PDA

Zobacz pełną wersję : Rogi w podwieszanym suficie



Tomek0
31-01-2011, 18:12
Witam,
Mam zamiar zrobić sufit podwieszany. Mam w związku z tym kilka pytań, ponieważ różne opinie słyszałem:
1) Pomieszczenie ma wymiary: 3,5 x 5,5m. Czy w związku z tym mogę zrobić stelaż bez krzyżówki ? czyli, że profile będą co 60cm ? czy muszę również prostopadłe profile dać ?
2) Jak dokładnie wygląda cekolowanie łączeń płyt. Jedni piszą o 3 etapach - gładź, siatka / fizelina / papier , ładź ale nie piszą krok po kroku. Inni piszą ze wystarczy elastyczna gładź a jeszcze inni coś o akrylu.
3) I teraz ostatnie pytanie........ Jeżeli mam już wycekolowaną ścianę to w jaki sposób mam wykończyć szczeliny między sufitem k-g, a ścianą ?

ANSE72
31-01-2011, 18:35
ad1. musi być kratownica na wieszakach
ad2. wszystkie z nich są prawidłowe wybór nalezy do Ciebie lecz ważne jest gruntowanie
ad3. akrylem

Tomek0
31-01-2011, 19:10
Może mi Pan napisać albo wysłać obrazek jak wykonać kratownice? NJak szukalem to znalazlem tylko taka ze poprzeczne byly na innym poziomie wiec nie wiem jak plyta ma sie z nimi stykac. A co do akrylu to coś przeczytalem ze farby duluxa sie luszcza na nim. Mam akurat tylko taka farbe

ANSE72
31-01-2011, 19:57
nie będę pisał ponieważ ważne jest abyś coś sam wywnioskował z etapu prac więc moze link wystarczy http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/

Bastorek
01-02-2011, 08:43
Na fabrycznych łączniach płyt daje się tylko siatke wtopioną w gips w tych miejscach przy prawidłowo zrobionej konstrukcji nie pęka, natomiast w miejscach łączenia się płyt czołowo, miejsca cięte trzeba zastosować jak najlepsze połączenie łącznie z dodatkowym rusztem. No i miejsca łączenia się płyt z ścianami należy akrylować ale przed tym w czasie montażu docinać płyty jak najdokładniej to ścian czy elementów stałych. Na typowym akrylu ceresitu,soudala większość farb się łuszczy, znalazłem akryl Wkrętmetu na którym takie rzeczy się nie dzieją a dodatkowo daje się szlifować.

netbet
01-02-2011, 17:59
pomieszczenie 3,5 x 5,5 ..


ad1. musi być kratownica na wieszakach


naprawdęmusi być stelaż krzyżowy? a jak sufit wisi 5 cm od stropu?

Bastorek
01-02-2011, 18:57
W zasadzie nie podałeś wysokości a w tym przypadku nie musi!

ANSE72
01-02-2011, 19:22
W zasadzie nie podałeś wysokości a w tym przypadku nie musi!



czyżby przemyśl to co napisałeś :)

netbet
01-02-2011, 20:52
W zasadzie nie podałeś wysokości a w tym przypadku nie musi!

czasem to trzeba ze pinć razy przeczytać, aby złapać "mniej więcej" sens i zamiar przekazu...

Bastorek
03-02-2011, 15:12
Może nie za jasno napisałem, chodziło mi o to że jeżeli sufit będzie obniżony o 5cm to nie stosuje się konstrukcji krzyżowej!

ANSE72
03-02-2011, 20:43
Może nie za jasno napisałem, chodziło mi o to że jeżeli sufit będzie obniżony o 5cm to nie stosuje się konstrukcji krzyżowej!


wytłumacz mi róznicę między odlęgłością obniżenia wysokości, a zastosowaniem konstrukcji krzyżowej względem wysokości