PDA

Zobacz pełną wersję : Bank BGŻ kto ma doświadczenie.



joint32
27-01-2011, 19:02
Witam buduję dom i mam kredyt hipoteczny w BGŻ,mam pytania do budujących z tym bankiem:
- czy podczas odbioru poszczególnych etapów bardzo się czepiają szczegółów?
-czy po zakończeniu i odbiorze robią jakieś inspekcje?
-czy po zakończeniu jak np. chcę dobudować sobie garaż i zaadaptować poddasze za swoje to muszę pytać o zgodę bank?

michalsiak
27-01-2011, 22:19
mam kredyt w BGŻ więc co nieco mogę powiedzieć.

U mnie było tak że robiłem kosztorys i wpisywałem co w poszczególnych etapach ma być zrobione. Formularz mają raczej mało szczegółowy, w każdym razie powinieneś mieć mniej więcej to co sobie w kosztorysie założyłeś, do tego o ile pamiętam kierownik budowy chyba też podpisywał każdy etap.
Miałem inspekcję na budowie przed wypłatą kolejnej transzy ale była to pani oderwana od okienka która w ciągu pięciu minut przeszła cały dom zrobiła fotki i raczej było to na zasadzie że faktycznie budujesz dom za ich pieniądze a nie kupiłeś sobie AUDI Q7 :-)

pozdrawiam

michalsiak

joint32
28-01-2011, 13:14
No to trochę jestem spokojny,a jak wygląda sprawa z fakturami bo muszą być na 60% liczy się do tego robocizna tzn. faktura od murarza i co jak by mi trochę zabrakło do tych 60%.

michalsiak
28-01-2011, 21:30
liczy się każda faktura. Z tego co pamiętam u nas było tak że jeżeli się wykażesz fakturami powyżej iluś tam procent wartości transzy (nie pamiętam ile) to nie było inspekcji na budowie.

michalsiak

joint32
29-01-2011, 10:38
A jak jest z późniejszymi przeróbkami dobudowami domu po zakończeniu budowy ,trzeba pytać bank o zgodę czy mogę sobie robić?

futuris
29-01-2011, 22:43
No to trochę jestem spokojny,a jak wygląda sprawa z fakturami bo muszą być na 60% liczy się do tego robocizna tzn. faktura od murarza i co jak by mi trochę zabrakło do tych 60%.

nie musi być 60%, jak nie ma to jest po prostu "inspekcja" ze strony banku (formalność) przed wypłatą następnej transzy, koszt chyba 100 zł (tak mi powiedzieli przynajmniej w oddziale, w którym brałem kredyt)

joint32
02-02-2011, 13:59
A czy rok albo później od zakończenia budowy robią jakieś inspekcje,bo w umowie jest zapis ,że muszę im udostępnić dom do inspekcji?