiemy tez, co założyć na okna, ( jak juz wspomniałam mieszkanie jest na 13/14 pietrze wiec pasowało by wykorzystac widok na panorame krakowa:) ) rolety, zaluzje czy moze jakies zasłony? Mieszkanie jest dosyc małe i bardzo rzucaja sie w oczy duze betonowe schody, wiec malujac salon musi to jakos współgrać ze schodami a co za tym idzie z górnym poziomem.
Lecz to dopiero poczatek problemow poniewaz najbardziej nie mozemy sobie poradzic z urządzeniem pokoju. Ma on okolo 8m. Jest to zwykły prostokąt 340x230 Podłoga na całej górze bedzie juz drewniana, konkrtniej egzotyczne drzewo jatoba, w ciemnym kolorze lekko wchodzacym w wisniowa czerwien. W pokoju jedna cała sciana jest przeszklona, co jeszcze bardziej utrudnia umeblowanie pokoju. Meble najpradopodobniej beda z firmy VOX , model Modern w kolorze szarym( mozna je zobaczyc na ich stronie), jednak nie jestem do nich w 100% przekonana, moze ktos widział jakies ładne meble młodziezowe? I tu też pojawiaja sie juz tylko pytania. Jaki kolor pokoju? Moze jakas tapeta? Jaki dywan?Lampa? Nie ukrywam ze jestem naprawde w kropce, nie mam zadnej wizji, a chciałabym zrobić oryginalny pokoj. i bardzo liczę na państwa pomoc.
Pozdrawiam

Venus_m
26-01-2011, 09:35
Odnosnie wizualki kuchni - moje klimaty. Jednak jak na mieszkanie czy nie za duzy bajer macie z sufitem podwieszanym? + ten bardzo gruby obrys kuchni (osobiscie wole bez obrysu). Plyta usytuowana w takim miejscu, ze bedzie niewygodnie gotowac nie wspominajac o braku blatu roboczego. Jezeli kuchnia ma sluzyc tylko do pokazywania odwiedzajacym a nie gotowania to ok nie mam zastrzezen, jezeli nie to przemyslcie to co napisalam wyzej.

Osobiscie wole sciany biale + obraz, niz kolorowe sciany ktore ciezko przemalowac jezeli kolor jest ciemny i intensywny. Zamiast czerwonego wypoczynku proponowalabym np czerwony fotel z innej bajki.

Swoja droga jezeli o czerwieni juz mowimy to obstawialabym kuchnie bialo czarno lub cala czarna a nie w polaczeniu z fornirem. To tylko sugestia :)

Maszewski
26-01-2011, 15:36
Odnosnie wizualki kuchni - moje klimaty. Jednak jak na mieszkanie czy nie za duzy bajer macie z sufitem podwieszanym? + ten bardzo gruby obrys kuchni (osobiscie wole bez obrysu). Plyta usytuowana w takim miejscu, ze bedzie niewygodnie gotowac nie wspominajac o braku blatu roboczego. Jezeli kuchnia ma sluzyc tylko do pokazywania odwiedzajacym a nie gotowania to ok nie mam zastrzezen, jezeli nie to przemyslcie to co napisalam wyzej.

Osobiscie wole sciany biale + obraz, niz kolorowe sciany ktore ciezko przemalowac jezeli kolor jest ciemny i intensywny. Zamiast czerwonego wypoczynku proponowalabym np czerwony fotel z innej bajki.

Swoja droga jezeli o czerwieni juz mowimy to obstawialabym kuchnie bialo czarno lub cala czarna a nie w polaczeniu z fornirem. To tylko sugestia :)

Dziekuje za sugestie, niestety co do kuchni to juz wszysto zatwierdzone, sufity juz podwieszone , kuchnie beda stawiac w przyszłym tyg. Zostałam co do niej troche przegłosowana bo z tym blatem roboczym to naprawde katastrofa bedzie :( aczkolwiek co do reszty to naprade bardzo ładnie wyszło, fornir na wizualizacji nijak ma sie do tego w rzeczywistosci, jak zaloza kuchnie to zrobie zdjecia :)
Mi osobiscie sciany białe nie bardzo sie podobaja dlatego chciałą bym to zmienic, biała + obraz jeszcze by jakos wyglądało ale w tym mieszkaniu nie ma ani kawałka wolnej sciany na obraz, jedynie to na schodach.
Czyli proponujesz zeby kupic czerwony fotel, a wypocznynek ?

