PDA

Zobacz pełną wersję : Komin wentylacyjny wychodzi w obudowie kominka.



mtsw466
31-01-2011, 12:23
Witam mam pytanie związane z zimną obudową wkładu kominkowego z KG. Mam postawiony komin systemowy z dodatkową kształtką na dwa szyby wentylacyjne. Całość jest wmurowana w ścianę. Z jednej strony ściany jeden kanał went. wentyluje pokoik a z drugiej z strony w salonie budowlańcy wycieli mi podejście pod kratkę went. W miejscu tego wycięcia wypadnie mi komora dekompresyjna. Pytanie brzmi czy zamurować ten otwór went. ponieważ będzie wyciągał mi ciepłe powietrze wychodzące z niższej komory? Dodam że kominek ma być podpięty pod dystrybucje gorącego powietrza. Następna kratka went. jest w odległości około 5m.

face
31-01-2011, 13:34
przedluzyc poza komore dekompresyjna poziomym przewodem ze spadkiem do kratki, aby kratka znalazla sie na obudowie(zewnetrznej) kominka

rure zaizolowac i uszczelnic aby zniwelowac straty

mtsw466
31-01-2011, 13:47
Ale w dalszym ciągu będzie zasysało ciepłe powietrze z kominka. Chyba zamuruję kanał i podepnę do niego coś na poddaszu.

face
31-01-2011, 14:03
Ale w dalszym ciągu będzie zasysało ciepłe powietrze z kominka. Chyba zamuruję kanał i podepnę do niego coś na poddaszu.

jak bedzie zasysalo cieple powietrze z komina gdy otwarcie bedzie kratka w pomieszczeniu??owszem, beda wieksze straty ciepla z racji tego ze kratka blisko kominka czyli zrodla ciepla, ale nic z komina ani komory dekompresyjnej nie zassie gdy uszczelnisz wlot rury do kanalu wentylacyjnego
gdy dodatkowo zastosujesz izolowany przewod to straty zmniejszysz

w pomieszczeniu z kominkiem nawet z zamknieta komora spalania wymagana jest wentylacja grawitacyjna

mtsw466
31-01-2011, 14:58
czyli z jednej strony obudowy na wysokości dekompresji będą dwie kratki: przewiew dekompresji i kratka podpięta rurą do kanału went. A czy jest dopuszczalne bo tych kratek trochę będzie puścić dekompresję za ścianę, i to samo z kratkami zasysającymi na dole? doprowadzenie do wkładu powietrza do spalania rurą na stałe fi 200.

face
31-01-2011, 15:08
czyli z jednej strony obudowy na wysokości dekompresji będą dwie kratki: przewiew dekompresji i kratka podpięta rurą do kanału went. A czy jest dopuszczalne bo tych kratek trochę będzie puścić dekompresję za ścianę, i to samo z kratkami zasysającymi na dole? doprowadzenie do wkładu powietrza do spalania rurą na stałe fi 200.

dokladnych przepisow nie znam, nie jestem kominiarzem ani zdunem

mozesz rozdzielic kratki i umiescic je na bokach obudowy kominka: - z dekompresji np z lewej strony kominka, wentylacja na tym samym poziomie ale z prawej np lub odwrotnie

czy wolno przez sciane dekompresje to nie wiem, podejrzewam ze to nie wnosi nic do pracy komory - ma wentylowac i wentyluje a czy sa przepisy w ktora strone ma wentylowac?? moze pomoze ktos inny

mtsw466
31-01-2011, 17:41
a może ktoś inny pomoże:)