PDA

Zobacz pełną wersję : Jak bezpiecznie ocieplić stary dom z cegły klinkierowej?????



havanna
29-01-2011, 16:29
Bardzo zależny mi na opiniach, w jaki sposób ocieplić poniemiecki dom z cegły klinkierowej. Mury są podwójne, a pomiędzy nimi jest przerwa. Czy powinno się ocieplać takie domy?Jeśli tak, to od środka czy od zewnątrz i jak to bezpiecznie zrobić, żeby w domu nie pojawiła się wilgoć i grzyb???? Niemcy robili to dawnej tzn łupkiem.Liczę na cenne uwagi.

Wakmen
29-01-2011, 16:49
Takie mury ociepla się od ... środka. Są firmy, które posiadają taką przyczepę - agregat, która pod ciśnieniem wdmuchuje granulat styropianowy. Wiem o tym bo w okolicach Trójmiasta znam taką firmę. Widziałem efekty i skuteczność potwierdzona. Oczywiście czym większa przerwa tym więcej wejdzie styropianu i tym będzie lepiej.

havanna
29-01-2011, 17:19
Takie mury ociepla się od ... środka. Są firmy, które posiadają taką przyczepę - agregat, która pod ciśnieniem wdmuchuje granulat styropianowy. Wiem o tym bo w okolicach Trójmiasta znam taką firmę. Widziałem efekty i skuteczność potwierdzona. Oczywiście czym większa przerwa tym więcej wejdzie styropianu i tym będzie lepiej.

a czy "zatkanie "przerwy pomiędzy murami nie ma wpływu na wentylacje, czy wilgoć nie wejdzie do domu?

KrzysztofLis2
29-01-2011, 17:20
Lepsza byłaby pianka, niż granulat styropianowy, zwłaszcza że przestrzeń (grubość przerwy) jest ograniczona.

EZS
29-01-2011, 18:25
a czy "zatkanie "przerwy pomiędzy murami nie ma wpływu na wentylacje, czy wilgoć nie wejdzie do domu?
sądzę, ze na ewentualną wigoć bardziej wpłynie wymiana okien. Ocieplenie ściany raczej zapobiega tej wilgoci, bo ścian ciepła to wilgoć w domu się nie skrapla. A jak zmienisz okna, to musisz zadbać o wentylację, bo tu już może być problem.

havanna
29-01-2011, 18:47
sądzę, ze na ewentualną wigoć bardziej wpłynie wymiana okien. Ocieplenie ściany raczej zapobiega tej wilgoci, bo ścian ciepła to wilgoć w domu się nie skrapla. A jak zmienisz okna, to musisz zadbać o wentylację, bo tu już może być problem.

okna w całym domu mamy wymienione już od kilku lat, jak dotąd nie ma problemu z wilgocią czy grzybem.ponoć ocieplenie zewnętrzne, zrobione w niewłaściwy sposób (w przypadku cegły klinkierowej) spowoduje przedostanie się wody,wilgoci do wnętrza domu, stąd właśnie moje pierwsze pytanie

Wakmen
29-01-2011, 19:05
a czy "zatkanie "przerwy pomiędzy murami nie ma wpływu na wentylacje, czy wilgoć nie wejdzie do domu?
A którędy ma wejść do domu? Tego to nie rozumiem. Jeżeli wilgoć jest w domu to raczej jest problem z wentylacją (pomijam wszystkie błędy konstrukcyjne i podciąganie wody z gruntu).

Wakmen
29-01-2011, 19:08
Lepsza byłaby pianka, niż granulat styropianowy, zwłaszcza że przestrzeń (grubość przerwy) jest ograniczona.
Pianka to chyba nie montażowa? Co sie tyczy granulatu to robi się dwa otworu w ścianie zewnętrznej - jeden większy (około 10cm średnicy) do wdmuchiwania granulatu, a drugi mniejszy (1 cm średnicy) na wydmuchiwanie powietrza. Oba otwory robi się pod sufitem każdej kondygnacji by jak najwięcej styropianu wdmuchać.

EZS
29-01-2011, 19:15
okna w całym domu mamy wymienione już od kilku lat, jak dotąd nie ma problemu z wilgocią czy grzybem.ponoć ocieplenie zewnętrzne, zrobione w niewłaściwy sposób (w przypadku cegły klinkierowej) spowoduje przedostanie się wody,wilgoci do wnętrza domu, stąd właśnie moje pierwsze pytanie

Hm, fachowcem nie jestem, ale fachowcy zwykle pisali, że problem jest z wychodzeniem wilgoci a nie z wchodzeniem. To znaczy jeżeli ta wilgoć może wchodzić, to już masz problem i ocieplenie ścian nie zaszkodzi. Jeżeli nie wchodzi (czyli jest dobra izolacja pozioma i ścian nie "podciąga" wody) to i po ociepleniu nie będzie wchodzić, bo i jak? Czyżbyś sugerowała oddychanie ścian? Znaczy ściana nieocieplona sobie oddycha a po ocieplaniu się udusi? Były takie teorie, były. Przestały być popularne, bo od jakiegoś czasu nic nie słyszę o oddychaniu ścian ;) Ale jezeli masz wątpliwości natury pulmonologicznej, wsyp sobie w dziurę ekofiber. On chyba lepiej oddycha, niż styropian. Choć nie wiem, czy równie dobrze grzeje.

kuba1r
29-01-2011, 19:59
Można od wewnątrz ocieplić specjalnymi płytami karton-gips zespolony z pianką poliuretanową potocznie zwaną pur,
grubość płyt zespolonych zabezpieczonych obustronnie z rdzeniem pur, od 2cm do 6cm plus 9,5mm płyta karton-gips,
przyklejanie na placki bezpośrednio do ściany lub listwach,

w razie pytań 608 023 156

Płyty innego rodzaju na stropy lub krycia na krokwiowego co izoluje całkowicie poddasze