Czekam na wiecej wypowiedzi :)
Pozdrawiam

Maszewski
26-01-2011, 15:40
Wklejam rzut góry. Kurcze no to jest chyba nie mozliwe zeby zgrac kolorystycznie przedpokoik -> salon -> schody -> korytarz u góry :( bo to wszystko jest ze sobą powiazane

Venus_m
26-01-2011, 15:49
To moze zacznijmy od podlog, jakie planujesz w "salonie, w kuchni wiem, ze czarna.

Z czerwonym ostroznie, wnetrza ze smakiem powstaja zwykle gdy maja 1-2 fajnie wyeksponowane gadzety.

Prosilabym o pomoc rowniez inne forumowiczki, w takim typowym wykanczaniu i prezentowaniu doboru kolorow niezawodna zawsze byla Joliska :) nie umniejszajac oczywiscie innym, ktorych pominelam.

nicol21
26-01-2011, 16:50
a moze zastanowisz sie nad brazami. wiem, wiem... oklepane, ale beda pasowaly do kuchni. no chyba ze juz kupilas czesc rzeczy i jest na czerwono. bo ta czerwien srednio mi sie widzi z bialym, czarnym i tym brazem. o tyle o ile jeszcze z 2ma pierwszymi kolorami tak [ale taka zgaszona czerwien] to z brazem jakos nie bardzo. braz wprowadzi cieplo do pomieszczenia. zawsze mozesz np na gola sciane kupic naklejke z weluru - bardzo ladnie wyglada i przyjemna w dotyku jest. jesli Ci sie znudzi to zawsze mozesz wyrzucic :D moze jak na naklejke nie sa tanie, ale tez nie sa super drogie. pozatym, latwiej cos bedzie doradzic widzac zdjecia pomieszczenia. no, przynajmniej ja tak mam....

joliska
26-01-2011, 17:59
Czerwony wypoczynek na białej podłodze nie jest dobrym pomysłem - szybko się opatrzy, jeszcze szybciej zacznie męczyć, a zmienić coś będzie trudno :( I na pewno czarno-biało-czerwone wnętrze nie będzie proste... To w gruncie rzeczy trudna do przyjemnego w odbiorze zaaranżowania trójca... Czarno-białą aranżację bardzo łatwo można odmieniać wg potrzeb kilkoma dodatkami (złotem dla ekstrawagancji, żółcią dla doenergetyzowania, czerwienią dla pikanterii itd.) - poduszkami, kloszami abażurów, ceramiką itd.

Zastanówcie się nad:
- białymi płytkami w salonie - to już postanowione?
- czerwona kanapą
- meblami VOX - wolałabym Ikeę

I kilka pytań:
- z czego jest podłoga w przedpokoju na dole
- czym będą obłożone schody?
- czy nie można całej komunikacji górnej zrobić w jatobie?
- jaką macie stolarkę drzwiową - drzwi do garderoby na dole np.

Góra:
- jatoba na podłodze brzmi całkiem dobrze
- pomysł z szarymi meblami ok., ale zob. wyżej ad Vox
- dla kogo ten pokój? płeć, wiek, zainteresowania... Do czerwonej jatoby najlepsze będą stonowane, zimne odcienie - szarości, kolory ziemi itp.
- może shuttersy na okno? Prawdziwe albo zrobione własnoręcznie i pomalowane na wybrany kolor (jak w Dekoratorni:

