PDA

Zobacz pełną wersję : UM nie poinformował mnie o stanie istniejącym działki-pomocy!!!



maus
29-01-2011, 06:35
Witam.
W 2010 Kupiłem działke w drodze przetargu z UM , wszystko było OK. Ladna działka, spokojne miejsce, ale schody zaczeły się gdy poszedłem załatwiać uzgodnienia (zapewnienia ) dostaw energi. Woda i prąd bez uwag ale okazało się w gazowni że przez moją działke przebiega nitka gazowa fi 63mm. Co prawda przy skraju działki (na szczęście nie przez środek) ale zawsze to utrudnienie np. przy budowie ogrodzenia. Proszę o pomoc - czy ktoś miał takie problemy i jak ubiegać sie z UM o jakąś rekompensate bo za tę część działki zapłaciłem takie same pieniądze jak za reszte a przecież tam nie moge nawet drzewa posadzić - więc są to nieużytki.
Pozdrawiam

crab
29-01-2011, 09:34
Istotne jest to czy do przetargu była załączona mapa ewidencyjna z działką, bo jak rozumiem żadne służebności przesyłu nie były zapisane. Jeśli mapa była a na tej mapie znajdował się gazociąg to niestety jest takie powiedzenie widziały gały co brały. Jeśli natomiast nie było mapy albo była mapa bez gazociągu to według mnie jest to istotne obniżenie wartości nieruchomości. Więc do dzieła, sprawdzaj jakie dokumenty były przygotowane do przetargu :-)

sSiwy12
29-01-2011, 09:44
Jeśli natomiast nie było mapy albo była mapa bez gazociągu to według mnie jest to istotne obniżenie wartości nieruchomości. Więc do dzieła, sprawdzaj jakie dokumenty były przygotowane do przetargu :-)

A w efekcie, można tylko i wyłącznie doprowadzić do unieważnienia przetargu – niestety.