PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawna izolacja pozioma piwnicy



giovaniiii
26-01-2011, 11:55
Problem dotyczy izolacji poziomej podłogi w piwnicy.

Budowa odbywała się w zeszłym roku.

Na ten moment izolacja piwnicy pozioma wygląda następująco:
Ława dwukrotnie pomalowana dysperbitem, na to dwie warstwy papy termozgrzewalnej pod ścianami.

W środku piwnicy wylany jest chudziak z betonu B15 i nie mam jeszcze żadnej izolacji

Po roztopach na początku stycznia pod pomiędzy ławą a papą tylko w jednym miejscu pojawiła się woda. (przecieka do środka około 2-3 litry na godzinę).
Ściany są suche.
Jak to dobrze zaizolować żeby nie narobić sobie później niepotrzebnej roboty?
Wystarczy papa termozgrzewalna jako kontynuacja poziomej izolacji czy coś innego,? lub może na podłogę i papę, która leży na ławie dać coś w stylu:
IZOHAN IZOBUD PENETRATOR G7, Superflex 10 ... i dopiero na to papa termozgrzewalana ? Jak zachowa się taka masa po podgrzaniu tego palnikiem i położeniu na to papy ?


pozostała izolacja:
ścian: Desperbit jako podkład, Masa Superflex 10 dwa razy , przy łączeniu izolacji poziomej z papy z izolacją ścian dałem dodatkowo włókno szklane. Na to izolacja termiczna styropian XPS łączony na pióro wpust.

Mam też drenaż opaskowy na poziomie ław. Działa poprawnie. Woda cały czas (w tym momencie) leci z niego.
Grunt Gliniasty. Dziłka na skarpie. Wody gruntowe 8m pod ziemią.


Z góry dziękuje za pomoc.

giovaniiii
05-02-2011, 17:43
ktoś pomoże ? :( ?

zibik_eng
05-02-2011, 19:35
ktoś pomoże ? :( ?

Przyoszczędziłeś na projekcie, adaptacji do warunków lokalnych albo posłuchałeś fuszerów którym nie chciało się robić pełnego wykopu i wymiany grunty to masz co masz....
Grunty gliniaste nazywane są wysadzinowymi właśnie z tego powodu, który zaobserwowałeś na swojej posadzce.

Co robić? Rozkuć posadzkę, wybrać szajs tj glinę - zasypać piachem i zagęścić warstwami... tak jak powinno się to robić.

PS. Oszczędności zawsze drogo kosztują

giovaniiii
05-02-2011, 19:59
Dziękuje za zainteresowanie.

Tego żeby ławy były w pełnych szalunkach plus chudziak pod ławami to dopilnowałem. Zresztą każdy etap budowy był robiony wg moich i kierownika zaleceń bez żadnych kompromisów.

Przestrzeń w środku między ławą a podłogą piaskiem była zasypana i zagęszczona. Chudziak pod podłogę 10cm gruby był B15 z gruszki lany.

Na potwierdzenie kilka zdjęć z tego etapu budowy:
http://www.mojalilia.mojabudowa.pl/?page=6

Jeden błąd na pewno popełniłem przy zakopywaniu wykopu. Tuż przy domu kazałem zakopywać piaskiem a dalej gliną. Przy dużym wykopie nie było to realne. Jak Sypał glinę to częściowo zasypywało się przy domu gliną. Jak piaskiem to ten piasek też nie tak ładnie chciał się przy murach trzymać. Wyszła więc taka mieszanka. Chyba trzeba będzie na wiosnę małą koparką przy samych murach odkopać dodatkowo dołożę folie kubełkową na wierzch i zasypię żwirkiem. Powinno to poprawić szybkość spływania wody do drenażu.