http://dekoratorniatv.pl/odcinki/265/po/IMG_6360.JPG

Maszewski
26-01-2011, 20:45
Zaczne od tego ze zdjecia zrobie dopiero jutro w godzinach południowych , dzis nie miałam klucza jak byłam w poblizu mieszkania
A co do pytan to po kolei;
-tak, podłoga w salonie jest juz połozona, sa to białe płytki, szczerze to nie wiem czemu jesteście do nich tak zniesmaczeni, mi się podobaja :) ale razem ze scianami to juz za duzo tego białego
-co do mebli to firma raczej nie ma duzego znaczenia dla mnie, byle by ładnie wygladały i były praktyczne, jesli ktos widział jakies ładne meble do pokoju to proszę odrazu wrzucac, napewno się przyda :)
-jak juz mowiłam cały dół ( nie liczac łazienki) to jedna otwarta przestrzen, wiec płtyki w salonie i przedpokoju sa te same, nie odzielalismy tych pomieszczen od siebie w celu przynajmniej optycznego powiekszenia mieszkania, w garderobie tez sa te plytki.
-schody beda drewniane , kazdy stopien od góry ( znalazłam jakies schody w internecie zeby to panstwu zobrazowac, oczywiscie z naszymi maja wspolna tylko stolarke) , drewno bedzie dobrane kolorystycznie mniej wiecej do jatoby z góry oraz do stolarki okiennej równiez z ciemnego drewna na obu poziomach, powinny tez pasowac do forniru w kuchni.
-tak cała komunikacja górna jest w jatobie, oprocz łazienki oczywiscie
-drzwi wewnetrzne sa juz zamowione do kazdego pomieszczenia oprocz własnie tej garderoby na dole ( tam nie mamy pomyslu jakie zamontowac :S, przesówne nie wejda, a zwykłe otwierane to beda zajmowaly chyba za duzo miejsca poza tym jakos tak mi do garderoby nie pasuja zabardzo), do łazienki na dole drzwi beda laminowane czarno-biale ozdobne, masywne, a na górnym poziomie beda w kolorze tez moze troche wpadajacym w czerwien cos w sumie podobnego do tej jatoby z tym ze do pokojów beda z takimi poprzecznymi szybkami a do łazienki z jedna podłuzna szyba z góry do dołu.
-a pokoj z ktorym mamy najwiekszy problem bedzie dla syna, moze ja w ogole opowiem o co chodzi w calym tym zamieszaniu: otoz syn dostal sie na uczelnie w krakowie i stad cale to mieszkanie, poprostu zamiast wynajmowac przez iles tam lat postanowilismy kupic :) byc moze powinnam napisac o tym wczesniej gdyz moze to byc dosc istotne, ze mieszkanie bedzie dla 2 osob, a własciwie to moze powinnam napisac 2 studentow bo to chyba znaczna roznica :) tak wiec wracajac do pokoju bedzie on zamieszkany przez chlopaka w wieku 20+, co do zainteresowan to napewno lubi motocykle, pilke nozna i komputery ;p
- z shuttersami to moze nie byc taki glupi pomysl, tylko nigdy nie mialam z nimi do czynienia i nie wiem za bardzo na jakiej zasadzie one działaja, tzn mozna je jakos szybko zwinac, tudziez złozyc? tak zeby znow miec czyste pole widzenia?

joliska
26-01-2011, 20:56
Shuttersy można przesuwać.
Szare Leksviki ma Ikea.
Drzwi do garderoby - składane będą optymalne.

Skoro mieszkanie dla studentów, to może syna zapytaj o kolory? Po pierwszym poście odniosłam wrażenie, że to pokój dla dziecka :) Do czerwonawej podłogi kolory ziemi i szarości będą ok. - byle to były zimne odcienie.
Niepokojąco brzmią opisy drzwi - nie boisz się, że będzie zbyt dosłownie, zbyt czarno-biało? Ściany można szybko przemalować, a drzwi zostaną...
Open-space pomalowałabym na jakiś odcień szarości, greige lub burą oliwkę. Kanapy szare, akcenty kolorowe i będzie całkiem całkiem.

Maszewski
26-01-2011, 21:53
Nie drzwi sie nie boje ;) nawet po przemalowaniu scian zawsze beda pasowaly do podlogi :) co do kolorow to syn tez nie ma zadnej wizji, juz to pare razy konsultowalismy i jak widac nie wiele z tego wyszlo.
A co myslicie o farbach Magnat Style? Moze by jakos wmieszac je na niektorych scianach?
Szczerze mowiac chciała bym zrobic w tym mieszkaniu cos bardzo oryginalnego i byc moze hmm.... szalonego :) a nie zeby bylo tak monotonnie i jednolicie. Ludzie piszcie nawet najdziwniejsze pomysly jakie przyjda wam fo glowy :)
Wielkie dzieki
Pozdrawiam

Meble Leksvik z Ikeii o ktorych Pani mowil, jakos nie bardzo przypadly nam do gustu, wiec jak narazie zostaje chyba caly czas ten vox modern. Chyba ze jeszcze jakies propozycje?
A czy czerwone nawet dosc ciemno czerwone sciany w tym pokoju by nie pasowaly? I do tego jakas tapete np i te szare meble.

duś
27-01-2011, 00:54
nie wiem czy dobrze rozumiem rzuty, ale jeśli schody są wzdłuż 1 ze ścian, to całkiem fajna opcja byłoby podkreślenie ich oraz tej ściany jakas bajerancka tapeta (nie fototapeta). u siebie przy kuchni w podobnych kolorach mam granatowa, zestawienie uważam za świetne wiec za czymś takim będę kibicować, ale tak naprawdę - każda tapeta o zdecydowanym, dosyć wyazistym wzirze czy fakturze będzie ciekawym tłem. no i nic nie stoi na przeszkodzie, zeby taka dekoracje powtorzyc na pietrze - nie wuem czy sie da u was - ale fajnie by bylo gdyby sie udalo sprawic wrazenie, ze najpierw byla rapeta, a potem schody
oczywiscie wybór takiego rozwiązania pociąga konieczność bardziej stonowanej reszty ścian. z moim granatem zastawilam popielata szarosc. w szarosc poszlabym tez jeśli chodzi o wypoczynek, tylko oczywiscie w nieco innym odcieniu

