PDA

Zobacz pełną wersję : SSO i co dalej, jakie prace?



zientas
26-01-2011, 20:54
Witam,
Zbliża się koniec prac doprowadzających SSO do finalizacji.
Już mam przeprowadzone rozmowy dotyczące okien, będą montowane pod koniec lutego.
moje pytanie i co dalej i w jakiej kolejności, czy całymi etapami czy partiami.
Zakładam po montarzu okien zrobić reku
potem elektrykę i alarmy wewnątrz.
kolejne prace to tynki czy hydraulika i podłogi (ogrzewanie podłogowe po całości) nie chcę aby tynkarze biegali po rurkach.
a może ocieolenie stropu.
chcę to tak zgrać aby budowa nie miała porzestojów tzn. tak organizować ekipy aby jedna drugiej n ie przeszkadzała a za razem jedna nie niszczyła pracy drugiej.
proszę o poradę
tomasz

mariobros35
26-01-2011, 20:59
Witam panie Tomku więc po oknach i reku elektryka potem tynkowanie potem instalacja wod-kan i c.o i dopiero po rozłożeniu podłogówki wylewanie podłóg i dalsze prace wykończeniowe

MORHOT
26-01-2011, 21:10
Ja to sobie tak poukładałem:

SSO
Okna + dzrzwi
Kanalizacja wewnętrzna
Rozprowadzenie kanałów wentylacji mechanicznej (w ścianach)
Instalacja wodna + osadzenie skrzynek rozdzielaczy + pion CO
Instalacja elektryczna - ściany + sufity
Instalacja alarmowa
TYNKI
Izolacja pozioma podłogi
10 cm styropianu
pozioma instalacja wodna
pozioma instalacja elektryczna
10 cm styropnianu
folia pod podłogówkę
rozłożenie podłogówki
WYLEWKI

Moim zdaniem optymalnie - od najgrubszych, do najcieńszych instalacji.
Jedyny problem to pofragmentowanie pracy hydraulika na 3 etapy a elektryka na 2, ale wszystko się da dogadać :-D

fuzja
27-01-2011, 20:13
Ja to po założeniu okien pierwsze co zrobię to alarm. A później w spokoju resztę. Może nawet równocześnie z alarmem jakiś wstępny monitoring. Tak żeby spać spokojniej.

cyma2704
28-01-2011, 14:13
Zdecydowanie alarm założyłam jeszcze przed tynkami, bo żule szukali źródła finansowania swoich potrzeb na mojej budowie. Jednak okna wymyśliłam po tynkach, żeby łatwiej suszyć, a przede wszystkim uniknąć nerwów , że mi je porysują. Zdecydowanie ten wariant się sprawdził (miałam "okna zastępcze").