PDA

Zobacz pełną wersję : Żeby działka była tez moja-czyli nasza



zasłanka
01-02-2011, 11:06
Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć jakie kroki podjąć aby działka na której chcemy się pobudować była wspólna- moja i męża. Działka obecnie należy do mojej teściowej.
Z góry dziękuję za pomoc.

krzys_i_aga
01-02-2011, 11:25
Normalnie niech mamuńcia w darowiźnie przepisze Tobie i mężowi. Proste ......

zasłanka
01-02-2011, 16:41
Tak, ale wtedy muszę płacic podatek od darowizny, a na podatki za tą działkę to już wydaliśmy 30 tyś.:mad:
jak będzie lepiej jak ona daruje mężowi(swojemu synowi, więc nie ma podatku od darowizny), a on potem mi(znów bez podatku), czy
jak ona daruje jemu, a on rozszerzy wspólność małżeńską?

krzys_i_aga
01-02-2011, 19:46
radca prawny wszystko wyjaśni za niecałe lub około 100 zł, bo potem dom tego na którego działce stoi a i z kredytem nie tak łatwo ...

zasłanka
02-02-2011, 07:17
Szczerze mówiąc miałam nadzieję, że na forum znajdzie się jakiś radca:D ,lub może ktoś zna temat z autopsji, pozdrawiam

prawdziwy.anika
02-02-2011, 08:31
nie lepiej zadzwonic i zapytac notariusza u ktorego bedziecie "robic"darowizne? notariusz zawsze doradzi najlepsze rozwiazanie
jednym aktem tesciowa moze darowac mezowi,a maz Tobie,albo tesciowa moze darowac mezowi z zastrzezeniem,ze dzialka wejdzie w sklad majatku wspolnego

zasłanka
02-02-2011, 10:33
Witam, właśnie takich podpowiedzi oczekiwałam. Czyli można w ten sposób i nie będzie to kombinowanie i miganie się od podatku (wg urzędników us)?