Maszewski
27-01-2011, 21:37
Witam
Dodaje zdjecia, sa bardzo niewyrazne i malo mozna z nich sie dowiedziec, ale wklejam, moze jednak komus cos pomoga :) A moze wy mi :) Bo do jutro musze zdecydowac o kolorach i meblach, przychodzi stolarz. Takze piszcie wszystko co przychodzi wam na mysl, jakies ciekawe meble pod tv, do przedpokoju, do pokoju wszystko :)
Pozdrawiam

Maszewski
27-01-2011, 21:38
Jeszcze te dwa

duś
27-01-2011, 23:20
zdecydowanie podtrzymuję propozycję, by ścianę okleić fajną tapetka o nowoczenym wzorze i mocnym kolorze, a pozostałe ściany - coś stonowanego. zdecydowany kolor, to poza moim obecnie ukochanym granatem np. śliwka czy jakaś oliwka ciemna. w zasadzie cokolwiek - będzie się ładnie komponowało i z jasną (dół) i z ciemną (góra) podłogą. piękne mieszkanie, cudne widoki i fajny układ.

joliska
28-01-2011, 07:01
:yes:

I wybijcie sobie z głowy czerwony wypoczynek - będzie wyglądał ordynarnie, wybacz :oops:

Na meble pomysłu nie mam - VOX Modern mnie się nie podoba: jest wizualnie ciężki i niezbyt ładny ...

duś
28-01-2011, 07:57
zgadzam sie, w starciu vox vs ikea wygrywa ikea. te voxy to takie trochę "dla starych ludzi" (sorry wszystkim) a przecież tam ma młody człowiek mieszkać

Maszewski
28-01-2011, 12:33
Nam tez sie tak srednio podobaja, ale na internecie nie ma mozemy znalesc nic ciekawszego :(
Moze ktos ma jeszcze jakies inne propozycje

Venus_m
28-01-2011, 12:47
Wypoczynku mozna poszukac na stronie sits.pl - naprawde ladne, nowoczesne, proste i chyba chwalone za niezbyt wygorowana cene (z autopsji tego nie wiem).

Meble to zawsze mozna zamowic albo u stolarza albo u firm ktore robia meble na wymiar z plyt. Ja bym u was widziala jakas zwarta scianke z takim jakby panelem na tv i np z listwami aluminiowymi, ktore pozwalaja na przesuwanie polek :)

Moze rozwazylibyscie balustrade schodowa nie taka fikusna a np szklana? :)

Maszewski
28-01-2011, 13:17
Tak własnie dzisiaj wieczorem przyjezdza stolarz i bede musiala mu pokazac gdzie chce jakie meble, wiec do godz 18 musze juz wszystko wiedziec, moze on tez cos doradzi. Tylko problem w tym ze nie bardzo wiem jak te meble mialy by wygladac dlatego prosze o jakies propozycje.
Balustrada jest juz zamowiona, nie bedzie szklana ale tez ladna :)
A co byscie powiedzieli na taki obmlowanie scian wokol okien na czerwono jak na zdjeciu?

Maszewski
28-01-2011, 13:37
Albo znalazlam teraz ciekawy kolor w kolekcji magnat style.
http://www.magnatfarby.pl/inspiracje/galeria-wnetrz/magnat-style/galeria,19.html
Topierwsze zdjecie, i patrzcie na ta sciane na ktorej jest obraz z tymi sloniami. Cos podchodzace pod beż.
Co o tym myslicie?

duś
28-01-2011, 14:14
kanapę sits.pl polecam ogromnie. użytkukę swoją od 2 tygodni i ja najchętniej bym z niej nie schodziła :D
uważam że cenowo jest przystępna. oczywiście to zależy od wielkości, wybranych nóżek, wnętrza i obicia, ale mój kolos wyszedł taniej niż wszystko, co widziałam na ekspozycjach (a ponieważ sklep, w którym zamawiałam trochę dał d z terminem dostawy, to w sumie obniżyli mi cenę o 1,5 k hehe więc szafka pod rtv pewnie pojawi się szybciej niż przewidywaliśmy)

