PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pozwoleniem na budowe



KamilR83
26-01-2011, 08:36
Witam
Mam następujący problem. Mój ojciec przepisał działkę na moją osobe, na działkę było wydanie pozwolenie na budowe domu który sam wybrałem. Wszystko było by w porządku gdyby nie mój sąsiad z naprzeciwka od którego miałem mieć pociągniętą wode, wcześniej jak mój Ojciec starał sie o pozwolenie na budowę zgodził się teraz natomiast jak miałem dokonać zmiany inwestora w starostwie zarządali odemnie znowu zgody sąsiada.... jednak sąsiad zarządał odemnie że tak powiem zadość uczynienia 30 tys zł. Wg mnie jest to cena zbyt wygórowana, znalazłem inną możliwość podpięcia się pod wodociąg ( około 130 m wodociągu) uzyskałem już nawet zgody właścicieli działek przez których ma dany wodociąg przechodzić (za darmo). Złożyłem w gminie prośbę o wydanie nowych warunków zabudowy ( zgodzili się żebym podłączył się do tego innego wodociągu i powiedzieli że wydadzą takie warunki techniczne).
Pytania są takie:
Czy moge dokonać takiej zmiany w pozwoleniu na budowę nie będąc inwestorem ale będąc właścicielem?? Zmina inwestora nie wchodzi w grę (sąsiad)
Czy jeśli nowe przyłącze wodociągowe znajduje się lekko za mapką do celów projektowych to muszę robić od nowa plan zagospodarowania działki??? Czy może wystarczy mapka uzupełniająca, jest wogóle taka możliwość??
Błagam o pomoc:/

malinka0501
26-01-2011, 20:25
Ja się dołączę do pytania:
Witam. Posiadam działkę na, której nie ma MPZP więc trzeba złożyć wniosek o wydanie warunków. Jest jeden mały problem, gdyż urząd wycofał wniosek, gdyż nie była ustanowiona notarialnie służebność do drogi dojazdowej. Droga składa się z 3 działek w tym do jednej została już ustalona służebność. Dwie pozostałe zostają w zawieszeniu, gdyż teściowa robi z teściem podział majątku i adwokat doradził, aby na razie się wstrzymać, a wiadomo jak takie sprawy długo trwają. Dodam, że oboje się zgadzają na na ustanowienie służebności. Czy urzędowi w związku z powyższą sytuacją nie wystarczy ich oświadczenie zgoda, gdyż cała rodzina z tej drogi korzysta i nie ma ustanowionej służebności, bo gdy się budowali wystarczyła ich zgoda. A może w takiej sytuacji jest możliwość wybudowania budynku gospodarczego niby na narzędzia, który i tak będzie trzeba wybudować, gdyż jest to siedlisko do czasu, aż sprawy sie uregulują i bedę mogła wybudować dom.
est jeszcze jedna opcja tylko nie wiem, czy do zrealizowania. Rodzice mają dosyć spora działkę na której stoi dom plus dwa budynki gospodarcze. W MPZP działaka jest przeznaczona pod usługi. W urzędzie powiedzieli, że domu mieszkalnego nie można wybudować. W związku z tym, czy można całkowicie wyremontować jeden z budynków gospodarczych i tymczasowo przeznaczyć je na mieszkanie. Budynek gospodarczy ma wymiary 5x10 i jest do rozbiórki.
Dodam, iż bardzo mi zależy na własnym kącie.