PDA

Zobacz pełną wersję : Mogę zażądać od dewelopera ekspertyzy mykologicznej?



morfeusz1
31-01-2011, 10:17
Mam pytanie: czy mogę zażądać od dewelopera wykonania przez niego ekspertyzy mykologicznej ścian w budynku: poziom piwnic, garaże?

Grzyb widać gołym okiem, deweloper twierdzi, ze to nie grzyb. Chcą sprowadzić osuszacze, by osuszyć ściany. Boimy się, ze zamaskują problem, a jeśli to jest jakiś grzyb domowy, to będzie nam żarł budynek, skonczy się rękojmia, a konsekwencje istnienia grzyba zaczną wychodzić dopiero wtedy.

Jeśli mogę zażądać takiej ekspertyzy, to czym się podeprzeć? są jakieś przepisy na to?

sSiwy12
31-01-2011, 12:30
Zażądać możesz, ale mało skutecznie.

Pozostaje zrobienie rzeczonej ekspertyzy na własny koszt.
W przypadku potwierdzenia obaw – zażądać zwrotu kosztów, choć zapewne nie bez powództwa o zapłatę.

Spróbuj w SANEPID-zie, może się okazać, że bez problemów i bez ponoszenia kosztów.

morfeusz1
03-02-2011, 06:41
dzięki

eksperci
24-03-2011, 19:00
Mam pytanie: czy mogę zażądać od dewelopera wykonania przez niego ekspertyzy mykologicznej ścian w budynku: poziom piwnic, garaże?

Grzyb widać gołym okiem, deweloper twierdzi, ze to nie grzyb. Chcą sprowadzić osuszacze, by osuszyć ściany. Boimy się, ze zamaskują problem, a jeśli to jest jakiś grzyb domowy, to będzie nam żarł budynek, skonczy się rękojmia, a konsekwencje istnienia grzyba zaczną wychodzić dopiero wtedy.

Jeśli mogę zażądać takiej ekspertyzy, to czym się podeprzeć? są jakieś przepisy na to?

Będzie ciężko na początek - wiem to z praktyki. Proponuję zacząć samemu.
Zbierzcie się w kilka osób, to nie będzie takie drogie w przeliczeniu na jedną osobę.