Maszewski
28-01-2011, 23:23
Witam wypoczynek juz wybralismy, z firmy bugajski. Najprawdopodobniej w kolorze bialym wpadjacym w kremowy. Teraz pasuje wybrac jakis dywanik maly pod ławę, i lampy wszedzie, a to dopiero moja pieta achillesowa :( No sami powiedzcie jakie fajne lampy by pasowaly do takiego wystroju? Do salonu, do przedpokoju, na schody i u góry, w przedpokoju i pokojach tez nic nie mamy jeszcze.
Piszcie tez inne propozycje kolorow scian :) dół -> schody -> góra -> pokoj.
Licze na was
Pozdrawiam

duś
28-01-2011, 23:34
z tymi lampami to ty sie nie zapedzaj - jak wnętrza nabiorą kształtu to wtedy urodzi ci sie jakiś pomysł. to w końcu dodatki, łatwiej je podporządkować niż do 1 elementu dopasowywać resztę

joliska
29-01-2011, 07:17
Maszewski, pokaż tę kanapę...
I uważajcie na tapicerkę - jeśli coś na wzorniku wygląda na biel wpadająca w krem, na dużej powierzchni - a u Was dodatkowo na białej podłodze - może się okazać kremem wpadającym w żółć :(

Z lampami, jak pisze Duś, poczekaj, aż staną kanapa i meble. Panowie mogą pomieszkać chwilę z designerskim oświetleniem w postaci żarówek ;)

Kolory - zimne odcienie na schody i górę, z kolorem ścian na dole poczekałabym aż stanie kanapa. Wiem, to potrwa, ale ten łamany kolor może nie wyglądać dobrze na tle wybranego teraz koloru :(

Maszewski
29-01-2011, 09:30
Dobrze w takim razie poczekam z lampami jeszcze chwile.
A jakie macie na mysli zimne kolory, bo granatowy jakos mi sie nie widzi za bardzo, a tez nie chce calego mieszkania na szaro malowac.
Juz wklejam zdjecie wypoczynku z bugajskiego, przemawia za nim to ze ma funkcje spania!, i takie drewniane podnozki ktore by pasowaly do forniru w kuchni jak i do ławy( ktora najprawdopodobniej bedzie taka drewniana, niska kwadratowa). Kolorem sie nie przejmuje, jesli ma byc bialy to bedzie bialy, obic jest do wyboru setki :)
Wczesniej mielismy tez do wyboru ten czarny wyoczynek, ktory z wygladu mi sie bardziej podoba, ale niestety nie ma w nim opcji spania, i prawdopodobnie bedzie mniej wygodny. W sumie to jeszcze nie zamowilismy wypocznku wiec jesli uwazacie ze powinnam wziac ten drugi to piszcie, jeszcze to przemysle :)

duś
29-01-2011, 11:13
czy kolor jest ciepły czy zimny nie przesadza barwa. są zimne zolcie tak jak są ciepłe oberzyny

Maszewski
29-01-2011, 19:53
A myslicie ze do tej podłogi u góry ( przypominam jatoba - drewno wpadajace w czerwien) pasowala by ciemniejsza zielen ? Np cos takiego do pokoju www.artstore.pl/wp-content/gfx/naklejki-na-scianie5.jpg
A na korytazu i schodach bym widziala taki czerwony ciemny zacierany. Tylko ze patrzac z dolu by to chyba tak srednio wygladalo.

duś
29-01-2011, 20:52
wybralabym coś trochę ciemnuejszego, ale w ogóle - tak (przy takiej trwającego zieleni obawialabym sie ze z jatoby wyjdzie czerwień)

Maszewski
29-01-2011, 21:29
A to zle ze bylaby czerwien? Tak mysle ze to moglo by fajnie wyjsc, gdyby cale mieszkanie bylo takie czarno-bialo-szare i ogolnie ciemne , a w tym jednym pokoju tak bardziej... kolorowo :)
Cos tu male poruszenie ogolnie, ludzie.. aktywniej, aktywniej :D
Pozdrawiam

duś
29-01-2011, 21:37
to juz kwestia efektu jaki zamierzasz osiągnąć. ja czerwonawych podłóg nie lubię, u siebie tez mam ciemna ale poszłam zdecydowanie w czekoladę. pewnie dlatego unikalabym wszystkiego co podkreślił czerwień

joliska
30-01-2011, 10:06
A to zle ze bylaby czerwien? Tak mysle ze to moglo by fajnie wyjsc, gdyby cale mieszkanie bylo takie czarno-bialo-szare i ogolnie ciemne , a w tym jednym pokoju tak bardziej... kolorowo :)

Można by próbować, ale podłoga na dole to storpeduje :)

Maszewski
30-01-2011, 15:56
A jaki by ten pokoj mial zwiazek z dolem ?