PDA

Zobacz pełną wersję : Pleśń w rogu domu w kuchni pod zabudowe i szafie



dariuszn7
31-01-2011, 18:38
W dwóch rogach pojawiła się pleń po przeciwnych stronach domu, sądze że wilgoć pochodzi z środka domu oba rogi są zabudowane jeden znajduje się w kuchni i są tam meble, drugi w sypialni jest tam szafa na całą ścianę. w salonie który jest połączony z kuchnią wilgotność pokazuje od 48 do 60 %. wydaje mi się ze problemem jest cyrkulacja powietrza w tych miejscach ale oba znajdują się we wnętrzu szafy czy ma ktoś pomysł jak temu zaradzić mam nadzieje jeszcze ze to wilgoć ze ścian bo tom jest użytkowany od października 2010 (budowa trwała od marca 2009 do zimy 2009 surowy zamknięty bez tynków, tynki na wiosnę 2010 potem gładzie itd. malowanie wrzesień 2010) na razie usuwam to sucha ściereczką tyle ze problem jest w tej szafie wnękowej nie mogę dostać ściany bo płyta dochodzi do ściany. płyta szafy też była wilgotnaprzy samym dole w rogu. Wiem ze wiele wątków o pleśni było ale nie znalazłem podobnej sytuacji.

prawdziwy.anika
31-01-2011, 18:44
duzo grzac-duzo wietrzyc,duzo grzac-duzo wietrzyc......i tak az do wiosny....a potem caly czas wietrzyc....

mirka23
31-01-2011, 21:39
Pleśń trzeba będzie ściągnąć ze ścian, metodą na osuszanie już zamokłych ścian jest iniekcja krystaliczna, ale nie wiem do końca na czym to polega

bresland
31-01-2011, 22:14
Pleśń trzeba będzie ściągnąć ze ścian, metodą na osuszanie już zamokłych ścian jest iniekcja krystaliczna, ale nie wiem do końca na czym to polega

To nie jest metoda na osuszanie tylko na zapobieganie podciąganiu kapilarnemu wody.

Docelowo można pomyśleć nad rozwiązaniem, które umożliwi cyrkulacje powietrza w miejscach gdzie wilgoć występuje. Na razie można przypuścić, iż pleśń jest wynikiem "wilgoci technologicznej" związanej z niedawną budową. Być może problem z czasem zniknie, doraźne rozwiązanie przedstawił prawdziwy.anika.

mirka23
31-01-2011, 23:17
Nie jestem specjalistką w tej kwestii, ale wiem, że nie zawsze daje efekt takie wietrzenie i osuszanie, każdy wie, co to pleśń i że wżera się we wszystko, a jak są wilgotne mury, to niedobrze. Ja znam historię moich teściów ; świeży dom , ale nie udało się wywabić pleśni tak zwaną metodą nieinwazyjną. Polecam poczytać .
http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,570/Itemid,35/

prawdziwy.anika
01-02-2011, 01:21
:cool:

coulignon
01-02-2011, 07:15
jeśli sa to narozniki zewnetrzne domu to pradopodbnie ściana przemarza i pojawiają się problemy.
Rozebrać szafę. Spryskać scierwem. Wietrzyć. Wilgotność 48 do 60% oznacza że wentylacja działa bardzo mizernie. Ja mam wentylację mechaniczną i w zimie, przy wymianie 0,5 kubatury na godzinę (minimum żeby w domu "nie śmierdziało") mam problem by utrzymać wilgotność powyżej 40%

mynia_pynia
01-02-2011, 08:59
Jak to jest że przy tak suchej zimie w domu może być za dużo wilgoci?
Od czego to? Bo u mnie mimo że gotuję obiady, suszę pranie - od czasu do czasu, jest bardzo sucho (25-35%).

Musiałabym z premedytacją pozapychać kanały wentylacyjne szmatami, okna nie otwierać aż do wiosny żeby wilgotność podskoczyła.

panfotograf
01-02-2011, 09:12
Jak to jest że przy tak suchej zimie w domu może być za dużo wilgoci?Na zimnej powierzchni (ściana) wilgoć się skrapla. Gdybyś miała okna z tylko jedną szybą, woda by się skraplała na każdym z nich.

prawdziwy.anika
01-02-2011, 09:16
:wave:

dariuszn7
11-03-2011, 16:53
Aktualnie po ustawieniu okien na micro problem zniknął to co było wytarte sciany w tych miejscach suche problemem był chyba brak dopływu powietrza woda osadzała sie na śianach nie było przemarzania z zewnątrz najprawdopodobniej samo wietrzenie nie starczało