PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiana działek i zapewnienie sobie możliwości uzbrojenia działki w przyszłości



danyboy
29-01-2011, 23:12
Witam wszystkich,

Mam chyba dość nietypowy problem.

Jakiś czas temu kupiłem działkę budowlaną "tak na przyszłość" - miałem wolną gotówkę, trafiła się w dobrej cenie. Na razie nie zamierzam na niej nic budować ani jej się pozbywać.

Moim sąsiadem po obu stronach jest ten sam człowiek. Kupił 2 działki "rozdzielone" moją działką. Ostatnio zwrócił się do mnie z propozycją zamiany - chciałby mieć 2 działki obok siebie żeby wybudować tam dom i warsztat (chce prowadzić działalność gospodarczą).
W zasadzie nie jestem pazerny i nie chcę na tej zamianie zarabiać ale chciałbym to zrobić na zasadzie - przysługa za przysługę.

W tej chwili nie ma blisko mediów a ja ich nie potrzebuję (nie wiem czy kiedykolwiek będę się na tej działce budował) - ale sąsiad będzie chciał prawdopodobnie uzbroić swoje działki.

Ze względu na to że nie wiem czy będę się budował i że nie mam w tej chwili wolnej gotówki, nie będę partycypował w kosztach podciągnięcia mediów.

Pytanie brzmi - czy mogę sobie w jakiś sposób przy okazji "zamiany" działek zapewnić w przyszłości możliwość uzbrojenia swoich działek ? Wiem że jeżeli była by potrzeba wykonania jakiś prac na terenie działki sąsiada to potrzebne jest jego pisemna zgoda - czy mogę poprosić go o sporządzenie takiej zgody i czy papier ten będzie miał jakąkolwiek wartość prawną za kilka/kilkanaście lat ?