PDA

Zobacz pełną wersję : Podział, darowizna i odrolnienie.



Barbara2011
02-02-2011, 21:28
Witam,
Przeszukuję cały internet i wypytuję wszystkich znajomych, jednakże nadmiar informacji jak i ich przedawnienie sprawiają, że obecnie nie potrafię znaleźć "końca" od którego należałoby zacząć.
W związku z czym byłabym wdzięczna za wszelką radę jaką otrzymam.
Otóż sprawa wygląda następująco: działka rolna teściów --> część chcą wydzielić i przekazać mojemu mężowi w drodze darowizny --> ta część ma zostać przekształcona na działkę budowlaną --> dalsza część jest już dla mnie jasna.
Działka obecnie jak i po podziale będzie miała dostęp do drogi jak i pow. ponad 0.3ha, przylega ona bezpośrednio do domu teściów. Moje pytanie brzmi: gdzie się udać najpierw? Do geodety? Jakie dokumenty należy przygotować? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Tak jak pisałam wcześniej, szukałam już informacji, ale były one przedawnione lub/i nie zawierały konkretnych wskazówek, z których taki laik jak ja mógłby coś wywnioskować. Jeśli podobny temat pojawił się wcześniej, proszę o linka.

Pozdrawiam

M K
03-02-2011, 23:22
Barbara idź najpierw do notariusza, porady udzielają gratis. Tam się wszystkiego dowiesz jak to zrobić, jakie dokumenty są potrzebne oraz jakie koszty.