PDA

Zobacz pełną wersję : GWC - jak to zrobić?



Yorey
03-02-2011, 07:24
Wielce Szanowni, wiosną chcę ruszyć z budową domu i umyśliłem sobie, żeby powietrze do domu podawać przez zakopaną rurę - pytanie: czy ( i jak?) da się to zrobić we własnym zakresie?

Yorey
03-02-2011, 10:29
Dzięki! Tak też od początku myślałem, ale... sporo producentów twierdzi, że rura powinna być pokryta antybakteryjnym czymsiś, jakoś trzeba rozwiązać odprowadzenie wody wykroplonej. I czy toto można jakoś kręcić (działka ma jakieś 40m x 40m)? I jaka długość będzie optymalna dla domu o powierzchni około 200m2

Przy okazjj - czemu rura karbowana?

Piczman
03-02-2011, 14:08
Wszystko już było omawiane.
Rury karbowanej nie polecam na rorowca.
Generalnie są inne sposoby na GWC samodzielnie wykonane.
Glikolowy u mnie w Dzienniku, żwirowy i z Maxa w głównym wątku o GWC założonym przez Adama_mk .

adam_mk
03-02-2011, 21:40
Ma wady!
Jest KARBOWANA!
:lol:
Adam M.

Yorey
04-02-2011, 20:58
OK, na czym polegają felery karbowanej? I jak to najmądrzej rozwiązać? W sensie - z jakich rur, jak je łączyć, jak zaginać, jak długie, na jakiej głębokości?

michal_mlody
04-02-2011, 21:30
Yorey
wysil się i poszukaj trochę
Nikt ze znających najlepiej ten temat nie będzie pisał tego samego co już było napisane w odpowiednich wątkach

trochę pomogę:
gwc site:forum.muratordom.pl wpisz to w google

Yorey
04-02-2011, 21:33
starik, brnę przez niezwykle zacny wątek WSK Adama, ale to na miesiąc czytania, z czego 3/4 dotyczy wodnych, które u mnie nie znajdą zastosowania, dlatego ośmielam się tworzyć nowy wątek i zadawać proste pytania, na które można odpowiedzieć dwuzdaniowej odpowiedzi.