PDA

Zobacz pełną wersję : DGP czy PW do ogrzewania olejowego??



mmaciejkk
28-01-2011, 10:33
Witam. Ogrzewanie jak w tytule i co do tego dodać????????? Ogrzewanie mieszane, bo i kaloryfery i podłogówka. Może ktoś ma doświadczenia lub informacje jak te sposoby ogrzewania współpracują ze sobą.
Tak naprawdę to chodzi o oszczędności, ale nie mówię o ogromnych, gdyż kominek rozpalany będzie tylko może przez pół miesiąca, a reszta z pieca, gdyż w domu jesteśmy dopiero po południu lub wieczorem.
Jeśli chodzi o DGP to fajnie gdyż bardzo szybko mogę ogrzać pomieszczenia i mimo iż piec będzie chodził to kaloryfery chyba będą zimne, gdyż mamy termostaty. Niestety podłogówka cały czas z pieca.
Natomiast PW chcę wpiąć na powrót CO do pieca i myślę, że piec nie będzie się załączał gdyż na powrocie będzie ciepła woda.
A DGP tylko z wentylatorem. Dodam, że domek ma 104 m użytkowe.
Pozdrawiam

compi
28-01-2011, 17:12
Poszukaj na forum tego typu dyskusji. Podłogówka to generalnie ogrzewanie niskotemperaturowe. Maks na rurce to 50 stopni, ale tego się nie praktykuje. Grzejniki jeśli mają być gorące to już większa rozbudowa systemu itd. Ja mam montaż w przyszłym tygodniu kotłowni. Również olej, z podłogówką, ale na całości. Początkowo też chciałem kaloryfery w sypialniach, ale odpuściłem. Większość użytkowników podłogówki żałuje takiej decyzji. W łazienkach grzejniki zamontuję ,ale z grzałkami elektrycznymi. DGP też z wentylem na maksymalną możliwą ilość pomieszczeń. CWU będę miał z pompy ciepła zima zasilaną powietrzem z GWC i nieogrzewanego garażu, ale z wyrzutnią z rekuperatora. Nie łączę w żaden sposób DGP z WM. Zbytnio skomplikowałbym całość. Aha, do pompy ciepła podepnę oddzielną gałązkę z kotła, tak aby wspomogła ewentualnie grzałkę. Latem oczywiście pompa pracuje już na normalnych dla siebie zasadach.