PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki Zabudowy



R&K
01-02-2011, 12:22
przed świętami złożyłem wniosek o wydanie WZ (kolo 20.12)
dziś otrzymałem informacje że wszystko potrwa jeszcze 1,5-2 mce

PYTANIE
czy i co można urzędnikom zrobić w przypadku nie wywiązania się z ustawowych terminów ??
lub w jaki sposób "wymusić" szybsze ich wydanie?

beton44
01-02-2011, 15:15
bakczysz ???

perm
01-02-2011, 17:42
Ja czekałem 3 miesiące. Jakie są te terminy ustawowe?

Pawel78
01-02-2011, 17:53
poczytajcie Kodeks Postepowania Administracyjnego

kalafiorek
01-02-2011, 18:08
Zgodnie z KPA urzędnicy mają na wydanie decyzji o warunkach zabudowy 1 miesiąc, a w sprawach szczególnie skomplikowanych (:P) 2 miesiące.

Polecam artykuł Muratora : http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/decyzja-o-warunkach-zabudowy,13_1479.html , w którym niestety są niezbyt miłe dla nas inwestorów informacje...:(

P.S. też czekam na WZ

face
01-02-2011, 20:34
kiedys bylo 3 msc na rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji, teraz nie wiem, moze 2 msc...

generalnie jesli nie zdaza rozpatrzyc w terminie ustawowym to przedluzaja sprawe...ile??ile im potrzeba

ciezko zachecic i ponaglic urzednikow - zwlaszcza aby sie nie narazic

zostaje czekac i .... czaekac, ewentualnie czekac i dopytywac

oczywiscie znaczenie ma gmina i powiat...

kraania
01-02-2011, 21:06
Zgodnie z KPA (art. 35) urząd ma miesiąc na wydanie decyzji a w sprawach skomplikowanych 2 miesiące, ale jest to tylko i wyłącznie czas dla urzędu! Oznacza to, że jeśli wysyłają stronom postępowania np. projekt decyzji to dla urzędu czas nie biegnie. Poza tym zgodnie z art. 36 KPA zawsze mogą wysłać pismo z informacją, że nie dotrzymają terminu i wskazać nowy termin załatwienia sprawy.
Polecam kontrolny telefon do urzędu z pytaniem, kto prowadzi sprawę a potem co najmniej raz w tygodniu z uprzejmym pytaniem jak wygląda sprawa ;-).