PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany w pozwoleniu na budowe



KamilR83
28-01-2011, 07:24
Jeśli jestem właścicielem działki na którą jest wydane pozwolenie na budowe (inwestorem jest moj ojciec) to czy mogę zrobić w tym pozwoleniu jakiekolwiek zmiany ???

mikolayi
28-01-2011, 08:31
Ty nie. Ojciec tak. W jego imieniu mozesz ty, jeśli udzieli Ci pełnomocnictwa

KamilR83
28-01-2011, 08:49
A co jeśli warunki zabudowy wg których chciałem właśnie dokonać tych zmian są wydane na mnie ??? bedzie mógł moj Ojciec na podstawie ich zmienic te pozwolenie?? chodzi o szerokość budynku. Bo z tego co pamiętam to chyba warunki zabudowy dotyczą działki a nie konkretnej osoby.

sSiwy12
28-01-2011, 09:01
Jest to zmiana istotna – bo tak ją zakwalifikuje projektant, a w związku z tym, praktycznie, od nowa procedura otrzymania pozwolenia na budowę – o ile będzie to zgodne z wydanymi warunkami zabudowy lub MPZP.

Warunki dotyczą działki, ale są wydane na konkretną osobę, która na ich podstawie otrzymała PnB.
Możliwa jest cesja WZ i (lub) PnB na inną osobę.

Stroną jest tylko „właściciel” WZ lub (i) PnB.

KamilR83
28-01-2011, 12:58
Niestety cesji PnB nie moge zrobić:/ sąsiad zarządał odemnie tym razem 30 tys. za podłączenie się do wodociągu. A nowe warunki zabudowy bede mial wydane na podłączenie się z innego źródła (ta zmiana tez bedzie naniesiona na plan zagospodarowania i wykonany poraz kolejny projekt podłaczenia wodociągowego). W poniedzialek lece do starostwa i zobaczymy jak oni mi pomogą ... bo mam nadzieje ze pomogą:/

mikolayi
28-01-2011, 14:07
sSiwy, wysłałem Ci PW