PDA

Zobacz pełną wersję : STYRMANN - opinie



MarcinWk
26-01-2011, 23:06
Witam

Czy ktoś spotkał się z styropianem STYRMANN. Zastanawiam się czy jest sens oszczędzania i czy warto kupować ten produkt?

Pozdrawiam
Marcin

adam2007
16-02-2011, 09:01
Witam

Czy ktoś spotkał się z styropianem STYRMANN. Zastanawiam się czy jest sens oszczędzania i czy warto kupować ten produkt?

Pozdrawiam
Marcin



Witam,

Ja ocieplałem dom tym styropianem. Fachowcy nie narzekali na niego jakoś. Ma certyfikaty i inne atesty wiec myśle ,ze zły nie jest.

bizon_3
16-02-2011, 12:39
Ja także mam elewację wykonaną tym styropianem. Jakość materiału ok, cena też była dobra, kiepsko z samą dystrybucją.
Kupowałem na allegro w firmie Styrnet (dystrybutor Styrmanna)
Zamówiłem u nich styropian na cały dom ponad 30m3 - 15 cm z felcem, dodatkowo kilka paczek 4 i 5 oraz klej i siatkę.
Zapomnieli dowieść siatki i pomylili ilości 4 i 5 -ki. Zadzwoniłem do działu dystrybucji, a wielce obrażona pani ze Styrmanna stwierdziła, że na razie nikt nie jedzie w moją stronę, a samochodu dla głupiej siatki nie będą wysyłać. Miałem poczekać tydzień może dwa!!. Szkoda tylko, że ekipę miałem już na budowie :).
Poczułem się jak w PRL-u, klient nie musi być zadowolony bo już zapłacił. Dlatego nie chciało mi się interweniować w sprawie pomylonego styropianu, bo i tak by to nic nie dało, a do szanownej pani dystrybutorki nie docierały żadne argumenty.

Wybór należy do ciebie :)

atsyrut
22-09-2011, 13:26
Witam

Czy ktoś spotkał się z styropianem STYRMANN. Zastanawiam się czy jest sens oszczędzania i czy warto kupować ten produkt?

Pozdrawiam
Marcin

Witaj,

Ja dopiero szukam styropianu na ocieplenie i znalałzem ta firmę i ich fabrykę 20 km od siebie. Zadzwoniłem i miła Pani poinformowała mnie o wszytkim, z cennikiem itp. z transportem jest problem - muszą uzbierać kilka zmówień i wiozą.... ale ekipa nie będzie czekać. Sam chciałem pojechać i okazało sie ze godzimy pracy to od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 - soboty mają wolnę.. także stare dobre czasy :) Jak nie weźmiesz urlopu to nic nie załatwisz...
a wydawałoby się ze jak mają sklep firmowy przy fabryce - to będzie trochę dłużej czynny...

trzepi
29-09-2015, 20:07
Witam,

Ja ocieplałem dom tym styropianem. Fachowcy nie narzekali na niego jakoś. Ma certyfikaty i inne atesty wiec myśle ,ze zły nie jest.

A czy brales tez od nich kleje ?
Ekipa nie narzekala?
Bo zastanawiam sie nad Styrmanen ..... nie bo jest najtanszy tylko bo karta techniczna pokazuje ze calkiem ma dobre parametry na tle drozszej konkurencji

Ktos moze sie dolaczyc do dyskusji? ;)

bolek1
29-09-2015, 20:49
jaką masz różnicę w cenie?
napiszę Ci swoje doświadczenie: wizualnie porównując do styropianu innej firmy bardzo polecanej na forum z nazwą na K to wypada blado. Blado i to dosłownie bo w styropianie o lambdzie 0,031 ilość białych granulek polistyrenu jest dużo większa niż w teoretycznie takim samym ( lambda 0,031) z firmy na K. Na pewno jest to związane z mniejszą ilością grafitowych granulek przeznaczonych do spieniania a co za tym idzie skoro wizualnie stwierdziłem, że ma znacząco mniej grafitowych granulek niż ten z firmy na K to teoretyczne parametry Styrmann można wsadzić między bajki...
W moim przypadku różnica w cenie obu produktów była nieznaczna (Styrrman delikatnie tańszy) ale stwierdziłem, że jeśli nawet dopłacę 500 zł to wolę mieć pewność, że będę bliżej tej lambdy deklarowanej. Dlatego na garaż wziąłem styrmann ale już na chałupę ten drugi.
Jeśli różnicę w cenie będziesz miał dużą (w odczuciu swojego portfela) na korzyść styrmann to bierz oczywiście styrmann.
Istnieje jeszcze taka możliwość że styrmann dał mi styro 0,033 ale ofoliowany jako 0,031 i dlatego taka różnica wizualna była.

doktorant
30-09-2015, 08:19
"STYRMANN sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu z siedzibą w Warszawie doszły do porozumienia kończącego sądowy spór dotyczący zgodności rzeczywistych właściwości użytkowych płyt styropianowych STYRMANN sp. z o.o. z wartościami zadeklarowanymi przez tego Producenta. W rezultacie zawartej ugody STYRMANN sp. z o.o. przystąpi do Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu oraz do Programu Gwarancji Jakości Styropianu „Gwarantowany Styropian” oraz podejmie działania na rzecz realizacji celów Stowarzyszenia i Programu"
warto wejśc na strone gwarantowany styropian i sprawdzić jak powinno się wybrac styropian.
Odnośnie Styrmanna, to jest oświadczenie na stronie gwarantowany styropian.