PDA

Zobacz pełną wersję : Złaczki skręcane do rury wavin.



bladyy78
27-01-2011, 13:02
Mam pytanie czy rury wavin można połączyć złączka skrętną innej firmy czy tylko te rury można zaprasowywać. Bo muszę podciągnąć kawałek rury o średnicy 25mm ale nie mam zaciskarki a w skepie w której sprzedają taka rurę nie wyporządzając takiego sprzętu. I mam teraz dylemat.

dzabij
27-01-2011, 13:34
Podobno wszystko co idzie do zamurowania / zabetonowania powinno być zaprasowywane.

Ja łączyłem rurę Wavina na złączki skręcane (choćby w szafkach z rozdzielaczami), w sklepie w którym kupowalem "graty" były złączki pex 25<-> 3/4" GZ Być może są też Pex25/pex25, aczkolwiek takich nie widziałem

Pozdrawiam

Dawid

plamiak
27-01-2011, 13:48
Pasują złączki innych firm - chińśkie również. Tylko nie dawaj skręcanych w podłodze.

Kazik123
27-01-2011, 13:49
Ja łączyłem rury Wavina ze złączkami skrętnymi Nibco, ale też przy rozdzielaczu. Trochę strach skręcić i zalać czy obudować (przynajmniej ja bym się bał). Czekaj na opinie specjalistów.

bladyy78
27-01-2011, 18:15
Nie skręcam złączek w podłodze, potrzebuje podłączyć rozdzielacz do rury zasilającej. Wszystko będzie na wierzku i będzie do tego dostęp. Pytam dlatego czy pasują inne złączki bo z tego co wiem to wavin produkuje tylko złączki zaprasowywane. Nie wszystkie rury da się podłączyć złączkami skręcanymi np. rura kan-therm występuje o średnicy 26 a nie 25mm i na nią nie da rady nałożyć złączki skręcanej innego producenta. Ale z tego co piszecie to do rur wavin pasują złączki innych producentów.

plamiak
27-01-2011, 20:01
Ja zastosowałem rury zarówno Kisana (ma ofertę złączek skręcanych) jak i Wavina - znalazłem taniej. Zresztą w hurtowniach na hasło "złączka na pexa 16-stkę" nikt nie pyta na jakie to ma być rury.

Kazik123
31-01-2011, 07:22
Zgadza się, powinna każda pasować. Ostatnio kupowałem złączkę na allegro firmy "no name" i ładnie się wpasowała.